Detail Marketi

Whatsapp Bilgi Alışveriş Grubu

'Anketler' forumunda alizotrk tarafından 5 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. alizotrk

alizotrk DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    ali öztürk
    Otomobil:
    Seat
    Değerli arkadaş ve değerli yöneticiler bilgi alışverişi yapmak adına whatsapp grubu kurulması sizin düşüncelerinizi alsam

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omergly bunu beğendi.
  2. muzafferkoçak

muzafferkoçak DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    249
    Ad - Soyad:
    Muzaffer KOÇAK
    Otomobil:
    Corsa
    Forumlar bunun için var zaten, haksız mıyım ?

Köksal ve ali dayı bunu beğendi.
  3. Ersin C

Ersin C Benz Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    1,242
    Ad - Soyad:
    Ersin
    Otomobil:
    Mercedes
    Bunun gibi oluşumlar kalıcı değildir . Kişi cevabını alır ama kalıcılığı olmaz ama forumda yazılan burada kalır soruyu soran veya paylaşım yapan haricindede yararlananlar olur.

4. Volkan

Volkan Sound Pressure Level Yönetici

Alınan Beğeniler:
    400
    Ad - Soyad:
    Volkan
    Otomobil:
    Lada
    Forum zaten bunun için var. Dilediğiniz gibi bilgi paylaşabilirsiniz. Forum ve resmi Facebook, Instagram hesapları haricindeki platformlara da itimat etmeyiniz. Biz her zaman daha fazla bilgi paylaşılması, soruların yanıtlanması için buradayız ve daha da geliştirmek bir şeyler katmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Forumu geliştireceğine veya foruma bir şeyler katacağına inandığınız düşünceleriniz, önerileriniz için de bizimle irtibata geçebilirsiniz. Mutlaka değerlendirilecektir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ali dayı bunu beğendi.
  5. Feridun

Feridun DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    72
    Ad - Soyad:
    Feridun Gürsoy
    Otomobil:
    Fiat
    Ortak alim vs icin kurulabilir belki. Konular kapatiliyor malum

Erol.50 ve omergly bunu beğendi.
  6. emr82

emr82 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad - Soyad:
    Emrah YILMAZ
    Otomobil:
    Mercedes
    şuan benim kayıtlı olduğum 3 whatsapp grubu var zaten, ortak alım ve bilgi paylaşımı açısından, biraz araştırırsanız özellikle bölünmüş ürün satan arkadaşlar size yardımcı olurlar.

omergly bunu beğendi.
  7. s1nanozk

s1nanozk DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad - Soyad:
    Sinan Özkerem
    Otomobil:
    Golf
    Aslında birbirimizde telefonlarımız olursa, tek bir alışveriş ile sınırlı kalmamış olur. Birkaç alışveriş, bilgilendirme sonunda kimse kalmaz ise bilemiyorum tabi.
    Fakat her alışverişten haberdar olmak isterim ben şahsen. Atıyorum bazı ürünleri maddi durum olmuyor alınıyor alınmıyor ama fiyatı iyi, ihtiyaç olan şeyleri de yakalamak fena olmaz diyorum ben.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omergly bunu beğendi.
  8. detailing67

detailing67 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    154
    Ad - Soyad:
    zafer tolga okyay
    Otomobil:
    Jetta
    Bölünmüş ürünler için bende katılmak isterim.

9. Erol.50

Erol.50 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    286
    Ad - Soyad:
    Erol SARITOSUN
    Otomobil:
    VW
    Ben bu konuda küskünüm , fakat kendi çabalarımla bir şeyler yaptım ve yapmaya devam edeceğim, ortak alım konusunda umarım forumun bakış açısı değişir de forum üyeleri en uygun şekilde ürünlerden yararlanabilir hale gelir. Forum bilgi , paylaşım ve üyelerin menfaati için var şüphesiz ve üyelerin menfaatini gözetecektir diye düşünüyorum.

muratyz, s1nanozk, Almera41 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. Erol.50

Erol.50 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    286
    Ad - Soyad:
    Erol SARITOSUN
    Otomobil:
    VW
    Whatsapp grubunuz hayırlı olsun,
    grubunuz yardımlaşmadan çok kişileri çekiştirmek , kara propaganda yapmak için mi kuruldu. Burada yorum yaptığınız zaman herkesin müdahil olacağı olayları cep telefonları ile yazışıp insanları karalamak için mi kuruldu.Benim ismimin forum çatısı altında karalanmaya çalışmasından hoşnut değilim ve bunda kasıt ve art niyet ararım. Lütfen benimle ilgili olarak sorun yaşayan arkadaşlar yazsınlar da buradan bizlerde müdahil olalım niyetinizin de sadece forum da ki insanlara yardımcı olmak , yardımlaşmak olduğunu anlayalım.

11. ultimasalida

ultimasalida DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    288
    Ad - Soyad:
    Korgün
    Otomobil:
    Seat
    Kendi grubumuzdan size iletilen ss üzerine yazdığınızı düşünerek cevap verme ihtiyacı hissettim zira bu aksam sizin için önceki paspas alımına istinaden daha önceki konudada söylediğim şeylerin paralelinde yapmış olduğum konuşmanın sizi karalama isminizi itibarsızlaştırma tarzında algılamanıza cevap niteliğinde olacağı ümidindeyim
    Paspas alımına başlarken fiyat konusunda ilk verdiğiniz fiyat üzerine bende birkaç yer vasıtasıyla fiyat alıp sizin konunuzda birde burasıyla iletişime geçelim daha uygun fiyat verdiler demiştim zira o tarihte toplu alım olarak düşünüp alınan ürünün toplam fiyatının ürün miktarına bölüneceğini ve birim fiyatın bu surette verildiğini düşünmüştüm
    Halbuki siz farklı bir üreticiden daha yüksek bir meblaya ürünü tedarik ettiniz bu durumda anımsarsanız klişe ücreti vs sonradan eklenip birim fiyatını sanırım 65 kuruş civarlarında duyurmuştunuz ben ise konuştuğum yerden yanılmıyorsam 35 kuruş bir fiyat alıp size ilgili kişinin adını ve telefonunu paylaşmıştım
    O zamanlar forumda toplu alım ile ilgili başlıklarda kişilerin ihtiyaç duydukları ürünleri büyük miktarlarda alıp birim fiyatının düşüğe gelerek birkaç ortak daha bularak uygun fiyatlara sahip olmanın peşinde olduklarını düşünüyordum sizin konunuz da ortak alım konusu olunca böyle düşünmüştüm yani sizin ihtiyacınız olan tela paspası büyük miktarda alıp uygun fiyata herkesin yararlanması söz konusu olacaktı tüm konusmalar bu şekildeydi çünkü
    Ve sonrasında size bu ürünün maliyeti ne kadara geliyor diye birkaç kere sorduktan sonra siz maliyeti söyleyip üzerine karınızı eklediğinizi belirttiniz
    Burdada bir sorun yok zira bir işi yapmak buna vakit ayırmak karşılığında bir karı olabilir bu işin ancak bana mantıklı gelmeyen bu başlığın ortak alım şeklinde bir başlık olması, daha uygun fiyat alınabileceği söz konusuyken daha yüksek fiyata yaptırılması ve ısrarla sorduktan sonra üzerine kar eklendiğinin anlaşılmasıydı
    Bu durum beni rahatsız etti bunu belirttim arkadaslarımla olan grubumda bu sebeple alımlara katılmadığımı belirttim bundan dolayı bir güvensizlik oluştu dedim
    Şimdi bu konusmalarda sizi karalayan herhangi bir ifade seziyorsanız bu herkesin her olayı farklı anlamasından kaynaklıdır derim
    Herkes her istediği ürünü istediği fiyattan ve istediği kişiden alabilir
    Ben bu yuzden bu kişiden ürün almıyorum dediğimde sizi sattığınız ürünlerin sahte olduğunumu, eksik gönderildiğinimi vaadedilden şekilden farklı olduğunumu ima ederek insanların sizden yararlanmalarına engel olmuş oluyorum?
    Cevap vereyim hiçbiri
    Zira arkadas arasında ben surdan alıs veris yapmıyorum sebebide bu diyerek anlatılan bir hususu kendi görüşlerimden ibaret olduğunu anlamanızı beklerim
    Burda bu konusmaları yapmamanın belkide sizin (varsa) ticari bir faaliyetinizi sekteye uğratmasını dilememememden kaynaklı olup sizin lehinize olabileceğini düşünmüş olma ihtimalimde yine sizin menfaatinize bir davranış olarak anlamanızı isterim
    Yanıt vermek istediğiniz şekilde lütfen cevabınızı paylaşınız iyi akşamlar

