Detail Marketi


Shell Easy Clean Cam Temizleyici Incelemesi (anti Fog Özelliği De Var )

'Dış Temizlik/Koruma - Cam Temizlik/Koruma' forumunda SubaruOutback tarafından 6 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

 1. SubaruOutback

  SubaruOutback Nano Ürün Uzmanı DT Üyesi

  Katılım:
  18 Haziran 2010
  Mesaj:
  6,289
  Alınan Beğeniler:
  3,071
  Şehir:
  STanbul
  Ad - Soyad:
  Hakan Boxer
  Otomobil:
  Subaru
  Shell ürünlerini Kemetyl firması üretiyor. Fakat ilginçtir özellikle bu ürün kendi markası olan Carix ile farklılıklar gösteriyor. Herşeyden önce pH değeri, kokusu ve renkleri farklı.
  Shell'in ürününde de Carix'de de eser miktarda izopropil alkol var. Ben cam filmi üzerinde tecrübe edemedim ama fabrikasyon koyu renkli camlarda denedim, bir sorun olmadı.
  Ürünün eser miktarda kokusu var yani baskın değil ve rahatsız edici de değil.
  Videonun sonunda göreceğiniz üzere, ürünün anti fog yani buğu önleme özelliği var. Subaru'nun kelebek camı oldukça kirliydi bilerek o kısmı temizlemedim. Elimdeki sıcak suyun etkisi ile o camda hemen buğu oluştu ve adeta yerleşti. Cam temizleyici uyguladığım tarafta ise yer yer buğu oluşmadı ama inad edince biraz oluşup hemen kayboldu.
  İlk uygulamayı Subaru'ya yapmıştım ve sadece sol taraftaki camlara uygulamıştım. Şansıma, fırın sıcak ekmek alınca biraz ön camda ve tamamen da sağ camda buğu oluşmuştu :)
  Videonun içeriğinde ürünün içindeki kimyasalllar, pH değeri ve temizlik kabiliyetini görebilirsiniz. (Videonun sonuna doğru karbon cam bezlerimden bir tanesine kıyıverdim, iyiki almışım, :)
   
  ysnakrs ve garbis bunu beğendi.
 2. garbis

  garbis DT Üyesi

  Yaş:
  43
  Katılım:
  10 Eylül 2012
  Mesaj:
  136
  Alınan Beğeniler:
  63
  Şehir:
  istanbul
  Ad - Soyad:
  GALİP ARASOĞLU
  Otomobil:
  Opel
  bu tarz ürünleri ön cama uygularsak herhangi bir olumsuzluk olur mu ? Sileceklerin atlayarak çalışması gibi vs
   
  SubaruOutback bunu beğendi.
 3. SYSOP

  SYSOP Kıdemli DT Üyesi DT Üyesi

  Katılım:
  7 Ağustos 2012
  Mesaj:
  325
  Alınan Beğeniler:
  35
  Şehir:
  07| Antalya
  Ad - Soyad:
  ÇAĞRI
  Otomobil:
  Nissan
  Uygulamalar camın iç yüzeyinden yapıldığı için sorun olmayacaktır.

  @SubaruOutback elinize sağlık üstad. Benim merak ettiğim de, camdaki diğer ürünlerle etkileşimin nasıl olacağı. Örneğin içeriğindeki ipa, camdaki Autoglym'in cam cilasının etkisini ne kadar azaltır acaba merak ettim. Tabi bunu gözle görülür test etmek pek mümkün değildir ama en azından sizin uygulama yaptığınız cam yüzeyinde herhangi bir ürün var mıydı? Bu arada ürünün (şimdilik :D) fiyatı ne kadar acaba?
   
  SubaruOutback bunu beğendi.
 4. SubaruOutback

  SubaruOutback Nano Ürün Uzmanı DT Üyesi

  Katılım:
  18 Haziran 2010
  Mesaj:
  6,289
  Alınan Beğeniler:
  3,071
  Şehir:
  STanbul
  Ad - Soyad:
  Hakan Boxer
  Otomobil:
  Subaru
  Ürünün içeriğindeki ipa oranı göz korkutacak boyutta değil :) Her iki otomobilde de camlarda yağmur damlası kaydırıcı var ve cam temizleyici bu iki farklı yağmur damlası kaydırıcıyı en azından gözle görülür şekilde bozmamış. Yani, demek istediğim eğer bir bozulma olduysa da bunu gözle fark etmek çok ama çok zor. Ürün sayesinde silecekler daha sessiz çalışıyor.
  Ürünün buğu önleme etkisi ise 1 hafta sürüyor. Klimayı çalıştırıp buğu gidermek isterseniz ürünün etkisi daha hızlı şekilde azalıyor. Ama, hiç uygulama yapmadığım camlarda çok hızlı buğu oluştu ve klimayı açmama rağmen uygulama yapmadığım camlardaki buğu geç çözüldü. Dolayısıyla, etkisi azalmasına rağmen, buğunun çok çabuk yok olmasını sağlıyor. Sonuç, ben ürünü beğendim :) Fiyatı da şimdilik makul sayılır en azından iki işi bir arada yapıyor dolayısıyla da 27,5 TL'yi hak ediyor. (100 TL'ye bile cam temizleyici satılan ülkede olduğumuz hatırlanınca bu fiyat çok makul bile kalacaktır.)
  Ürünü, üzülerek belirtmek isterim ki her shell bayisinde bulamazsınız. Anca kendi işletmesi olan yerlerde karşınıza çıkıyor. İstanbul And. yakasında maltepe ve acıbadem shell'de mevcut.
   
  garbis bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş