Detail Marketi

Seramik Kaplama Ürün Tavsiyesi

'Nano Teknolojik Ürünler' forumunda Samet tarafından 4 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. Samet

Samet DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    sagi
    Otomobil:
    Honda
    merhabalar arkadaşlar size sormak istediğim soru şu aracım henüz 3 ay oldu komple boyanalı sadece belirli yerleinde kılcaz cizikler mevcut yıkama hatam yuzunden fakat şunu bilmiyorum mesela glaze+wax cila boya koruma ürünleri nano ürünlerden dahamı iyidir dahamı kotudur sıcaklık parlaklık derınlık koruma suresı olarak yardımcı olursanız sevinirim bu konu hakkında ve nano ürünlere başlamam gerekirse hangi ürünleri tedarik etmem gerek ?

2. M-A-S

M-A-S Meraklı Detaycı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    443
    Ad - Soyad:
    M.Aydın SAYGIN
    Otomobil:
    Arabam yok
    Nano candır :)

Vaktiniz yoksa ve bu işlerle fazla haşır neşir olamayacaksanız en başında AQuartz ürünleriyle ya da gtechinq C1+ ürünüyle aracınızı nano korumaya alın,derim.

Bu ürünler boya üzerinde vernikten daha sert belirli bir katman oluşturarak her türlü olumsuzsuklardan korumayı amaçlıyor.En güzel tarafı ise uzun ömürlü oluşları.AQuartz için 2 yıl ömür biçiliyor fakat Türkiye şartlarında 1 yıl bile koruma gösterse yeter de artar bile.

Parlaklık konusunda en önemli durum boyanın çiziksiz ve temiz oluşudur.Bu durumdaki boyada her ürün kendini gösterir.Aksi halde bol çizikli ve kirli(oksitlenmiş) boyada hiçbir ürün istenilen sonucu vermez.

3. Samet

Samet DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    sagi
    Otomobil:
    Honda
    evet doğru diyorsunuz öleyse her ihtimale karşı şöyle bir uygulama yapsam nasıl yorumlarsınız kil+polishing+ipa+nano ?

4. M-A-S

Alınan Beğeniler:
    443
    Ad - Soyad:
    M.Aydın SAYGIN
    Otomobil:
    Arabam yok
    Demir tozlarının temizliği için ironx'i vb ürünleri unutma.Nanoda en önemli husus boyanın çok çok temiz olması.

Ironx-Kil-Polishing-İpa-Nano

Nano uygulama konularını iyici bir inceleyin,okuyun,sonra karar verin. :)

5. lrfan

lrfan Forum Admin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    634
    Ad - Soyad:
    lrfan
    Otomobil:
    Skoda
    Nanoya geçtikten sonra bir daha klasik ürünlere geçmem artık, hem boyada, hem camda, hem de plastiklerde aradığımı buldum

6. Samet

Samet DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    sagi
    Otomobil:
    Honda
    demir tozları neyden olusuyor bunu bılmıyorum forumdada nano konusu biraz kısıtlı bilgi az sayılır klasık urunlere göre araştırmakta fayda var yinede
    ifran hocam yeni başlayanlara söylesek öyleyse direk nano ile başlasınlar mantıklı sanırım :)

7. medmania

medmania Garajperest DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    22
    Ankara->Eskişehir->Şanlıurfa->AYDIN-NAZİLLİ
    Ad - Soyad:
    Emre
    Otomobil:
    Audi
    Bende nano düşüncesindeyim ama nazlı bir ürün. Ortamın ısısı nemi, havanın durumu uygun olmalı nano uygulama yapmak için. Büyük şehirlerde kapalı garajı olan ve ortam nemlendirmesi ve ölçümü yapılabilen yerlerde uygulanmalı sanırım, bu koşullar yoksa direkt diğer ürünlere göz atın.

8. Samet

Samet DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    sagi
    Otomobil:
    Honda
    aracım kapalı otoparkta durmakta bına altı sorun olmaz heralde uygularken ?

9. M-A-S

Alınan Beğeniler:
    443
    Ad - Soyad:
    M.Aydın SAYGIN
    Otomobil:
    Arabam yok
    Kapalı garaj avantaj ama bu aralar hava sıcak olduğu için nano uygulamak gerçekten zor olur.Kışa kadar wax veya sealantlarla devam edebilirsiniz.Bu arada birçok konuda bilgi sahibi de olmuş olursunuz. :)

10. hilmi0707

hilmi0707 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Hilmi ÇEKİÇ
    Otomobil:
    Opel
    Nano candır can olmasına ama ben her detailingcinin ilk önce klasik ürünlerde tecrübe kazanması bu konuda doyuma ulşaması gerektiğini düşünüyorum.
    Bu arada da nano stoğunu yapar yavaş yavaş. :)
    Benim nanoya geçiş tarihim 2013 Mayıs Olacak gibi.
    Ama benim için farklı bir durum da söz konusu
    Yaşadığım yerlerdeki -35 lere varan önümüzdeki kış aylarını klasik ama kaliteli (FK,Coll.Megs) korumalarla mı geçirsem nano ile mi geçirsem?

11. M-A-S

Alınan Beğeniler:
    443
    Ad - Soyad:
    M.Aydın SAYGIN
    Otomobil:
    Arabam yok
    Haklısın,öncelikle klasik ürünlerle tecrübe kazanılması lazım.
    Nano(AQuartz) vernikten daha sert bir tabaka oluşturduğu için öncelikle sana lazım.Ekime kadar uyguladın uyguladın. :)

12. M-A-S

Alınan Beğeniler:
    443
    Ad - Soyad:
    M.Aydın SAYGIN
    Otomobil:
    Arabam yok
    Genelde fren balatalarından boyaya ve jantlara işliyor.Diğeri ise hava şartlarından.

13. delta_10

delta_10 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    CaN
    Otomobil:
    VW
    elimde biraz nano ürün aquartz premium-titanium reload vs..var m105 ve 205 olan arkadaşlarla takasa girebilirim acil dönerseniz sevinirim arkadaşlar.

14. Samet

Samet DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    sagi
    Otomobil:
    Honda
    Bilgiler öneriler çok iyi her ne kadar glaze kullanmasamda elimde beyaz sıvı tarzda bir cila vardı eskiden teflon yüzey oluşturur gibiydi onu tecrübe sayamazmıyız :hhh: şaka biryana eskiden resmen caniymişim atlet t-shirt ne bulursam siliyordum aracımı yıkıyordum ama bi manası espirisi yokmuş anlıyorum şuan MF bezler ile başladık şuan yıkama ped vs vs nanoyu ise tecrübeli bir bilen ile ders alarak uygulamaktan yanayım

15. hilmi0707

hilmi0707 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Hilmi ÇEKİÇ
    Otomobil:
    Opel
    Acaba? Kış aylarını minumum zararla geçirmek için gerçekten nano ya mı ihtiyacım var?
    M-A-S'ın önerisinin yanında diğer arkadşlar ne der acaba?

16. Colt54

Colt54 MIVEC Owner! DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad - Soyad:
    Doğan
    Otomobil:
    Citroen
    Kış sert geçiyorsa nano da klasik ürünler gibi daha kısa sürede biter diye düşünüyorum. Çünkü nano da olsa sonuçta kimyasal birşey ve ülkemiz gibi sert kışları olan bir ortamda ömrü azalacaktır.

Örneğin cquartz ingiltere için özel bi ürün çıkartmış (uk edition) bol yağmur alan yere özel daha güçlü formül. Eh bizim de bazı bolgelerimiz ingiltere gibi değil mi?

Klasik ürünün burada avantajı herhangi kuru bir yerde hemen uygulama yapıp çıkabilirsiniz. Nano bu konuda daha nazik ve seçici..

17. M-A-S

Alınan Beğeniler:
    443
    Ad - Soyad:
    M.Aydın SAYGIN
    Otomobil:
    Arabam yok
    Ya nano ya da klasik wax başka seçenek var mı ki merak ettim doğrusu?

Katı waxın en iyisi bile atas dls serisi şampuanlarla bir hadi bilemedin ikinci yıkamada kaybolup gidiyor.Nanoyu(AQuartz) ise ipa bile çıkaramıyor.

Aşırı soğuk ve kar yağışı için her ürünün dayanma süresi azdır ama nano(AQuartz) mutlaka daha uzun süre dayanacaktır.

18. lrfan

lrfan Forum Admin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    634
    Ad - Soyad:
    lrfan
    Otomobil:
    Skoda
    Tırnakla kazıyorum çıkmıyor nano koruma katmanı ;) Bazı dışarıdan görünmeyen noktalara test için sürdüm, kontrol ediyorum zamanla.

19. Colt54

Colt54 MIVEC Owner! DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad - Soyad:
    Doğan
    Otomobil:
    Citroen
    Hocam sen aquartz'cı mısın? g teknikçi misin? :D bir de apuartz yaparsak illa premium titanyum ve reload 3lü set mi alsak iyi olur?

20. Ranthor

Ranthor DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad - Soyad:
    None Sofar
    ben her zaman carnuba cila sevecegim sanirim, nano her yonden ustun olabilir ama yapay benim icin. arabamla ugrasmami engelliyor.

akustik muzigi elektronige terciih ettigim gibi, dogal cilalari uzun sureli sealantlara tercih ediyorum. ayrica nano urun demek cok da anlamli degil, kalici ve koruyucu bir urun illa nano boyutlarinda olacak diye birsey yok.

yada nanometre boyutlarinda olan her urun iyi olacak diye bir sartta yok. mili, yada santi hatta piko diye isim kullanmiyorsak neden nano diyoruz. nano 1 bolu milyar demek, bir boli milyar sealant diye laf mu olur.

ne yazik ki turkceye yanlis girdi ve artik boyle kalacak. belki x bir cila nano degil bir bolu piko partikullere sahip, 1000 kat daha kucuk, o daha iyi urun mu demek yani...

Bu Sayfayı Paylaş