Detail Marketi

Yarım Branda Güneşten Korunmak Tavsiye Edilir Mi?

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda slatrap tarafından 17 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. slatrap

slatrap DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Mesut acan
    Otomobil:
    Polo
    2000 model Polo Aracım gün içinde güneş altında beklediği icin likte bulunan yarım brandayi alıp aracın üstüne örtüyorum. branda 4 mevsim uv ışınlarına karşı koruma sağladığını iddia ediyor ama araç güneş altında branda üstündeyken branda altında kalan kısımların aşırı ısındığına fark ettim. İz falan bırakmıyor nem de yok alti yumuşak bi malzeme. Bu tarz yarım branda güneş altında sıkıntı yaratır mi veya güneş yanıgindan korunmak icin ne önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum.

https://urun.n11.com/branda/pratik-yarim-araba-brandasi-kar-buz-koruyucu-branda-cantali-P399447950

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. gokhanslv

gokhanslv DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    203
    Ad - Soyad:
    Gökhan Selvi
    Otomobil:
    Seat
    Merhaba, bu ve benzeri şeyler kullanan pek çok insan var ancak öncelikle sizin ürün naylon içerikli bir üründür. Bu ürün terleme yapabilir. Ayrıca daha önemlisi siz bu ürünü araca sererken veya toplarken ürün altında kalan toz ve diğer partiküller aracınızı çizer. Amacınız güneşten korumak ise uv korumalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Çizikler önemli değil ben arada bir polisaj yapar ya da yaptırırım derseniz. Tabiki kullanılabilir. Penye kumaş olanları da kullanan gördüm.

3. slatrap

slatrap DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Mesut acan
    Otomobil:
    Polo
    Teşekkürler bilgileriniz icin,
    Ürünün altüstü naylonumsu gibi ama alt kısmı yumuşak bir yapıda, birde yarım olmasina rağmen yinede nem ayar mi diyorsunuz? Bu gün güneş altında baya takip ettim, boya öğlen sıcağında iyice ısındı ama nem hissedemedim, akşam da boya soğuduğunda yine baktığımda terletme ve nem tarzı bisey hissetmedim boyada, ürünü güneşten korunmak icin tercih eden baya insan da var ama boyanın bu kadar ısınması tereddüde düşürdü beni.
    Bu arada araca düzenli olarak Polisaj işlemi uyguluyorum ve brandayi sermeden önce mutlaka araç temiz olmasina özen göstermeye çalışıyorum ama açıkçası kılcal çiziklerden çok güneşten korunma durumunu daha çok önemsiyorum :)

4. gokhanslv

gokhanslv DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    203
    Ad - Soyad:
    Gökhan Selvi
    Otomobil:
    Seat
    Kenarlarından tabiki hava sirkülasyonu olacaktır ama yine de ısınma soğuma süreci özellikle de mevsim geçişlerinde nemlenme yapar kurur yapar kurur ben kullansanız bile (polisaj ve toz dikkati var) penye kumaştan olanları tavsiye ederim. Nihayetinde hepsi boyayı ısıtır ancak esas olan güneşi beyaz bir örtü ile olabildiğince yansıtmak.

5. yigit_dark

yigit_dark DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad - Soyad:
    Yiğit Serin
    Otomobil:
    Toyota
    Merhaba bende aracımı korumak için Amerikan bez kullanıyordum. Beyaz renk kaput örtüsü diye geçiyor internetten araştırabilirsiniz. Kullandığınız brandanın daha çok güneş yanığı oluşturacağını düşünüyorum.

6. slatrap

slatrap DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Mesut acan
    Otomobil:
    Polo
    Kendiniz mi diktirdiniz veya internetten mi aldınız hocam ?

7. slatrap

slatrap DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Mesut acan
    Otomobil:
    Polo
    Teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım

gokhanslv bunu beğendi.
  8. yigit_dark

yigit_dark DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad - Soyad:
    Yiğit Serin
    Otomobil:
    Toyota
    Diktirmedim ama diktirilip araç kalıbına uygun olursa güzel olur. Ben belirli ölçüde kumaşçıdan kestirdim. Araç ölçüsünü kısa almışım tabi arka camın yarısına kadar yetti. Ama tavanı ve kaputu korumada 3 senede başarılıydı herhangi bir sorun yaşamadım. Araç rengi griydi mutlaka çiziyordur ama güneşten koruması aracın içerisine bindiğimde yanmaması benim için önemliydi.

9. slatrap

slatrap DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Mesut acan
    Otomobil:
    Polo
    Anladım hocam kumascidan bende düz bi şekilde kestireceğim araç eni ve boyutunda araç hatcback tavan kaputu kapatalım yeter fikirleriniz icin teşekkür ederim

yigit_dark bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş