Detail Marketi


DBY Detailing Garage Ana Başlığı Hakkında Duyuru

'DBY Detailing Garage' forumunda DBY Detailing tarafından 1 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. DBY Detailing

  DBY Detailing Detaylı Araç Bakım Stüdyosu

  Katılım:
  26 Kasım 2014
  Mesaj:
  685
  Alınan Beğeniler:
  2,525
  Şehir:
  Ankara
  Ad - Soyad:
  DBY Detailing
  Otomobil:
  Subaru
  Merhaba sevgili detay severler.

  DBY Detailing Garage ana başlığı ve açılış amacı hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Bu başlık altında gerçekleştirmekte olduğumuz ürün denemeleri, ürün tanıtımları, uzun dönem testleri, buluşmalar, testler, videolar, çekilişler gibi paylaşımların yanında DBY Detailing takımı çalışanları ve geçmişleri hakkında bilgi paylaşımları yer alacaktır. Bu konu altında bizi tanımanız ve hobinizi geliştirmeniz için garajımızın kapılarını sizlere sonuna kadar açmaktayız.

  Bilgilerinize sunar,keyifli paylaşımlar dileriz. :wax:

  DBY Detailing
   
 2. babako

  babako Audiophile DT Üyesi

  Yaş:
  36
  Katılım:
  5 Kasım 2010
  Mesaj:
  825
  Alınan Beğeniler:
  463
  Şehir:
  Ankara
  Ad - Soyad:
  alp
  Otomobil:
  Chevrolet
  Uygulama fiyatlarınız ve var ise foruma yaptığınız iskonto oranı hakkında bilgi göremedim :) Nedir , ne değildir Berkay?
   
 3. DBY Detailing

  DBY Detailing Detaylı Araç Bakım Stüdyosu

  Katılım:
  26 Kasım 2014
  Mesaj:
  685
  Alınan Beğeniler:
  2,525
  Şehir:
  Ankara
  Ad - Soyad:
  DBY Detailing
  Otomobil:
  Subaru
  Merhabalar. Uygulama fiyatlarımız yapılacak olan uygulamaya ve aracın durumuna göre çok değişmekte. Yaptığımız hiçbir işte standart bir fiyatımız yok. Her araç birbirinden çok farklı ve mükemmel sonuç için her birine harcanan işçilik çok değişebiliyor Sıfır araçlar da buna dahil.
  Fiyatı harcanacak olan işçiliğe ve malzemelere göre belirlemekteyiz. Müşterimiz bize geldiğinde önce aracını detaylı olarak inceleyip teşhis koyuyoruz. Uygulanacak ürünleri detaylıca anlatıp müşteri ile beraber seçiyoruz. Uygulanacak ürünleri harcanacak işçilikle toplayıp müşterimize bir fiyat sunuyoruz. Harcadığımız işçiliğe ve yapılan işe göre fiyatlarımız gayet uygun, bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
  Bu noktada Forum için her uygulamada en az %10 indirim yapmaktayız. Hatta genel olarak gelen dostlarımıza daha fazla indirim yaptık şu ana kadar. Bununla da yetinmeyip hediye uygulamalar verdiğimiz oluyor. Dükkanımıza gelip yapılacak işlemleri konuşup anlaştıktan sonra fiyatta ve hediye ek uygulamalarda forum üyeleri için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapacağız da.
  Orta derecede çizikli bir BMW boyası ile Honda veya Kia boyası bizim için çok farklıdır mesela. BMW boyası sert olduğu için kılcal çizikleri gidermek çok daha fazla emek ister. Dolayısı ile aynı durumda olsalar da bu iki araca vereceğimiz fiyat da aynı olmuyor.
  Yine müşterilerimizin özel talepleri oluyor. Derin çizik giderme, jant tamiri, ufak tefek elektrik işleri gibi. Bunları da zorluk derecesi ve uygulama süresine göre değerlendirip fiyat belirliyoruz.
  En çok yanılgı sıfır arabalarda oluyor. Müşterilerimiz araç sıfır diye boyasını da tamamen hatasız zannediyorlar. Araç sıfır da olsa üzerinde birçok hata ile geliyor. Yoksa hiçbir işlem yapmadan koruma sürüp göndermeyi biz de biliyoruz ancak detailing bu değil. Her sıfır araba kesinlikle aynı olmuyor. Bayide yıkanırken boyası çiziliyor, araç yatmışsa boyası deforme oluyor veya en kötüsü showroomdaysa sürekli silinmekten boyası kılcal çizik dolu oluyor. Hatta inanmazsınız fabrikada lokal olarak polisaj yapıldığı için hareli araçlar bile geldiği oldu.
  Hemen yakından bir örnek vereyim. 4 gün önce Mohs+ uygulaması yaptığımız sıfır km Astra J açık alanda 1 seneden fazla yattığı için boyasında ufak ufak bir sürü çukurlar oluşmuştu. Krom aksamlarında da siyah lekeler ve derin deformasyonlar vardı. Sahibine bunları gösterip durumu anlatmasak lesinlikle farketmezdi. Bu hataları düzeltip aracı korumaya hazırlaması yaklaşık 2 gün sürdü mesela. Ancak tüm hataları giderdikten sonra aracın asıl ihtişamı ve gösterişi çıktı ortaya ve sahibi iyi ki gelmişim dedi.
  Hal böyle olunca hiçbir standart ücretimiz olamıyor malesef. Araca özel butik hizmet verilmekte ve hiçbir araç mükemmel ve kusursuz sonuca ulaşmadan dükkandan çıkmamakta.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Aralık 2014
 4. !Mustafa..

  !Mustafa.. Astra Classic III HB DT Üyesi

  Yaş:
  35
  Katılım:
  22 Ağustos 2013
  Mesaj:
  345
  Alınan Beğeniler:
  80
  Şehir:
  Konya
  Ad - Soyad:
  Mustafa
  Otomobil:
  Skoda
  Üstü kalsın da deseydin bari abi :)
  Şaka bi yana merak edilen bi soru bence de; ama cevabı da bi o kadar doğru.
   
 5. DBY Detailing

  DBY Detailing Detaylı Araç Bakım Stüdyosu

  Katılım:
  26 Kasım 2014
  Mesaj:
  685
  Alınan Beğeniler:
  2,525
  Şehir:
  Ankara
  Ad - Soyad:
  DBY Detailing
  Otomobil:
  Subaru
  Senin paran bizde geçersiz Atilla Abi :) O yüzden 10TL de çok :D
   

Bu Sayfayı Paylaş