12. Erol.50

Erol.50 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    286
    Ad - Soyad:
    Erol SARITOSUN
    Otomobil:
    VW
    Hayırlı geceler , paspas konusunu sizinle mi görüştüm bilmiyorum fakat olay paspas olayı değil , paspas işin en zahmetli kısmı benim için , ben bir çok ürün satışı yapıyorum, ve amacım sadece kâr olsa idi emin olun o paspas işi ile uğraşmazdım. Kâr etmeksizin bir satış yapmadım, bunu da belirttim fakat her seferinde kendi aracım için paspas yaptırdım, ne zaman paspasım bitse aynı şekilde alım yaptım ve her seferinde daha yüksek gramajlı ve farklı paspas alımı yaptım fiyatı yükselen ürünleri yine en uygun şekilde gönderdiğimi düşündüm, kâr söylenmez fakat 2000 paspastan elde ettiğim kâr bazen 1 tek ürün satışından elde ettiğim kârdan daha düşüktü.
    Mesele o değil mesele en uygun fiyatı sunuyorum deyip insanları yanıltıyormuşum izlenimi uyandırılmaya çalışıyor olması, bu forumda ben her bölünmüş ürün sattığımda uygulamacı olduğum için kendime de bir şişesini aldım, ve toplam tutarı bölüp şişe bedeli ekleyerek ve 3.8 tl kargo karşılığı gönderdim, sonra sponsor olmaksızın bu şekilde satış yapamazsın dediler, eywallah dedim, sponsor olmayı talep ettim, en ucuz şekliyle foruma ürün satayım , ne gerekiyorsa yapayım dedim , o da olmadı.
    Ben bu forumda ve bir çok forumda telefon numaramı açık şekilde paylaştım , insanlar her türlü sorunları için aradı ve kimsenin kalbini kırmadan elimden geldiğince gecenin 2lerine kadar cevap verdim, ülke geneli 6 7 iş yeri kurulumu yaptım sıfırdan ve hala devam ediyorum, insanlar bir ürün sorduklarında , danıştıklarında hep şu ifadeyi kullandım , bu ticaretle alakalı değil, ben de ürün alın yahut almayın aklınıza takılan bir konu olursa arayın dedim , bu forumdan bir çok kişiye zarar etsem dahi ürün yolladım, bana insanca dürüstçe yaklaşan herkese elimden geldiğince yardımcı oldum.
    Bu forumdan yaklaşık 200 kişinin bende numarası var belki daha fazla, bu insanların hepsi ile bir yardımlaşmamız bir ticaretimiz bir sohbetimiz olmuştur.
    İçinizde bir kişi çıkıp yardımcı olmadığımı söyleyebilir mi yahut bir kişi art niyetli yaklaştığımı söyleye bilir mi.
    Şüphesiz hatalarımız olur fakat ben kişilere karşı nazik davranan saygılı birisiyim, kimsenin yüzüne söyleyemeyeceğim bir sözü de arkasından söylemem. İçinizde sorun yaşamış kişiler buraya yazabilir herkes bilsin, kim nedir ne değildir.
    Ben buradan kimseye saygısızlık etmedim, 39 yaşındayım , kişilerinde yaşıma yahut bilgime istinaden yahut kendilerine gösterdiğim saygıya istinaden bana karşı saygılı davranmasını beklemek hakkım.
    Beni aranızda görmekten rahatsız olan varsa belirtsin, ben uzaklaşırım .

Son düzenleme: 29 Aralık 2017
  13. ultimasalida

ultimasalida DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    288
    Ad - Soyad:
    Korgün
    Otomobil:
    Seat
    Hocam benim sizinle bir ticaretim olmadı beyan ettiğiniz özelliklerinizin hepsinin doğru olduğunu kabul de edebiliriz ancak bunu benden ziyade fazlasıyla sizinle diyalogta olan arkadaslar teyit edebilirler
    Lakin sizin bu aksam bu konuya yazmış olduğunuz sitem içeren mesajın muhattabı eğer ben isem sizinle forum üzerinden girdiğimiz tek diyaloğu örnek göstererek bende uyanan izlenimi paylaştım ve öyle zannediyorumki saygı ve nezaket çerçevesinde bir yanıt verdim size
    Bunun haricinde grubumuzda sizinle ilgili kimse saygısızca yada sizin yüzünüze söyleyemeyeceği bir sözü arkanızdan söylemek suretiyle bir paylaşımda bulunmadı
    Bunun dışında size rahatsızlık veren farklı bir olay varsa ve bunun cevabı bizde mevcutsa seve seve yanıt vermeye hazırım

detail guy bunu beğendi.
  14. Erol.50

Erol.50 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    286
    Ad - Soyad:
    Erol SARITOSUN
    Otomobil:
    VW
    İyi geceler , hayır sizinle ilgili bir şey yazmadım dediğim gibi, teşekkür ediyorum, hatta cevap yazıyor olmanız bile benim için çok önemliydi, ben sizin yazınıza istinaden cevap yazdım , dediğim gibi ne kastım sizdiniz ne de sizin yazdıklarınız ve olay da gerçekten paspas olayı değil.
    Ben lütfen yanlış anlaşılmasın, sizin yazınıza istinaden cevap yazıdığım belli olsun diye yazım, yoksa kastım siz ve yazdıklarınız değil.
    Teşekkür ediyorum, iyi geceler dilerim, sizi de bu saatte rahatsız etmişsem hakkınızı helal edin , dediğim gibi sizile ilgili aklımdan bir tek kelime geçmedi.
    Saygılarımla.

15. ultimasalida

ultimasalida DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    288
    Ad - Soyad:
    Korgün
    Otomobil:
    Seat
    Estağfurullah rahatsızlık yada helallik bir durum yok rica ederim
    İyi geceler dilerim