Detail Marketi

Sıfır Araç Için Koruma Önerisi

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda cekomastiksilikon35 tarafından 7 Mart 2021 tarihinde açılan konu

1. cekomastiksilikon35

cekomastiksilikon35 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Çağlar
    Otomobil:
    Hyundai
    Selamlar arkadaşlar. Sıfır i20 aldım. Araç turkuaz renkte. Bayii seramik kaplama için 2000 TL fiyat çekti. Elimden polisajla olmasa da ufak tefek pasta cila wax vb işler gelir. Aracı seramik kaplama yaptırmam mantıklı olur mu yoksa başlangıçta güzel bir şekilde demir tozundan arındırıp kil uygulaması yapıp ardından wax/cila/hızlı cila bunlardan birini mi yapayım? Yoksa seramik yaptır mı dersiniz?

2. omerfarukakc

omerfarukakc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad - Soyad:
    Ömer AKC
    Otomobil:
    Polo
    Burda isteğiniz önemli eğer uzun süreli koruma isterseniz seramik kaplama yaptırmak mantıklı olur. Arabamla ilgilenen biriyim yıkamasını detay işlerini vs ben yaparım veya işini güzel yapan bir yerde yaptırırım diyorsanız forumdan araştırma yaparak wax sealant tarzı boya koruma ürünleri de kullanabilirsiniz seçim sizin :) Bu arada seramik kaplamayı bayide yaptırmayın. O fiyata işini güzel yapan bir detailing merkezinde seramik kaplamasını yaptırın.

SYSOP bunu beğendi.
  3. saidkerem41

saidkerem41 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,369
    Ad - Soyad:
    Said Kerem Küçük
    Otomobil:
    Arabam yok
    Bayide seramik kaplama yaptırıp memnun kalmayan çok kişi var, araba alırken 200.000 Liraya araba aldınız-dış etkenlerden korumak önemli; 4.000TL'lik işlemi size özel 2.000TL'ye indirdik diyorlar.

Bayiler de çoğunlukla kendi elemanlarına yaptırmıyorlar, onlar da bir firma ile anlaşıyorlar.

Araştırmak lazım, sorgulamak lazım.
    Referans gösterebilecekleri uygulamalar, ustaların tecrübesi, olası bir sorunda muhatap bulunabilecek mi?

4. Levcho

Levcho DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    Levcho
    Otomobil:
    Skoda
    Kesinlikle seramik öneririm. Eliniz yatkınsa, Wax yapma tecrübeniz varsa ve kapalı garaj bulabileceksiniz, alın bir tane seramik ve izopropil alkol, kendiniz yapın.
    50ml seramik sıvı ile sizin arabayı nerdeyse 2 kat atabilir siniz. Piyasada o kadar çok çeşit seramik var ki, dışarıda yaptırırsan, hangisi yapılmıştır kolay kolay anlayamazsınız. Kendiniz yaparsanız, en azından ne kullandığınızı bileceksiniz.

5. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    438
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Markanızı seçiniz
    Seramik yaptırmayın abi kar marjı çok yüksek, neredeyse kimse kaliteli malzeme kullanmıyor. Kaliteli gerçek bir seramik için yetkili uygulama merkezi olması lazım. Onlar bile çoğu zaman abartılı ve fazla iddialı. Birkaç marka sadece gerçekten verdikleri bilmem kaç yıl garantinin arkasında duruyor fakat onun içinde düzenli aralıklarla seramik bakım spreyi uygulanması gerekiyor. Ne mantığı kaldı o zaman gider boya koruma kullanırım düzenli olarak. Herkes seramik diyince "yeni seramik attırdım 3 sene arkama bakmam" mantığında ama gerçek hiç bilindiği şekilde değil. Çizilmiyor felan da demeyin seramikte çiziliyor ve çizilince (o gerçek seramikleri) söküp tekrar uygulamak için zımpara çekip üstüne tekrar polisaj yapıp öyle uygulamanız lazım. Angaryesi çok, orijinali pahalı, çoğu zaman dediğini başaramayan ürün grubu benim gözümde. Gerçek koruma istiyorsanız şeffaf folyo yaptırın. Özellikle uzun yola sık gidiyorsanız zaten aracın burun kısmına (tercihen full kaput, çamurluklar, tampon ve far) uygulatın. Bide gündelik kullanılan araçta her zaman ufak tefek hatalar ve kılcal çizikler olur, canınızı sıkmasını istemiyorsanız komple şeffaf folyo yaptırmanız lazım.

garbis ve EmirhanYigiter bunu beğendi.
  6. Tulgar

Tulgar DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad - Soyad:
    A.Argun
    Otomobil:
    Ford
    Hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın.Gangi Markanın olursa olsun bayide araç detay işlemi yaptırmanızı önermem.
    Eğer ben meraklıyım,sürekli kendim ilgilenmek istiyorum diyorsanız kısa süreli koruma sağlayan birçok uygulama seçeneği var, seramik kaplama boya koruma yaptırmayın.
    Ama yok ben sürekli uğraşamam,mümkün olduğu kadar dış etkenlerden korusun diyorsanız yaptırın,tabi bunun içinde uygun yıkama şartlarının sağlanması lazım (uygun şampuan,kaliteli bez ve yıkama eldiveni,çift kova ile yıkama)

Bu Sayfayı Paylaş