Detail Marketi

Virtus 427-473-474 deneyimlerim

'virtus ürünleri' forumunda ALANSO tarafından 28 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. ALANSO

ALANSO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Erdogan
    Murat bey merhaba;

2 hafta önce aldığım konu ürünleri 3 araçta uygulama fırsatı buldum.

Honda Civic fume ;
    427
    Bölgesel anahtar çizikleri , hafif sürmelere dair çizikler ;
    Ürün doğru baskı ve autoglym yün pedle çok başarılı sonuc verdi. Aynı sonucu meguiars 4000 yün pedle vermiyor. Belki benden kaynakliydi bilemem ancak autoglym le sonuc muhteşem diyebilirim. Ürünün çizik alma ve muhteşem parlaklık verme kabiliyeti göz dolduruyor. Doğru uygulamada spotda olsa hare vermedi.

474;
    Lake country ve 3m ped ile;
    3m ped ve LC ped spot denememde LC çok iyi sonuc verdi 900devir başlangıç 1000-1100 devir (bölgeye göre değişti) muhteşem parlaklık ve ipeksi his paha bicilemezdi.

Fk 1000 ile sonuçlandı , harika oldu.

Ford cmax pearl black;
    473-474

Araç berbat durumdaydı , her yani kılcal çizikler icinde ve boya neredeyse beyazlamis matlasmis durumdaydi. Anlatmaya gerek yok leşdi...

473 ve autoglym ve meg 4000 , yine galip autoglym di. Tüm araca 473 uygulandı ve tüm araç inanılmaz oldu. Çizik hare leke vs bırakmadı sıfırladi resmen...

474 LC ped;
    473 ile harika duruma gelen araç 474 ile ipeksi , ıslak parlaklığa kavuştu.

Fk1000 ile sonuçlandı.

Kia Ceed SW fume kul ;
    Araç iyi bakılmış , yer yer kılcal ve derin çizikler vardı.

473 ile derin çizikleri alamayınca 427 tek vuruş ve tabimi autoglym yün ped çok iyi is çıkarttı.derin çizikleri aldım.

473 ile spot yerlerde yine autoglym yün pedle çizikleri aldım.

474;
    İnanılmaz parlaklık ve ıslak görünüm , her zamanki gibi fk1000 ile sonuçlandı.

Ürün yorumlarım;
    427 cizik alma , hare bırakmama , uygulamada tasarruf , sicratmama ve çabuk kurumamasiyla gercekten rakiplerinin önünde , tek sorun ya bende yada koyun yünü pedle çok iyi sonuc veriyor.
    Not: ürün trimleride leke yapıyor.

473 kılcal çizikleri alma, muhteşem parlaklık ve bıraktığı finish ile gozdolduruyor. Doğru baskı ve ped ile (cut pedle hiç denemedim AG yün ile çok başarılı buldum) ürünün neredeyse rakibi yok (bence).

474 LC ped ile düşük devir yayip küçük bir yükseltme ile muhteşem ıslak görüntü veriyor ve azda olsa dolgu özelliği olduğunu gözlemledim (harelerin olduğu bir bölge üzerinde 2-3dk calışma sonrası harelerin gittiği ufak kılcallarin dolduğunu gördüm.

Açıklamaları ve yorumları yaparken hem objektif hem subjektifim , fanatiği olmadığım gibi kullanacak arkadaslara deneyimlerimi paylaşmak istedim. Çok fazla ürün kullanmisligim yoktur ancak 105-205 kumruları artık rafda toplanmaya terk ettim diyebilirim. Bence meg urunleriyle asla kıyaslanmaz.

Trimleride neden leke bıraktığını anlamış değilim. Ürünü kullanmadan önce hem çok iyi çalkaliyorum hemde pedin ucu değiyor , kaçıyor vs durumlarda kuruyunca bembeyaz oluyor. Bunların olmaması gerektiğini düşünüyorum/düşünüyordum ürün açıklamalarına göre ancak öyle değil.

Virtus gercekten favorim oldu ve tüm arkadaslarıma şiddetle tavsiye ediyorum.

En kısa zamanda da sizinle tanışmak sohbet etmek isterim. Sizden feyz alacağım ve kulağıma küpe edeceğim çok nasihat olacağını biliyorum:)

Saglicakla kalın , tesekkurlerimle...

2. atas

atas atas marka sorumlusu DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad - Soyad:
    atas
    Otomobil:
    Renault
    Detaylı anlatım için teşekkürler, özellikle 474 ile pek ilgilenen olmazdı, bende tavsiye eder dururdum, sayenizde 474 de keşfedilir zamanla...473 zaten herkesçe favori oldu, 427 de yavaş yavaş oturmaya başladı...

genelde 473 ve 474 ile plastik trimler de polisaj yapılıyor, siz taşma yaptığınızda korkup geri çekilmek yerine hafifçe polisaja devam etseniz leke kalmayacak, sıçramadan kaynaklı lekelerde polisaj sonrası yıkamda tazzikli su ile kolayca çıkıyor, problem olan leke daha sonra yıkama vs ile çıkmayan lekedir...
    Teşekkürler, vallahi reklam spotu gibi olmuş virtus ürünlerinin en büyük kolaylığı ilk defa da kullansan çizik almayı beceremesende her ürün az yare yapması ve bıraktığı parlak finish le amatör dostu olamsıdır

3. ALANSO

ALANSO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Erdogan
    473 AG yün pedle Cmax arka spolier de iz bıraktı bende anlam veremedim, İnsignia trimlerinde sorun olmuyor , kendi aracımda leke kalmamıştı , ilginç...

Ürünün reklama hiç ihtiyacı yok, kullanıcı dostu ve çok çok iyi iş çıkarıyor. Tanınması gereken bir ürün oldugunda size katılıyorum.

Virtus de glaze varmi? PB BH maudili varsa denemek istiyorum.

4. *CEM*

*CEM* DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    432
    Ad - Soyad:
    Cem Özgen
    Otomobil:
    Toyota
    Bende merak adiyorum bu ürünleri en kısa zaman da alıp denemelere başlayacağım.

5. Yeşil R53

Yeşil R53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad - Soyad:
    eray altindere
    Otomobil:
    Seat
    Bu konunun bir sure ustte kalip acik ve net anlatim sekli sayesinde bilgelendirme yayilacaktir tesekkurler hocam benim harelerde 473u deneyecegim ama elle bakalim artik:)

6. ahmedb

ahmedb paşazade DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    577
    Ad - Soyad:
    Ahmed Bora
    Otomobil:
    VW
    biz teşekkür ederiz, seri kontra araç yapmışsınız maşallah....

7. medmania

medmania Garajperest DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    23
    Ankara->Eskişehir->Şanlıurfa->AYDIN-NAZİLLİ
    Ad - Soyad:
    Emre
    Otomobil:
    Audi
    Bende yeni flex ile virtus denesem mi denemesem diye dönüp duruyorum. İnatçı Audi boyası için 472 -473 ikilisini mi kullanmak daha iyi olur? Dairesel kılcallar ve bir iki tırnağa takılmayan çizik var. Şu klima kokularında yaz kampanyası olur diye bekliyorum ama ses seda yok. Beraber sipariş geçecektim Erdem Boyadan. Murat Bey, İbrahim Bey duyun sesimizi:));)

8. ALANSO

ALANSO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Erdogan
    Doğru baskı ve sürede AG yün keçe ile 473 audinin hakkından gelecektir. Keceyi her 3-4 uygulamada bir kez makinede boş dondurun ve parmaklarınızı arasında gezdirin yeter.;)

9. ALANSO

ALANSO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Erdogan
    Bende makine var kardes , birlikte yaparız;) İstanbula doneyim ...

10. medmania

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad - Soyad:
    Emre
    Otomobil:
    Audi
    AG yün keçe için link verebilir misiniz?

11. ALANSO

ALANSO DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Erdogan
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Temmuz 2012
  12. Kemanyak

Kemanyak DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Kemal UZUNLU
    Otomobil:
    Peugeot
    413-474 ikilisi ile sonuç alınmayacak araç denk gelmedi henüz 20. aracı bugün bitirdim cumartesiye kadar doluyum ve izne çıkmıyor arkadaşlar bu uygulamayı kendi araçlarına yaptırmak için. 413 ün Yün ped ile çabuk kuruduğunu ve tozuttuğunu ve bu vesileyle uygulamaya sadece spot olarak izin verdiğini söyleyebilirim. Genelde derin çizikli bölgelere yün ped ile bol sulu bir uygulama yapmak durumunda kalıyorum. Murat abi bu konuda önerilerine açığım.

13. birebir

birebir DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad - Soyad:
    levent
    Otomobil:
    VW
    uygulamalarımda hep 474 kullanırdım son uygulamarımda 472 kullandım hare almada daha basarılı, 472 yı tavsıye ederım fıyatı bıraz daha pahalı ama yaptıgı ıs acısından daha ıyı sonuc verıyor

14. atas

atas atas marka sorumlusu DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad - Soyad:
    atas
    Otomobil:
    Renault
    İçine bir miktar 473 veya 427 eklersen daha yağlı olur ve daha uzun çalışabilirsin...
    başka bir tavsiyemde 2.adım olarak 473 ü de sisteme dahil et...
    netice olarak 413 yanında 427 ve 473 te olsun 413-427-473-474 araç durumuna göre ideal ürünlere uygulama anında esnek ol ürünleri araca göre değiştir...araç başına birim maliyet değişmez merak etme...

15. medmania

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad - Soyad:
    Emre
    Otomobil:
    Audi
    Murat Bey ilk kampanyayı kaçırdım, yok mu yeni kampanya şu climleri virtus benzeri kampanyaya alsanız da herkes tatile mis gibi klima ile çıksa :) Bende hepsinden alıp eşe dosta deneyip kendi clim'imimi bulsam:)

16. Acar

Acar DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Abdullah
    Otomobil:
    Corsa
    :+1: :eek:k:

17. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    240
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    474 kullanirken DA makine ile, urunu 2-3de yayip 5-6 da calisip tekrar 2-3 de bitirmek mi gerekir ayni cizik giderir gibi, yoksa tum panelde 2-3 ile sabirla calismak mi? amac hare giderip parlaklik artirmak?

18. barbaros61

barbaros61 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    barboros
    Otomobil:
    Peugeot
    3de yay 5-6 da iyice yedir tekrar 3e alıp bitir.

Bu Sayfayı Paylaş