Detail Marketi

Sıfır Araca Ph 13 Şampuan?

'Dış Temizlik/Koruma - Cam Temizlik/Koruma' forumunda Tiffani tarafından 11 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. Tiffani

Tiffani DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Oğuzcan
    Otomobil:
    Passat
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Aranıza yeni katıldım, inşallah tanışma kısmına bu hafta aracımla beraber bir konu açacağım.

Henüz 3 kere yıkanmış Volkswagen Passat B8 aracıma bin lira civarında temizlik ürünleri aldım. Tabii ki sizler kadar bilgim yok ve bu işin acemisiyim.

Ürün bana geldiğinde farkettim ki aldığım Fırçasız Yıkama Şampuanının pH derecesi 13/14

Tanklarda 1/60 oranında seyreltin yazıyor.
    Aracım henüz 1200 km de ve üzerinde boyayı koruyacak herhangi bir uygulama yok. Bu şampuanı Kwazar 2lt basınçlı pompa ile kullanacağım ama pH derecesi beni korkuttu. Sizlerin bu konuda yorumu nedir?

Son düzenleme: 11 Mart 2019
  2. exciter34

exciter34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    Hamit yıldız
    Otomobil:
    Seat
    Merhaba, kostik şampuanları kullanmayınız iade etme imkanınız var ise iade edin. Zamanla boya ve plastiklerde solma yapar, boya canlılığını yititir. Ph nötr olan (Benim ölçüm sonucum 6.00) valet pro neutral snow foam şampuanı ön yıkama için kullanabilirsiniz. Kovayla kullanım için sonax turuncu şampuan yada magic nötr şampuan kullanabilirsiniz.

Tiffani bunu beğendi.
  3. forzaGilles

forzaGilles DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    332
    Ad - Soyad:
    Ali
    Otomobil:
    VW
    pH değeri 0-14 arası değişir., 7 'nin altı asidik anlamına., 7 'nin üstü alkali anlamına gelir., En üst değer 14., yani düşünün resimler gözükmediği için hangi şampuanı aldınız bilmiyorum ama o şampuanı mümkünse iade edin., iade etmiiyorlarsa bile kullanmamanızı öneririm., pH 14 olan bi şampuan zamanla krom, plastik aksam gibi yüzeylere zarar verecektir., farlarda zamanla sararma yapacaktır., O kadar yüksek ph değeri olan bir şampuanla yıkanan araç çok iyi durulama yapılmaz ise aracın verniğini bile uzun dönemde solduracaktır.,

pH nötr yani diğer bir değişle pH7 olan bir şampuan alıp kullanmanızı öneririm., ph nötr şampuanlar uygun fiyatlı pek çok ürün var. örneğin;

Valet Pro, Nanolex, Koch Chemie, Sonax gibi ürünlere bakınız., bütçenize göre uygun fiyatlı olanı da var, bir nebze pahalı olanı da., Ne tür bir şampuan arıyorsunuz..? Çift kova yıkama şampuanı mı yoksa foam lance aparatı ile ön yıkama için snow foam denilen köpük yapan şampuanlardan mı..?

Tiffani bunu beğendi.
  4. AUTO GLYM

AUTO GLYM Ana Sponsor Ana Sponsor

Alınan Beğeniler:
    690
    Ad - Soyad:
    Burak Varol
    Otomobil:
    Audi
    Merhaba,

13-14 zaten en üst seviyedir ve asla tavsiye edilmez. Ayrıca 13-14 pH 1:60 seyreltildiğinde 11-12 lere kadar düşebilir fakat yine de yüksek ve tehlikelidir.

Auto Glym olarak aracınıza uygulamanızı önerdiğimiz;

Önce Super Resin Polish uygulayarak renk yenilenmesi ve parlaklık artışı sağlamalısınız,

Sonra bu sonucu Extra Gloss Protection boya koruma uygulayarak koruma altına almalısınız,

Yıkamalarda da çift kova sistemi ile Bodywork Shampoo Conditioner pH Notr cilalı şampuan uygulamalısınız.

Daha detaylı bilgi ve ürünleri incelemek için;

https://www.autoglymturkiye.com/kategori/21/dis-yuzeyler

İyi günler.

Tiffani bunu beğendi.
  5. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    370
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Mercedes
    Bu tür alkali ürünler araçta eskimiş ve yenilenecek olan boya koruma ve waxları sökmek için kullanılır. Markası nedir özelliği nedir bilmiyorum ama şampuan arkasında kalıntı bırakıyorsa onu durulamak için izo-propil alkol kullanmak gerekebilir. Düzenli olarak yıkamada o şampuanı kullanmayı önermem ama dediğim gibi wax veya boya koruma atılmadan önceki yıkamada kullanılması iyidir.

Tiffani bunu beğendi.
  6. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    561
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    BMW
    Flowey diye marka çıkmış piyasaya merak edip mesaj atmıştım söyle yazmışlar: “1/200 ürün ama (deliler) 1/10 snowfoam yapıyorlar. pH14 ve 30 aktif bileşen içeriyor.“ bana da çok vahşi gelmişti

Tiffani bunu beğendi.
  7. Heisenberg20

Heisenberg20 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    Nissan
    Flowey ürünlerini bende garajımda kullanıyorum, forumlar da da kullananlar oldukça fazla. B33 5 litre satın aldım, ph13,5-14 çünkü ürün bir prewash, ph notr snow foam değil. Ama köpük oranı yüksek olduğu için ph notr snow foam gibi köpük yapıyor. 1:100 de bile köpüğü çok iyi. 1:10 oranında kullanan kimse yoktur bu ürünü. Ph notr snow foam ürünleri de başarılı.

Tiffani bunu beğendi.
  8. Heisenberg20

Heisenberg20 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    Nissan

Flowey’ i biraz araştırdığımda fabrika üretim videosuna denk geldim, adamlar üretim tesislerine öyle güveniyorlar ki böyle bir video yayınlayabilmişler. Hepimizin faydasına olur bence bu tip firmaların pazara girmesi ve fiyatlarda rekabet yaratması.

Tiffani bunu beğendi.
  9. ottomano

ottomano DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,130
    Ad - Soyad:
    Can
    Otomobil:
    BMW
    arkadaslar bir konu sanirim dikkatten kacmis, ph 13 olabilir ama 1/60 sulandirilinca allah bilir o ph kaca duser, o yuzden ben 1/60 sulandirilinca zararli olacagini dusunmuyorum.

Tiffani bunu beğendi.
  10. SubaruOutback

SubaruOutback Nano Ürün Uzmanı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3,027
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    B33 ile ilgili şöyle bir bilgi vereyim köşeme çekileyim :)

Rengi: Açık kahverengi sıvı
    pH: 14
    Tam alkalin Yoğunluk: 1.12
    Dozajlama: 1:200 - 1:60

Tiffani bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş