Detail Marketi


Jaguar Yeni Aracı Için “j-type” Ismini Tescilledi!

'Otomotiv Dünyası' forumunda otofanı tarafından 14 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

 1. otofanı

  otofanı DT Üyesi

  Yaş:
  30
  Katılım:
  16 Mayıs 2017
  Mesaj:
  112
  Alınan Beğeniler:
  118
  Ad - Soyad:
  Baha Çelik
  Otomobil:
  Fiat
  Jaguar, yeni bir isimle farklı bir otomobil imalatına girebilir. İşte detaylar...

  [​IMG]

  Devam eden model serileri için şirketler isimlerini garanti altına almak isterler. Otomotiv üreticileri karoserlerini, model isimlerini ve kendi bünyesinde birçok teknolojik yeniliği tescil ettirirler. Bu hafta içinde Fransız DS’te yeni 3 Crossback modelinin dış yapısının patentini almıştı.

  Jaguar’da “J-Type” ismiyle dikkat çekti. JLR Group son yıllarda SUV ve Amiral sedanda göz doldurucu çalışmalar yaparak markaya olan ilgiyi artırmıştı. Spor araç klasmanında F-Type ile gücünü gösterirken, SUV sınıfında ise F-Pace ile atağa geçmişti. Peki patentlenen J-Type hangi segment için düşünülüyor?

  Jaguar Yeni Bir Spor Modelle Gövde Gösterisine Çıkabilir!

  [​IMG]

  İlk önce J-Type’ı dünyanın son zamanlarda en çok ilgi gösterdiği SUV ve crossover araç olabileceği üzerinde durduk. Ancak elektrikli 4×4 sınıfına kattığı I-Pace ile bu ön görünümüzü geri çekmek zorunda kaldık. Aynı zamanda F-Pace’de farklı seçeneklerle lüks arazi aracı sınıfında koşturuyor.

  Eleme işlemlerini tamamladıktan sonra geriye “yeni bir spor otomobil” kalıyor. Biliyoruz ki Jaguar, gelmiş geçmiş en hızlı F-Type SVR ile ortalığı ısındırmıştı.

  Auto Guide‘de göre J-Type’ın farklı bir motor yerleşimi ile çıkabileceği üzerinde duruyor. Bunu da tasarım direktörü Lan Callum’un “Jaguar orta motorlu bir F-Type’ye açıktır” demesinden anlaşılıyor.

  J-Type Ortadan Motorlu Yapısıyla F-Type’ı Silebilir

  [​IMG]

  Anladığımız kadarıyla Jaguar F-Type’yi önceden orta motorlu bir spor araçdüşünmüş ve bu gerçekleşmemiş. Israrla bunu gerçekleştirmek isteyen İngiliz ekip, farklı bir isimle dikkat çekecek güçlerde bir otomobil yapına girecek gibi duruyor.

  Sorulacak diğer soru da F-Type’ın akibeti ne olacak! Bize kalırsa ismini tescil ettirdiği model, markanın en hızlısı olarak düşünülebilir. Ona en yakın olarak F-Type zaten arkasından yoluna devam edecektir. İngiliz gruptan gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.  Haberin Kaynağı: https://paratic.com
   

Bu Sayfayı Paylaş