Detail Marketi

Seramik Kaplı Araç Için Yıkama Tavsiyeleri

'Dış Temizlik/Koruma - Cam Temizlik/Koruma' forumunda celtic pride tarafından 19 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. celtic pride

celtic pride DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad - Soyad:
    G.A
    Otomobil:
    Renault
    Merhaba;

Aracımı bu yakınlarda Gyeon MOHS seramikle kaplattım. Daha öncesinde, kendi yaptığım yıkamalarda istediğim gibi bir başarı sağlayamıyordum. Bundan sonra çift kova yöntemi ile yıkama yapmayı düşünüyorum.

Bu bağlamda, yıkama şampuanı için genel olarak Valet Pro Concentrated tavsiye edildiğini gördüm. Tabii gönül Gyeon Bathe istiyor ama fiyatı epey yüksek.
    Öncelikli olarak şunu merak ediyorum; Valet ve Gyeon ürünlerinin suyla karıştırma oranı nedir? Yani demem o ki, ölçek hesabı yaptığımızda, aynı miktarda su için Gyeon'u mu yoksa Valet'i mi daha fazla koymamız gerekir? Valet ucuz, evet ama Gyeon'un daha az miktarı yetecekse, Gyeon Bathe'i de düşünebilirim.

Bir de Valet'in, Car wash ve snow foam olarak iki farklı yapıda ürünü gözüme çarptı, foam olan biraz daha ağır kirler içindir diye tahmin ediyorum. ama bu foam'u, normal toz vs gibi basit işlemlerde de kullanabileceksek, onu almak daha mantıklı gibi görünüyor.

Konuyla ilgili fikirlerinizi ve varsa başka marka tavsiyelerinizi de beklemekteyim.

Şimdiden teşekkürler, herkese iyi forumlar!

2. Punch

Punch DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad - Soyad:
    Seyit ali şanlı
    Otomobil:
    Mercedes
    Merhabalar. Kendi aracım için konuşuyorum tamamen başta bunu belirteyim. Ben yıkarken önce ıslatıyorum daha sonra valet pro snow foam +kwazar köpük makinesiyle ön yıkamadan sonra kova ve kuzu postu yıkama eldiveni ile yıkama yapıyorum. Senin merak ettiğin konuya gelecek olursak yoğunluk olarak ikiside aynı ikiside ph nötr olduğu için seramiğe zarar vermiyor. Ön yıkamada köpüğün araçtan kayarak aşağı akmasına izin verirsen kirlerin çözünmesini sağlamış olursun.
    Valet pro performansını merak ederseniz bu videoda incelemeye çalıştım.

3. allper

allper DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    228
    Ad - Soyad:
    Alper Turgut
    Otomobil:
    VW
    Gyeon elbette güzel üründür ama en fp ürünü olarak sadece seramikler için değil genel tüm çeşit korumalar içinde hem hassaslığı hem temizliği açısından fiyatınıda hesaba katarsak kullanımı göze batmayacak bir şampuan vp. Başka şampuanlarda illaki zamanla alınır denenir ama elinin altında bulunması güzel olur. Ben vp kullanıyorum ara arada keyifli olsun diye zymöl kullanıyorum. Vp 10 litre suya 35ml yeterli. Öncesinde ben duruma göre prewash ve foam atıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş