Detail Marketi

Uygulama Sıram Doğrumu Arkadaşlar :) Bugün Başlıyorum

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda eryqt tarafından 4 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. eryqt

eryqt DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad - Soyad:
    İsmail Eryiğit BALAMAZ
    Otomobil:
    Honda
    Bugün itibari ile aracıma ilk uygulamamı yapmaya cesaret ediyorum :) Bu hastalık benide sardı.
    • Makinem Einhell 1100 her yerde herkeste olan cihaz :) bu cihaz yanına 150mm Auto Hdm ped seti edindim.
    Aracım japon ve 2006 model olduğundan boyaya çok zarar vermek istemiyorum bu sebeple
    • Menzerna 2500 ve 3800 sonrası Nasiol ZR53 ile uygulamayı sonlandıracağım. Kill ve ipam mevcut gelelim uygulama anlamında forumdan ve sosyal medyadan öğrendiğim uygulama sırası ve işlemine;
    • Yıkama-Kil İşlemi-Yıkama- İpa Temizliği(Sulandıracağım ve bu işlem sonrasında yıkamayacağım)-Maskeleme İşlemi-Men 2500-İpa İle Silme-Men3800-Yıkama-Tamamen kurutma sonrasında Naziol ZR53 ile ayırdığım panellerde işlem uygulama ve kalan kısmı biraz bekledikten sonra silme.
    • Polisaj işlemine 1000 devirde başlayıp 1500 devir sonrasında 2000 devir ve yine aynı şekilde 1500-1000 olarak sonlandıracağım varmıdır ustalarım hata olarak gördüğünüz ve yapmamın sakıncalı olacağını tespit ettiğiniz bir işlem şimdiden teşekkür ediyorum hepinize. Yaptığım hataların bu işte beni geliştireceğini düşünüyorum İnşallah

Son düzenleme: 4 Ağustos 2018
  2. YunusEmre42

YunusEmre42 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    184
    Ad - Soyad:
    YUNUS EMRE ANDAÇ
    Otomobil:
    Opel
    Polisaj sonrası ipa ile silme ile beraber fairy ile yıkayabilirsin bence.Hatta bu aradaki bütün yıkama işlemlerini Fairy ile yapabilirsin.

3. S-Works

S-Works Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    1,087
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
    Merhaba.

Yıkama
    Demir tozu temizliği
    Kil temizliği
    Zift Temizliği
    Durulama/Yıkama

2006 Model araba çiziktir.

Mernzerna 400 Yün ped çizik giderme
    Menzerna 2500 Orta sert sünger Hare/holoğram giderme
    Menzerna 3800 Yumuşak ped Parlatma

Pasta kalıntılarını temizle. Arabayı 2 3 sefer İpa / Prep tarzı ürünle sil. Yağ kalmasın.

Seramik uygulaması. (Kullandığın ürün donarsa geri dönüşü biraz zahmetli. Ufak alanda çalış KURUTMA.)
    Seramiği en az 2 bezle sil. 1 tanesi kabasını silmeye 1 tanesi incesi için.
    3 4 panel sonra bez dolar. Bez değiştir.

devir olarak 2 000 2500 e gelebilirsin (Baskı ile o makina bayılıyor. Bayıldığı için bizim kullandığımız makinaların 1500 1800 devirine denk gelir.

En az 3 günlük işin var . Kolay gelsin :)

Unutmadan Japonlardan çizik almak kolaydır. Korkma. Köşelerde ve keskin hatlarda devir düşürüp baskı azaltırsan sorun olmaz.

Ayrıca açılan bir yer olursa o paneli bırak başka yere geç. Moralini bozma. Polisaj yaparak düzeltmeye çalışma. Oraya boya sürüp bırakacaksın .

faykac, Tatila, can26 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Tatila

Tatila DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad - Soyad:
    Atila Çini
    Otomobil:
    Mercedes
    Naçizane bir ek yapmak isterim. İlk uygulama olduğu için panel birleşim ve ayrım yerlerini de maskelemeniz makinayı panel birleşim yerlerinde kullanırken hata yapmanıza/ boyayı açmanıza engel olur. Elbette tercih sizin. Aynı şekilde plastik aksamları ve boyasız parçaları (silecek suyu çıkışları, dikiz aynaları...) da maskelemek sizi daha rahat ettirecektir

Bu Sayfayı Paylaş