Detail Marketi

Yeni Araç Bakımı Için Alınacak Listesi Için Yardım Edermisiniz ?

'Sohbet' forumunda selimcanklnc tarafından 6 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. selimcanklnc

selimcanklnc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Selimcan Kılınç
    Otomobil:
    Ford
    Merhaba daha önce konu başlığı açarak kendimi tanıtmıştım şu sıralar yeni bir araç alıyoruz ve rengi siyah olucak bakımı zor olduğunu bildiğim için biraz yatırım yapmak istiyorum aracıma kendim detaylı temizliği ile uğraşıcam alıcağım malzemeler konusunda yardımcı olabilecek tecrübeli sizlerden destek istiyorum aklımda bir liste oluşturdum ve benzinlikte uygulayabilceğim ürünleri listeledim bir göz atmanızı isterim

Genel Temizlik:ValetPro APC
    Hızlı Cila:Sonax BSD
    Wax:Soft99 Fusso Coat 12 Aylık
    Lastik Parlatıcı:Meguiars Endurance Jel
    Kurulana Havlusu:Gyeon Silk Dryer
    Köpük Aleti:Kwazar 2LT
    Şampuan:Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Cila Wax Bezi:Tavsiyelerinizi bekliyorum

ve aklıma gelmeyen listeye eklemediğim şunlarıda al dediğiniz malzemeleri yorumlarda merakla bekliyorum

Opel Corsa 2020 aracım koltuklar kumaş

2. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Araç yeni olacağı için özellikle içeriye APC almanıza gerek yok. İlla elimde bulunsun dışında da kullanırım derseniz Koch Chemie GS biraz daha agresiftir ve daha konsantredir.
    Hızlı cila olarak BSD fazla toz çekiyor, siyah araçta biraz sinir edebilir. Daha az toz çeken ürünler araştırın veya CG v07 ile 1:1 karıştırıp kullanın.
    Özellikle İstanbul gibi kışları fazla sert geçmeyen yerlerde Fussoya ne kadar ihtiyaç var tartışılır. Ömrü 3-4 ay civarı gideceğine parlaklığı daha önde olan kiwamiyi 2 ayda bir uygulamak daha mantıklı. Buradaki önemli husus 2 ayda bir uygulama yapabilecek ortamınız varsa kiwami daha iyi olur.
    Havlu olarak Silk dryer yerine Purestar Dublex, WS King, LE Black Hole gibi havlular daha iyi olabilir.
    Foamer olarak ülkeye yeni gelen Marolex 3000 daha rahat olabilir.
    Şampuan olarak cilasız ve korumaya zarar vermeyen herhangi bir şampuan olabilir. Valet Pro Concantrated, Flowey Ev12, Flowey 2.5, Adams Car Shampoo gibi kaliteli markaların cilasız ph nötr ürünlerini alabilirsiniz.
    Cila bezi olarak marka çok, ben bir tek mikromarketin sattığı Spark cila bezi kullandım ancak memnun etti kesinlikle, Bim bezinden sonra çok rahatlatmıştı.

selimcanklnc bunu beğendi.
  3. Onur1

Onur1 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Onur özdemir
    Otomobil:
    Renault
    Fatih abi gerekli açıklamayı yapmış. Hızlı cila olarak elixir tavsiye edebilirim , wax bezi süperclean veya spark alın kenarsiz. Black hole düşünürseniz elimde bir adet sıfır mevcut 1300 GSM.

Bu Sayfayı Paylaş