Detail Marketi


Vw Beetle Artık “dört Kapılı Ve Elektrikli” Olarak Üretilebilir!

'Otomotiv Dünyası' forumunda otofanı tarafından 6 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

 1. otofanı

  otofanı DT Üyesi

  Yaş:
  30
  Katılım:
  16 Mayıs 2017
  Mesaj:
  112
  Alınan Beğeniler:
  118
  Ad - Soyad:
  Baha Çelik
  Otomobil:
  Fiat
  VW'nin kaplumbağa efsanesi Beetle, bundan sonraki yaşamına değişik şekillerde devam edebilir.

  [​IMG]

  Volkswagen Beetle‘ın üzerindeki çelişkiler halen daha bitmiş değil. Geçtiğimiz sene Beetle’ın üretiminin sonlandırılmasına karar verilmişti. Aynı zamanda 45 yıllık tarihe sahip Scirocco’da rafa kaldırılacak ürünler arasındaydı. Ancak bu kararlar alınmış olsa da “bugünden itibaren Beetle bantlardan indirilmiştir” diyen de olmadı.

  İkonik aracı sanırım tamamen bitirmek yerine farklı bir karoser ve yakıt türüyle çıkması istenmiş. Autocar‘a göre konusu geçen otomobilin MEB mimarisine taşınabileceğini söylüyor.

  VW Beetle Yeni Platforma Geçebilir!

  [​IMG]

  Birilerinin gönlü bu aracın sonlandırılmasına razı olmamış sanırım! Scirocco‘da aynı şekilde özel tasarımcılar tarafından rahat bırakılmamıştı. Mesela Kleber Silva’nın tasarımı yeni modellerden üzerinden mantıklı bir şekilde çizilmişti.

  İki kapılı ve Cabrio kasa düzenine sahip Beetle, bundan sonra dört kapılı olarak bantlardan indirilebilir. Son yıllarda satış rakamlarının düşmesi ve bu araca ilginin azalması şirketi böyle bir şey yapmaya itmiş.

  Öncesinde de VW yetkilileri Beetle ve Scirocco ile vakit kaybetmeyip, yeni yakıt hücreli araçlara ağırlık verileceğini söylüyorlardı.

  Beetle ID Yapının Üzerinde Şekillendirilebilir!

  [​IMG]

  Gelecek senelerdeki araç tiplerini göstermeye başlayan Volkswagen, ID Konsept’lerini Microbus ve spor coupe sedan şeklinde göstermişti. Bu demek oluyor ki Beetle dört kapılı kasa yapısına dönüştürülürse, içerisinde elektrik motoruyla gelecek.

  Keza VW bundan 2 ay önce EV araçlara yönelik 48 milyar dolarlık sipariş anlaşmasını imzalamıştı. Beetle’ın dış yapı formlarının değişimi model açısından ne kadar yararlı olur bilemiyoruz.

  Geçmişten günümüze kadar gelen “kaplumbağa” geleneği bir yerde bozulmuş oluyor. Tabi tamamen bantlardan indirmektense bir de bu şekilde deneme yapılması mantıklı olacaktır. İşte, MEB platformunun da en büyük avantajı bu oluyor


  Haber Kaynak: https://paratic.com
   
 2. gecceanduana

  gecceanduana DT Üyesi

  Yaş:
  34
  Katılım:
  31 Temmuz 2013
  Mesaj:
  1,091
  Alınan Beğeniler:
  667
  Şehir:
  İstanbul
  Ad - Soyad:
  gecceanduana
  Otomobil:
  Honda
  4 kapılı beetle :worried: sevmedim :)
   

Bu Sayfayı Paylaş