Detail Marketi

Sıfır Araç Aldım, Gyeon Mohs Q2 Için Yardım (uygulamadan 19 Ay Sonra)

'Nano Teknolojik Ürünler' forumunda sd308 tarafından 9 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. sd308

sd308 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Savaş
    Otomobil:
    Peugeot
    Adım savaş, foruma yeni üye oldum herkese merhabalar. Öncelikle forumu cok inceleyemeden konu actım affınıza sıgınarak. Sıfır araç aldım ve araç hiç yıkanmadı kapalı otoparkta. Gyeon mosh q2 aldım ve uygulamak istiyorum. Yalnız araç kaportasına dokununca pürüzlü gibi. Sizce kil alıp uygulayım mı, sıfır araca kil yapılırmı?
    İkinci sorum, mosh q2. İçinden cıkan ped ile yatay ve dikey uygulamadan sonra, biraz bekleyip bez ile silicez sanırım, ne kadar bekleyip silicez bez ile. Başka bilmediğim detaylar var mı acaba?

mahmut0382, detail guy ve Fatal1ty bunu beğendi.
  2. erents

erents DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,142
    Ad - Soyad:
    Eren Karlıklı
    Otomobil:
    Honda
    Araç sıfır da olsa sevkiyat sırasında birçok çevresel faktöre maruz kalıyor.
    Önce temizlik işlemlerinden geçirdikten sonra, demirtozu temizliği ve yumuşak bir kil ile uygulama yapmanız, seramik kaplamanın selametine olacaktır.
    Seramik kaplama uygulanması konusunda, henüz o level'a atlamadım daha profesyonel arkadaşlar yardımcı olabilir :)

sd308 ve detail guy bunu beğendi.
  3. Divide

Divide DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad - Soyad:
    Kemal Satılmış
    Otomobil:
    Fiat
    Hangi şehirdeyseniz belki o Şehirdeki arkadaşlar ile zevkle uygulama yapabilirsiniz.
    Veya uygulama için,mekanı olan arkadaşlardan da yardım alabilirsiniz.
    Demir tozu temizliği ve Kil mutlaka yapınız.
    Hatta güzel bir finisaj pastası ile parlaklığı arttırsanız çok daha güzel olur;)

sd308, detail guy ve Tokyo Garage bunu beğendi.
  4. detail guy

detail guy DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,019
    Ad - Soyad:
    d.u
    Otomobil:
    Mercedes
    Hocam ben ürünün prime olanını uyguladım ve öyle bekleme süresi Yok.Ürün havayla temasa geçtiğinde kristalleşiyor.Uygularken sürüp max 30 sn sonra(hava sıcaklığı ,ortam koşullarına göre değişebilir) siliyoruz.Hocam bu arada suya karşı çok dikkat edin kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz.Bu arada ilk uygulamanız olacaksa ''KEŞKE'' dememeniz için bölgenizdeki sponsorlardan veya buradaki bir arkadaştan yardım alarak uygulayın gayet zevkli olur

Send from iPhone 7 Plus using tapatalk

Fatal1ty bunu beğendi.
  5. detail guy

detail guy DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,019
    Ad - Soyad:
    d.u
    Otomobil:
    Mercedes
    Bu arada sırasıyla işlemler
    Yıkama(Cilasiz bir şampuanla Valet pro ansf olabilir)
    Demirtozu Temizliği(Valet Pro Dragons kullanabilirsiniz)
    Kil(tercihen markalı bir kil olsun)
    Araçda çizik varsa polisaj(kullanacağınız pasta manzerna,scholl gayet iyidir)
    Polisaj sonrası pasta yağlarını temizleme(gyeon prep,nanolex ex,kolay bulunabilecek olanı ipa )
    Sonrada en zevkli kısım olan seramik) ;)
    Ürünleri Detailing Dükkanı,Detail Box ,Dby detailing,Yamaçlar Detailing den temin edebilirsiniz.Sormak istediğin bişey olursa bildiğimce yardımcı olabilirim.İyi Detaylar ;)

Send from iPhone 7 Plus using tapatalk

sd308 bunu beğendi.
  6. sd308

sd308 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Savaş
    Otomobil:
    Peugeot
    Güzel ve değerli yorumlarınız için cok teşekkürler. Araç sıfır hiç yıkanmadı ve kendim yıkarım o tamam, yani araçta çizik yok hiç. Ama ele takılıyo sürünce sanki kaporta. Kil kesin yaparım o basit izledim:)) sıfır araçta demir tozu olurmu acaba demirtozu için temizleyici almak lazımmı. Bu arada demirci çocuguyuz elimiz ince işlere yatkındır Sıra geldi gyeon mosh q2 ye, ürünü aldım.kili yaptım araba pürüzsüz temiz diyelim artık.
    Mosh sette CURE die bir fısfıs var bu ön temizlik sanırım, önce bu fısfısı sıkıp kaportayı siliyoruz. Daha sonra bölgesel olarak mosh seramigi özel pedi ile yatay ve dikey olarak uygulayıp, uyguladıktan sonra 30 saniye bekleyip kuru bezle siliyoruz ve bitti. Bumudur:)

7. ozgur_gs_91

ozgur_gs_91 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3,292
    Ad - Soyad:
    Özgür Özdemir
    Otomobil:
    BMW
    Kil ile yüzüy hafif çizilebiliyor bu nedenle ince pasta ile temizlemek gerekebilir, ayrıca yeni araçta kesinlikle ve kesinlikle demir tozu temizliği yapılmalı gelirken yolda, tren üstünde filan geliyor ve demir tozu yapışıyor, bence erinmeden yapımalıdır.

8. sd308

sd308 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Savaş
    Otomobil:
    Peugeot
    Kil çizerse eger beni aşar hocam. Cok hafif pütürtülü gibi demir tozu temizleyici ile bu gidermi acaba. Kile gerek kalmadan

9. detail guy

detail guy DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,019
    Ad - Soyad:
    d.u
    Otomobil:
    Mercedes
    Hocam Cure temizlik ürünü değildir.Ürünü uyguladaktan 2-3 saat sonra uygulanır su iticilik ve ekstra parkaklık kazandırır.Araçta ilk bir hafta suyla hiç temas etmemeli ve su lekelerine karşı dikkatli olunmalı.

10. detail guy

detail guy DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,019
    Ad - Soyad:
    d.u
    Otomobil:
    Mercedes
    Kili bol kaydırıcı ile kullanırsanız birşey olmaz.
    Kil markalı bir kil olursa daha iyi olur gyeon valet pro soft99 gibi

dursunaydın ve sd308 bunu beğendi.
  11. Gearbox

Gearbox DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2,026
    Ad - Soyad:
    Mehmet
    Otomobil:
    VW
    Merhabalar

Cure , MOHS uygulaması sonrasında (2-3 kat) kürleşme tamamlandığında ürünün tam sertleşmesi için geçen sürede yüzeyi koruması ve zaman içerisinde destek uygulama olarak uygulanır. Uygulama öncesinde Cure yapmayın kesinlikle...

Tavsiyem Gyeon Prep temin edip uygulama öncesinde aracı 2 kez detaylıca siliniz. Yüzeydeki yağ vb kalıntılardan kurtulmuş olursunuz. Sonrasında uygulamaya geçilebilir.

sd308 bunu beğendi.
  12. erents

erents DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,142
    Ad - Soyad:
    Eren Karlıklı
    Otomobil:
    Honda
    Hocam öneri istiyorsunuz, yapmanız gerekenler öneriliyor, bu seferde yapamam diyorsunuz :)
    Yeni araçta olsa ilk adımınız demirtozu temizliği olsun, markası önemli değil agresif olmayan soft killer var bunlarla çizik riskiniz çok az olur ikinci adım olarak onu kullanabilirsiniz, maksimum parlaklık isterseniz bu işlemlerden sonra bir finish pastası yapabilirsiniz. Seramik kaplamayı gyeon prep gibi ürünlerle yüzey temizliği yaptıktan sonra uygulayabilirsiniz.
    İsterseniz hiç birini yapmazsınız zorunlu değil ama 3 ay sonra tekrar konu açıp, seramik kaplamam neden hiç etkili olmadı etkisi bu kadar kısa sürdü diyebilirsiniz :)

fruktr ve sd308 bunu beğendi.
  13. mahmut0382

mahmut0382 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    484
    Ad - Soyad:
    Mahmut
    Otomobil:
    Audi
    Öncelikle hoş geldiniz . Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın .

Sırası ile Demir tozu sökücü - kil - ipa veya gyeon prep tarzı bir temizleyici ile aracı sildikten sonra mohs uygulamasını yapabilirsiniz 1 saat ara ile 2 katta uygulayabilirsiniz . İçinden çıkan cure en son atılan kattan 12 saat sonra uygulanmalıdır . Cure uygulamasını direk araca sıkarak değil mikrofiber beze sıkarak yapmalısınız .

Her ne olursa olsun profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim. Özellikle seramik kaplama ürünlerde yapılan hataların telafisi bazen zor olabiliyor bunu da göz önünde bulundurup kaş yapayim derken göz çıkarmayın . İlla ben yapacağım diyorsanız da dr beasley's nano resin uygulamanızı tavsiye ederim .

sd308 bunu beğendi.
  14. sd308

sd308 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Savaş
    Otomobil:
    Peugeot
    Hocam estagfurullah herkesin önerisi baştacım. Elimiz incedir dedik ama çizilme rizki olmadan çözmek istedim. Polisaj makinesi hiç kullanmadık o yüzden aşar anlamındaydı. Dediğiniz işlemlerle uygulayacagım hayırlısı olsun şimdiden

15. ozgur_gs_91

ozgur_gs_91 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3,292
    Ad - Soyad:
    Özgür Özdemir
    Otomobil:
    BMW
    Kil için söyle diyim, gyeon kil aldım, geçen kaputu komple ıslattım üstünede apc sıktım iyice kaygan oldu ama kil hafiften çizdi
    Ve belli etti geçilen yerler bu nedenle poliasaj yapılsa iyi olur dedi , ki sıfır araçta olsa hafiften temizlik polisajı iyi gelir.

sd308 bunu beğendi.
  16. Gearbox

Gearbox DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2,026
    Ad - Soyad:
    Mehmet
    Otomobil:
    VW
    Valet Pro soft kil uygulayiniz. Gayet soft ve yuzeyi uygulamaya olmak kaydi ile cizmemek mumkun..

sd308 bunu beğendi.
  17. dragstar

dragstar Kıdemli DT üyesi DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4,349
    Ad - Soyad:
    süleyman yollu
    Otomobil:
    BMW
    Aracınız hayırlı olsun, öncelikle gyeon mohs tercihi güzel olmuş. Benim son bir kaç uygulamamda kullandıgım kil sünger ve kil eldivenler çizme konusunda güvenli uygulama olarak benim uygulama konumdan bakabilirsiniz.
    Klasik kil kullanacaksanız soft99 kil gayet yumuşak bol şampuanlı ve yüzeye baskı yapmadan uygularsanız çizme riski çok çok az olur.

Kil uygulamasından sonra yüzeyi max mayer 3600 gyeon prep nanolex ex gibi bir yüzey temizleyiciyle temizleyip mohs uygulamasına geçebilirsiniz.

Sent via my iphone 6 using Tapatalk from DENİZLİ

sd308 bunu beğendi.
  18. S-Works

S-Works Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    1,087
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
    Araciniz hayırlı olsun. En az 50 tane 0 km otomobile uygulama yaptım. Çizik olmayanı görmedim. Önemli olan ışık kaynağınız .

O elinize takılan pruzlukler kıl ile gidecek. Ancak kıl aracı çizecek ( ısik kaynağına önemli .)

Öyle tahmin ediyorum ki çizikler sizi rahatsız etmeyecek kadar az olacaktır . (Yukarıda arabada çizik yok demişsiniz . Buna istinaden)

Demir tozu temizliği basit bir işlem. Kesinlikle yapın .

Alkol ile iki veya üç kat silmeniz iyi olur. (Atladığiniz yer kalmamış olur)

Gyeon u uygularken en az iki bez kullanın . Biri ile ilk kabasini silin. İkinci bez ile parlatin .

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sd308 bunu beğendi.
  19. sd308

sd308 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Savaş
    Otomobil:
    Peugeot
    Bilgiler için cok saolun.desteginiz sayesinde profosyonel olmadan kendimce güzel iş olacak gibi. Gyeon mosh q2 hazır. Ben demir tozu temizleyici, soft bir kil ve gyeon prep alayım.
    Aracı güzel yıkıyorum demir tozu temizleyici ile,
    Bol kaydırıcı ile soft kil yapıyorum.
    İki kere gyeon prep ile siliyorum,
    Ve bölüm bölüm dikey yatay olarak moshu uyguluyorum.
    30 sanıye sonra bez ile siliyorum.
    12 saat sonra mosh cure yi beze püskürtüp kaportayı siliyorum.
    Araç kapalı otoparkta yatacak

20. sd308

sd308 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Savaş
    Otomobil:
    Peugeot
    Konunuzu inceleyeceğim

dragstar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş