Detail Marketi

Volvo S70 Fikir Alış-verişi

'Benim Arabam...' forumunda ysrgn02 tarafından 14 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. ysrgn02

ysrgn02 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ezio Auditore
    Otomobil:
    Arabam yok
    Merhabalar. Volvo s70 almayı düşünüyorum ilk araç olarak. Yaş 22, tek kullanacağım aracı. 1998 model manuel, 270 bin km de. Fikriniz nedir üstadlar? Bakımı vs yorar mı? 3/4 sene götürür mü beni? Her türlü fikre ihtiyacım var. Teşekkür ederim

2. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    236
    Ad - Soyad:
    Gürol Baban
    Otomobil:
    Seat
    merhaba, yakın arkadaşımda vardı 2 kere motor yaptırdı, 1 kere elektronik gaz kelebeği ve bir sensörü bozuldu sadece bu ikisine 4.000tl'ye yakın para harcadılar. Kaza yaptı arabanın hasarlı çıkma kapısını bile bulamadılar 1 ay araba yattı. + yakıtını da düşünürsen şu döneme hiç uygun bir araç değil. Manueli çok güzel yükleniyormuş, 300+ tazı gibi koşturanlar vardı zamanında. Benim de içimde bir hevesti, aynı paraya gidip subaru impreza almıştım. :)
    Alma diyemem ama 22 yaşında araba, kendine kardeş edinirsin.

++ gaz kelebeği arızası kronik arızalarındanmış

ysrgn02 ve EmirhanYigiter bunu beğendi.
  3. ysrgn02

ysrgn02 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ezio Auditore
    Otomobil:
    Arabam yok
    Teşekkür ederim değerli yorumunuz için :) 50/60 arası tavsiyeniz nedir araç olarak? Fiat-Hyundai dışında?

4. Longplay

Longplay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad - Soyad:
    Erhan
    Otomobil:
    Renault
    Uzun süre kullanmış biri olarak yazıyorum. Temizleri çok nadirdir. Özellikle 98 model alacaksan, manuelse tadından yenmez. Artılarını belirteyim (tabi ki düzgünse) deri koltuk, ısıtma, hafıza/hareket, sunroof, yol bilgisayarı, hız sabitleme, bazılarında ses fabrikasyon prologic ses sistemi vs vs. özellikli ve zamanın donanımlı ve sağlam araçtır. Çoğu araçlarda bu özellikler bulunmaz. Araç T5 ise işler sertleşmeye başlıyor. İnanılmaz süratli bir araç. Yaşın gereği zapt edebilirmisin bilmiyorum. Ben yazılım down pipe filtre eksoz manifolt, iridyum bujileri değiştirip 270 hp civarı güç almıştım ki, çoğu ben arabayım diyenlerin ezberini bozuyordum. Keyifli yıllardı. Eksilerine gelecek olursak gerek parça gerek de ustalık beni biraz üzmüştü. Gelişi güzel ustalara gidersen sonuç alamazsın paranla rezil olursun, İyi ustalarda yetkili servise yakın para alır. Tın tın bineyim desen bilmiyorum keyif alırmısın. Yaşı itibariyle km yüksek olduğu için motorla ilgili sorunlar yaşayabilirsin. Yok sensörleri, yok turbo bağlantı elemanları, yok yürüyeni, yok döşemeleri falan filan liste uzar gider. Düşün, taşın, değerlendir! Hakkında en iyisi olsun ne diyelim :)

ysrgn02 bunu beğendi.
  5. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    606
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Yine o cevapsız konu. Kilometresi yüksek lüks araç mi yoksa aynı paraya daha dusuk kilometreli mütevazi araç mi? :) ben de bilemiyorum cevabi ama araç tanıdıktan değilse ben pek yanaşmazdım. Sanayiden çıkamama, parça bulamama ihtimali korkuturdu beni

ysrgn02 bunu beğendi.
  6. ysrgn02

ysrgn02 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ezio Auditore
    Otomobil:
    Arabam yok
    Hocam peki siz olsanız ne yaparsınız :) Tecrübelerinize dayanarak? 40-45 arası bir bütçem var. Bu bütçeye bu konforu sağlayan başka araç bulamadım maalesef :/ Mercedes e200 var aklımda 1998 model. En boş modeli bile 65/70 binden başlıyor.

7. ysrgn02

ysrgn02 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ezio Auditore
    Otomobil:
    Arabam yok
    Hocam bu fiyata benzer konforda araç yok ki :/

8. BurakTasdemir

BurakTasdemir DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Burak TAŞDEMİR
    Otomobil:
    Opel
    Peki bende Opel Omega desem , biraz aklını karıştırabilir ama tüm sorularına yardımcı olabilirim. S70 için bir eklemede ben yapayım motor bloğu aluminyum olduğu için çok kırılgan diyorlar.

9. Longplay

Longplay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad - Soyad:
    Erhan
    Otomobil:
    Renault
    estağfurullah... Ben beğendiğim için aldım, bakımlarını eksitmedim , bakımlıydı ve fazla bir süre beklemeden satışını yaptım. Zahmetli araçlar, parçaları zaten yavaş yavaş zor bulunmaya başlandı. Parça ve usta tanıdığın varsa al bin derim :) Ama seni mutsuz edecekse amann diiim..

saidkerem41 bunu beğendi.
  10. leche

leche DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Ozgur Duman
    Otomobil:
    Polo
    Selamlar.özellikle 90 lar arabalarına İsveç markalarına özel bir merakı olan biri olarak görünce benim de bir tuzum olsun istedim. =) 3 yıl kadar eski araç tecrübem olmuştu.ben araçla uğraşmayı seven biriyim dolayısıyla tamirat sanayi vs hoşuma da gidiyor.fakat araçta sürekli sorunlar çıkar ise bir yerden sonra maddi olarak insanı yormaya başlıyor.bu aklınızda olsun.
    -volvo konusunda çok fazla teknik bilgim yok fakat 90 larda bu araçları Mercedesten sonra kullanan ve çok beğenen insanlar tanımıştım.s70 ler de klasik volvo çizgisinde üretilen son kasalar diye biliyorum.fakat bu araçlar o dönem henüz 3-5 yaşında idi.öncelikle bu kasaların kronik sorunları olup olmadığını öğrenmek bakacağınız araçta özellikle bunları incelemenizi sağlar.fakat araçlar ülkemizde çok iyi kullanılmıyor önceki sahiplerinin nasıl kullandığını bilmek iyi olur fakat aracın önceden kaç sahibi oldu mechul =).ben aracının yağını 40 bin km değiştirmeyip satacağım onun için bakım yapıyorum diyen insan gördüm.
    -sonuç olarak araç kaliteli olabilir fakat nasıl kullanıldığı çok önemli bir etken.ve volvo bildiğim kadarıyla parçası piyasada çok bulunmayan dolayısıyla yüksek fiyatları olan bir araç.aldığınız araçta ciddi problemler çıkar ise yüksek miktarda maliyet çıkarabilir.dolayısıyla ben de ilgi duymama rağmen hiç bu tip araçlar alamadım.bir ara baktığım teknik bilgilerde çok yüksek yakıt tüketimi olduğunu görmüştüm.bunlar hep olumsuz yanları.
    -farklı araç tavsiyesi olarak yine mümkün olduğunca temiz kullanılmış 2000-2003 vw golf tarzı bir araç düşünebilirsiniz.1.6 benzinli 16v motoru çok dayanıklı olarak bilinir.lpg ye en uyumlu motorlardandır.çok hafif gürültülü çalışır.eksiği budur.sorun çıkarırsa bile vw grubu araçların parçasını her yerde bulursunuz ve fiyatları volvo kadar pahalı olmaz diye düşünüyorum.başka araç düşünüyorsanız onun hakkında da bilgim varsa yardımcı olmak isterim.ha benim maddi sorunum yok yakıt maliyeti önemli değil.arıza yaparsa hiç sorun değil ben parasını veririm yeter ki keyifle bu aracı kullanayım derseniz volvo da olur.fakat maddi olarak zor durumda kalma ihtimaliniz varsa piyasada çok daha fazla bilinen ustası ve parçayı bol olan piyasası olan satarken de sorun çıkarmayacak araçlara bakmanızı öneririm.yanlışım varsa affola =) iyi günler

11. YunusEmre42

YunusEmre42 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    196
    Ad - Soyad:
    YUNUS EMRE ANDAÇ
    Otomobil:
    Opel
    Serhat İnci'nin omega projesini genel anlamda herkes görmüştür.Bende oldukça severek ve iç geçirip keşke bende yapabilsem diye seyrettim .Nispeten düzgün olan omegaya aşağı yukarı 35bin TL para harcayarak sıfır araç kondisyonuna getirdi.Nitekim çokta güzel olmuştu.Opel için aslında bu senaryo çok pahalı olmadan çözülebilir fakat volvo'yu bilemedim.
    Hani omegalarda ucuz değil 35 e omega alsanız 10 lira kalır o parayada zaten motor ve yürüyen aksam anca toparlanır diye düşünüyorum.

Bu Sayfayı Paylaş