Detail Marketi

Vakum Makinesi Hakkında

'Halı Yık-Islak\Kuru Süp-Buhar Mak.vs' forumunda fatih86 tarafından 16 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. fatih86

fatih86 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    283
    Ad - Soyad:
    fatih koyunoğlu
    Otomobil:
    Tofaş
    Arkadaşlar merhabalar. Amatör olarak kendi aracım koltuk, tavan, taban temizliğini yapabileceğim, aynı zamanda gerektiğinde eşin dostun arabasını temizleyebileceğim en ucuzundan işimi görebilecek halı yıkama veya vakum makinesi arıyorum.
    Bissell diye yurtdışında bir ürün var. Arabanın bagajında sürekli dursa bile yer sıkıntısı çıkarmayacak kadar güzel.

Bu şekilde compact bildiğiniz ürünler olursa daha çok sevinirim. Fiyat olarak elim çok bol değil. Ama 1000-1400 liraya kadar çıkabilirim. Bir de bu tür bir ürün aldığımda halı yıkama gibi kocaman ağzı olan makine değil de daha kibar küçük (koltuk yıkamak için olan uçlar) ağızlı bir ürün istiyorum. :)
    Bulabildiğim en çok satan ve ucuz olarak şunlar var.
    cvs
    https://www.n11.com/urun/cvs-dn-470...H6__vHt1ynE4txRbTI8QJdfFt2uQoOOxoCg9kQAvD_BwE
    arnica
    https://www.hepsiburada.com/arnica-...-nH6qqWN5-z8nikY2kOd75--I6TfyuLhoCQywQAvD_BwE

2. ahmetkurmus01

ahmetkurmus01 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad - Soyad:
    ahmet kurmuş
    Otomobil:
    Chevrolet
    Bende arnicanın hydra rain plus olanı var, 5-6 yıldır aracımın ve evin temizliğinde kullanıyorum, güzel ve uygun fiyatlı ancak küçük yapılı değil kocaman bir alet

3. fatih86

fatih86 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    283
    Ad - Soyad:
    fatih koyunoğlu
    Otomobil:
    Tofaş
    Cevabınız için teşekkürler. Ufak olmasına çok takılmıyorum. Her gün kullanılacak bir alet değil sonuçta. Plus olanına baktım Arnica markanın. Çoğu kişi memnun. Gönül isterdi Karcher Puzzi alalım ama bu dolar kuru ile anca bu tür markalar alabiliyoruz. Fantomlara baktım. Herkes gürültüden şikayetçi.

4. fatih86

fatih86 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    283
    Ad - Soyad:
    fatih koyunoğlu
    Otomobil:
    Tofaş
    Evet kendi konumu yanıtlayayım. Arkadaşlar bir çok halı yıkama makinası baktım. Plastik kalitesi, motor kalitesi, şikayetler derken aklıma başka bir çözüm geldi. Sonra bir Rus sitesinde benimle aynı kafadan olan birinin daha önce bu uygulamayı gördüm. Olay aynen şöyle;
    Bir adet wd3 ıslak kuru elektrik süpürgesi alıyoruz. Bu ürün wd1-2-3 olabilir. Hepsinin hortum çapları aynı.
    Sonrasın da karcher se5100 modeli halı yıkama makinasının koltuk yıkama aparatını satın alıyoruz. :) Zaten ucuz olan halı yıkama makinaları 2 gün sonra su püskürtme özelliğini yitiriyor. Ben de bunun için modifiye ilaç pompası yaptım. Köpüklü şekilde halı yıkama deterjanını sıkıyoruz. Fırçalayıp vakumluyoruz ve işlem tamam. :)

EmirhanYigiter bunu beğendi.
  5. mfurkan0

mfurkan0 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad - Soyad:
    Furkan Karaman
    Otomobil:
    Toyota
    Wd 3 kullanıyorsanız memnun musunuz? İnternette yorum pek göremedim.

6. fatih86

fatih86 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    283
    Ad - Soyad:
    fatih koyunoğlu
    Otomobil:
    Tofaş
    Daha önce wd2 kullandım. Gayet memnundum. Biraz gürültüsü fazla ve toz torbası onun fiyatındaki süpürgelere göre pahalı. Ama çok dayanıklı ve uzun ömürlü. Şimdi halı yıkama makinesi olarak kullanacağım. Yorumları bildiririm.

7. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    WD2 Premium Basic kullanıyorum. Bu tarz bir uçla ben yapmıştım. Yamaçlarda satılan aparat almanız yeterlidir tam girmiyor gibi ama biraz zorlayarak sokarsanız kullanabilirsiniz. 2 ilaçlama pompası ile biri ile temizleyiciyi sıkıp fırça vs. yaptıktan sonra bir kaç sefer su sıkarak çekmeniz gerekiyor ancak ne yaparsanız yapın ıslak çekim gibi olmuyor. Onlar sürekli olarak su verdiği için özellikle açık renk döşemelerde sorunsuz temizlik sağlıyor. Ben denemedim ancak duyduğum kadarıyla bahsettiğim tarzda çekim yaptıktan sonra vakum ucunun izleri kalıyormuş. 2 tane siyah aracın içini koltuklar ve taban halılarını komple yaptım, siyah döşemede herhangi bir sorun olmuyor.

8. fatih86

fatih86 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    283
    Ad - Soyad:
    fatih koyunoğlu
    Otomobil:
    Tofaş
    Ben aparatı bir rus sitesinde gördüm. Arkadaş uyduğunu yazmış. Aynı takımdan ben de yaptım. Daha kullanma fırsatım olmadı. Bakalım kısmetse araba ufak tefek boya kusurları için parça boyaya girecek. Sonrasında ise kendim polisaj ve detaylı temizlik yapıcam. Hatta video çekip paylaşırım.

EmirhanYigiter bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş