Detail Marketi

Su Lekeleri

'Sohbet' forumunda mart09 tarafından 23 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. mart09

mart09 Detailing Öğrencisi DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad - Soyad:
    Ulaş
    Otomobil:
    Opel
    Selamlar,

Epeydir işim dolayısı ile forumlara aracımla da ilgilenemiyorum. Halen yılda 3-4 defa aracımı detaylı yıkayıp sonaxın premium carnauba wax'ını yada Gthchnig'in c2v3'ünü uyguluyorum. Sonrasında ise araç 3-4 ay kadar yıkanmıyor. Ancak bu süre zarfında araca benzinliklerde bulabildiğim basınçlı makineler ile su tutuyor sonrasında camları silerek bırakıyorum. Taktir edersiniz ki yazında gelmesiyle bu uygulama sonrasında kalan su lekeleri artık çıkmak bilmez bir hal aldı. Özellikle camı silmeme rağmen ön camda inanılmaz bir iz kaldı. Agresif olarak bu lekerleri çıkartmak için bir öneriniz var mı ? Camda sirke denedim sonuç alamadım.

Teşekkürler.

2. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    73
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    3D Eraser

southbridge bunu beğendi.
  3. ghalacli

ghalacli DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    224
    Ad - Soyad:
    Göktuğ
    Otomobil:
    BMW
    Benzinlikte su tutup kurulamamak detailcilerin yaptığı en büyük hata herhalde. Boyaya en çok zarar veren, bir kireç iki kuş pisliği.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SeyitEren bunu beğendi.
  4. mart09

mart09 Detailing Öğrencisi DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad - Soyad:
    Ulaş
    Otomobil:
    Opel
    Çok kireçle karşılaşmadım bu güne kadar aslında aracın üzerinde sürekli koruma olduğu için sonrasında bir süre yola çıkıp üzerindeki suyu kurutuyorum. Şu anda elden gelen en iyisi bu açıkcası umarım bi gün rahat rahat araç yıkayabileceğim bir hayatım olur :)

5. S-Works

S-Works Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    1,315
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
    Elle polisaj yapmayı deneyebilirsiniz.

6. ermanozzy

ermanozzy DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad - Soyad:
    Erman
    Otomobil:
    Audi
    Araca benzincide su tutup sonra arabayi surerek kurutmeyi bir defa yaptim ve geri donulmez su lekesi kaldi aracin uzerinde. Hem sudaki kirec hem de gunesin vurmasi ile damlalar akarken cam ya da kaporta uzerinde ister istemez iz birakiyor. Mumkunse arabayi su buyuk havlu bezlerle kurulamak cok daha faydali olacaktir.

7. meteb

meteb DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Mete
    Otomobil:
    Hyundai
    3D eraser 'ı tavsiye ederim. camlarda ve kaportada aktif olarak kullanıyorum doğru ve düzgün uygulamada kireç lekelerine kesin çözüm.

8. freeman6161

freeman6161 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    BMW
    Şebeke suyu kullanan yerleri tercih edin,çok fark ediyor. Ben camdaki lekeleri wurth cam temizleme köpüğü ile temizliyorum

9. stufan

stufan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    serhat tufan
    Otomobil:
    VW
    3D eraser kullanırken dikkatli olun. Asit seviyesi yüksek olduğu için, yüzeyde yaklaşık 60sn den fazla beklediğinde, özellikle camlarda istenmeyen yanıklar ve matlaşmalar meydana gelebiliyor. Bu sebeple camlarda kullanırken 30-40 sn den fazla beklemeden su ile hemen yüzeyden silin.

emre-sti bunu beğendi.
  10. executive

executive DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad - Soyad:
    Eris
    Otomobil:
    Mercedes
    Benzer şekilde kireç lekesini, bildiğimiz kireç çözücüsünü su ile baya seyrelttikten sonra (1/20 gibi) sadece kireçli yere gelecek şekilde mf bez üzerine döküp uyguladım, arkasından şampuanlı su ile duruladım. Bu işlem riskli ama ben sorun yaşamadım. Plastik aksamlara ve özellikle fitillere hiç değmeden yapmıştım.

11. allper

allper DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    241
    Ad - Soyad:
    Alper Turgut
    Otomobil:
    VW
    Alkalisidir asitiğidir kurumuş böcektir hepsinin kimyasal yapısı farklı olduğundan dolayı farklı ğrünler bu yüzden var piyasada bazen biz detaycılar abartıyoruz ama bağzı farklılıklarıda göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bir jant temizleyici çok iyi iş yapıyor olsada farklı bir kirde hiç bir iş yapmıyor olabilir. En basitinden girecek olursak su izi dediğimiz şey kireçtir ve kireç için en iyi çözüm zararsız kireç sökmede etkili olan sirke beyaz sirke bu konuda farklı amaç için üretilmiş birçok güçlü etkili temizliyicilerden daha çok iş yapabilmekte.
    Evde bile sürekli sorun olan krom musluğun üstünde sıkıp baktığınızda ufak ufak köpürüp kirecin çözüldüğünü göreceksiniz. Ayrıca sağlık açısından kimyasallar boy ölçüşemez bile.
    Yanlış anlaşılmayayım en basitinden işe yarayacak ulaşılması en kolay basit çözüm olarak ayrımlaştırmakra fayda var:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emre-sti ve Yasin Emre bunu beğendi.
  12. bmwmrulez

bmwmrulez DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad - Soyad:
    Harun G
    Otomobil:
    BMW
    Alper Hocam burada sirke (vinegar) işe yaramamış gözüküyor? @allper

13. Yasin Emre

Yasin Emre DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    94
    Ad - Soyad:
    Yasin Emre
    Otomobil:
    Golf
    Videodaki arkadaş aracın 1-2 gün fıskiyenin altında kaldığını ve sağlam güneş yediğini söylüyor. Araç siyah, bir de güneş altında kalınca sirkenin faydası olmuyor maalesef o_O

Çok çekiyoruz bu siyah araçlardan :)

14. allper

allper DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    241
    Ad - Soyad:
    Alper Turgut
    Otomobil:
    VW
    Hah buydu heralde diye göndermiştim videoyu yine muhtemelen doğru videodur ama a101 de litresi 5tl ye datılan bir ürün marka altında satılan başka bir malzemenin önüne geçebiliyorsa orda avantajımıza çevireceğimiz bşyler vardır.

Bi ara kafam attı girdim markete elma sirkesini aldığımla yarısını cama boşaltmıştım. Hadi sonaxla koch la yap aynısını

@bmwmrules mikemmel çalışan bir detail ürünü olarak belirtmiyorum son yazılan mevzular sadece benzin istasyonunda su tutup yolda kurutma üzerine olunca. Aynı basitlikte kurumakta olan özellikle cama sprey şişeye doldurulmuş biraz sirke bir bezle fıslansa bari demek istedim. Yoksa zaten diğer ürünleri yöntemleri kullanacak kişi arabaya onu yapmaz. Yılda sayıldır yıkanmadan birkaç ay geçmesi ki velevki geçti bizim iştahımızı kabartır ooohh güzel detay yapacaz diye.
    İmkansızlıklar diyelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. doctor_jayjay

doctor_jayjay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    178
    Ad - Soyad:
    Onur Yaşa
    Otomobil:
    Nissan
    Vernik değil de, kaplama üzerinden örnek vericem. 3d eraser bana 500 liraya mal olmuştu. Çok asidik. Kaputtaki kaplamada rengini açmıştı ürün. Sürdüğüm yer zarar gördü. En son çinden yeni seramik gelip girişme vakti gelince 500ml lik şişeye bolca su tahminen yüzde 10u kadar 3d sıkıp karıştırıp giriştim

Elimin altında 3 şişe vardı. Aracı yıkadım, kuruyunca o lekeler yok oluyor gibi oluyor. Ama bir sıvıyı fısfısladığımda hepsi siyah mat kaplamanın üzerinden sanki led ışıkla selam veriyor gibi kendini belli ediyor

Sabunlu su, sirke ve baya seyreltilmiş 3d eraser ile giriştim hep.

Önce sirkeyi sıkıyor mikrofiberle ovalıyordum. Çıkarmasa da yumuşatsın diye.

Açıkçası bir işe yaramıyor gibi. Ama yumuşatıyordur diye tüm araca uyguladım.

Sirkenin ardından sürekli ufak bölgelerle çalışarak 3d eraserı sıktım ve ovaladım. Etkili olan tek şey 3d eraser dı. Ama korktum baya rengini açar eder diye. Kalıntı kalmasın diye 3d'den sonra sabunlu su sıkıp bezle hafif bastırıp yuvarlak dairelerle sildim ardından kurulama amaçlı bezle son siliş.

Midsize suvın hepsine yaptım karış karış. Gündüz olmadığından ve kapıların oraya ışık az vurduğundan iyi görünmesede aynı uygulamayı yaptım her yere.

O akşam sadece tavana seramik sürebilmiştim.

Benim tavsiyem 3d eraser ama denemiş biri ve aracı zarar görmüş biri olarak diyorum ki; şişede sulandırıp sıkın, mikrofiber bezle yumuşakça ovalayıp üzerinden geçin.

Bu 3d ürünü şişede durduğu gibi durmuyor.

Kesinlikle çıplak kullanmayın ürünü. Kendi başlığına da yazmıştım. Amazon.com da aracın verniği ve boyası zarar görmüş baya bir kullanıcı var.

16. ozcannyasin

ozcannyasin DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    Yasin
    Otomobil:
    Hyundai
    Bende muzdaribim bu lekelerden polisaj dışında çıkaramadım. geçen sene polisaj yaptım lakin yine oluşmuş su lekeleri

Bu Sayfayı Paylaş