Detail Marketi

Seramik Kaplama Tavsiye

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda Yilser_2207 tarafından 7 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Yilser_2207

Yilser_2207 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ferat uçar
    Otomobil:
    Passat
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2016 harvard Mavisi passat aracıma uzun arastirmalardan sonra seramik kaplama yaptırmaya karar verdim. Şeffaf folyo ile seramik arasında çok gidip geldim ama seramik ağır bastı. Bir kaç forumdan bu isi iyi yapan yerleri araştırdım ve aldım fiyatlar 1500 1800 2000 tl civarı. Merdiven altı yerler 750 1000 tl civar veriyor. 150 200 tl ürünün uygulanması için 1500 tl işçilik vermek abes geliyor bana. Hem yerim olmadığı hede bu işlerden anlamadığım için kendim yapamıyorum. Bu işi iyi yapıp daa uygun fiyata yapan tavsiye edebileceğiniz bir yervarmi istanbulda. Şimdiden tavsiye ve yorumlarniz için teşekkür ederim.

2. ruudvan

ruudvan detailing mafia ceo. DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad - Soyad:
    RIDVAN
    Otomobil:
    BMW
    :) aslında ürünler sizin soylediğiniz gibi 150-200tl değil.seramik kaplamanın bir hazırlık aşaması ve ilk kürleşme için kapalı alana .artı olarak en kötü ihtimal 15derece ortam sıcaklığına ihtiyacı var. tozsuz ortamda cabası.
    en acele uygulama bile 3-4 saat sürer ki ben o sürelerde henüz beceremedim .
    açıkcası yerinizde olsam şeffaf folyo ile kesinlikle seramiği ayrı ayrı değerlendirmezdim .şeffaf folyo kalındır ve seramikten daha koruyucudur.

mali 07, TUTANKHAMUN, fruktr ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Yilser_2207

Yilser_2207 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ferat uçar
    Otomobil:
    Passat
    Merhaba, ben afaki 150 200 dedim belki 300 400 dur. Ayrıca iş kolay yada basit ve alınan paralar çok fazla demedim illaki hakkıdır sonuçta el becerisi emek verilecek ve seramik nasıl yapılıyor öncesi hazırlığı araştırdım. Aldıkları para tabiki haktır ama ben 2000 tl veremem.bu isi kaliteli hakkiyla biraz daha uygun bir fiyata yapabilecek yada yapan bir yerler vardır ben onu ogrenmek istedim. Aracı yeni aldım ve arabaya para harcamayı bakmayı ekstra yapmayı seven biriyim. Biraz aşırıya kaçtım bu ara. Ama tertemiz arabamı yapmışken en onemli şey olan ( benim için ) boya koruma da yapayım diyorum. Folyo baktım hatta cam filmi yaptırdığım yer ön kaputa 10 Cm 10 Cm örnek bile yapistirmis ben göreyim bu sekilde oluyor diye. Araştırmalarm da folyo çok daha koruyucu bir malzeme ( tabiki kaliteli malzeme usta iscilik ile) olduğunu okudum ama onunda sasarmasi yada ilerde sökülmesi sıkıntı ve riskli diyorlar ve biraz matlastiriyormus. Çok arada kaldım hatta suan bile siz dediniz ikilemde kalıyorum seramik mi folyo mu diye

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Yilser_2207

Yilser_2207 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ferat uçar
    Otomobil:
    Passat
    [​IMG] araç bu

5. ok471

ok471 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    154
    Ad - Soyad:
    cenk emre
    Otomobil:
    Peugeot
    tokyo garaj Salih Karaali

Tokyo Garage bunu beğendi.
  6. Volkan

Volkan Sound Pressure Level Yönetici

Alınan Beğeniler:
    416
    Ad - Soyad:
    Volkan
    Otomobil:
    Lada
    Bu işlerde maalesef 3 kuruşa 5 köfte olmuyor. Dediğiniz gibi bir şişe 200-300 TL bandında bile olsa aracın yıkanmasından başlayan serüven bir çok aşamadan geçiyor. Bir işletme diğerinden daha uyguna yapabiliyor olabilir aynı ürünü kullansa bile. Ama unutmayın ki illa ki bir ya da daha fazla aşama atlanıyordur-eksik yapılıyordur-yanlış yapılıyordur. Bu işi sadece 200 liralık ürünü sürmeye karşılık 1500 tl işçilik vermek gibi düşünmeyin bence. 200-300 liralık bir ürün alıp kendiniz de uygulayabilirsiniz. Genellikle ortaya atılan bir durum bu açıklık getirmek istedim. Forum sponsorlarımız ile iletişime geçip ne istediğinizi anlatıp ona göre çözümler bulabilirsiniz. Ama tabi ki folyo glass coating lerden çok daha sağlam bir kaplama olacaktır. Kaliteli bir folyoda o bahsettiğiniz sıkıntılarla da karşılaşmazsınız. Taş izine vs glass coating lerin bir dayanımı yokken folyoların vardır. İkisinin de artı ve eksisi mevcut. Karar vermek size kalmış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ar4920, fruktr, ruudvan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Yilser_2207

Yilser_2207 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ferat uçar
    Otomobil:
    Passat
    Siz dediğimi yanlış anlamissiniz ben 3 kuruşa 5 köfte peşinde değilim ve yukarıda da belirttiğim gibi tabiki el emeği ustalık var hakkıdır adamların aldığı para dedim. Yazdığım yazıyı iyi okursanız ne demek istwdigimi anlamissinizdir. Yoksa 750 ye de yapan var ama ona yaptırmıyorum. Neyse burdaki bir kaç arkadaşla temasa geçtim bakalım biri ile anlasacagiz ins

8. sketen

sketen DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,019
    Ad - Soyad:
    Samet
    Otomobil:
    Honda
    O kadar para verilen aracı en iyi ellere teslim etmek lazım.

9. Yilser_2207

Yilser_2207 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ferat uçar
    Otomobil:
    Passat
    Kesinlikle katılıyorum ve o yuzden bu gibi sağlam platformlardan bilgi almaya çalışıyorum. Tsk ederim tavsiye ve bilgi için :)

10. Volkan

Alınan Beğeniler:
    416
    Ad - Soyad:
    Volkan
    Otomobil:
    Lada
    Ben genel olarak insanların düşüncelerine karşılık olarak genel bir yazı yazdım. Sizden de böyle bir soru gelince gerekli açıklamaları yaptım. Alınmanızı gerektirecek bir durum yok. Yoksa okuduğumu gayet iyi anlayabiliyorum İyi forumlar.

Yilser_2207 bunu beğendi.
  11. Yilser_2207

Yilser_2207 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ferat uçar
    Otomobil:
    Passat
    Alınmadım arkadaşım sadece ayni dusuncede oldugumuzu ifade etmek istwdim. aksine bu sekilde ki yönlendirici yorumlarınız sayesinde isinndogrusunu bulmaya calisiyorum. Size de ayrıca tsk edrrim bilgiler icin

hsn bunu beğendi.
  12. Volkan

Alınan Beğeniler:
    416
    Ad - Soyad:
    Volkan
    Otomobil:
    Lada
    Rica ederim.

13. _Goker_

_Goker_ Vintage Detailing DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    579
    Ad - Soyad:
    Göker Derya
    Otomobil:
    Subaru
    Aracın tümünü folyo ile kaplatmak bana göre çok ütopik. Maliyetleri buradan yazmayacağım ancak seramik ile 3-4kat fark var. Lüks veya nadir araçlar için bence daha uygun gibi. Llumar'ın çizikleri kendi kendine onaran folyosu var, aracınızın ön parçaları için bu folyoyu önerebilirim. Kalanı içinse eğer buradan bir arkadaşla anlaşmazsanız kendiniz uygulamanız için ürün önerebilirim. Bu işlere merakınız varsa forumda bir süre vakit geçirdikten sonra ürün gruplarını öğrenip uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ama prof bir yere yaptırmak cebinizden biraz daha fazla para çıksa da her açıdan daha mantıklı ve garanti çözüm geliyor bana.

14. saidkerem41

saidkerem41 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,358
    Ad - Soyad:
    Said Kerem Küçük
    Otomobil:
    Arabam yok
    bir seramik kaplamadır gidiyor , merdiven altı dediğiniz yerlerde gerçekten sadece SERAMİK KAPLAMA olmasına karşın bu işi hakkıyla yapan yerlerde bu işlem önce ön yıkama daha sonrasında çift kova ile detaylı yıkama , kil ile temizlik , aracın durumuna göre genellikle 2-3 adımdan oluşan polisaj ... , sonrasında yüzeyin polisaj yağlarından arındırılıp Seramik kaplama ile koruma altına alınması .

Yani bu işlem görüldüğü kadar kolay değil ...

bahsettiğiniz gibi merdivenaltı olan yerlerde çoğunlukla işin resmi yönü olmadığından ve bu bahsettiğim ön basamaklar atlandığından fiyat epeyce uygundur .

ancak dükkan giderleri , vergisi , suyu , elektriği , şampuanı , sarf malzemeleri hesaplandığında olsa olsa yarısı malzeme yarısıda kar olur .

yanlış anlaşılmamı istemem ama davulun sesi uzaktan hoş geliyor ne yalan söyleyeyim bende sponsorlara ve bu işi yapanlara özeniyordum ama bu işin inceliklerini öğrenmeye çalıştıkça çokta kolay olmadığını öğrendim ... :)

hsn, Tokyo Garage, Fatal1ty ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. oztrk

oztrk DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad - Soyad:
    osman ozturk
    Otomobil:
    Jetta
    Heroic Bora'yı da düşünmeden geçmeyin. İki ay oldu sanırım hala şampuan sürmedim, iki kere su tutmak yetti.

hsn bunu beğendi.
  16. fruktr

fruktr DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    131
    Ad - Soyad:
    Ö.Faruk Yılmaz
    Otomobil:
    Opel
    Seramik kaplama deyince bu işlere uzak olan insanlar 1500tl verecem ama arabanın boyasını kaya gibi seramikle kaplayacaklar ve hiç çizilmeyecek sanıyor, bide gogula seramik kaplama yazınca bu ateş,çakmak,çekiç testlerinide izledimmi ahaaa tamam bu iş, bu fikir iyice yerleşiyor insanın aklına.Bu forumu keşfedinceye kadarki zamanda bende böyle olduğunu sanıyordum :blush:

hsn, saidkerem41 ve eraycan bunu beğendi.
  17. TUTANKHAMUN

TUTANKHAMUN DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    943
    Ad - Soyad:
    SERKAN YILMAZ
    Otomobil:
    VW
    Sana yardımcı olurum bu konuda eger istersen ...

18. qqq1

qqq1 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad - Soyad:
    Mustafa Kaan
    Otomobil:
    Audi
    Uzun yol yapıyosanız hızlı gidiyosanız bulunduğunuz şehirde yollar kötüyse ön kaputa kesinlikle folyo yaptırın taş izi seramik felan dinlemiyor:)

hsn bunu beğendi.
  19. Yilser_2207

Yilser_2207 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ferat uçar
    Otomobil:
    Passat
    İstanbul şehir ve ara sıra tekirdağ istanbul

20. kenany

kenany DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Kenan Yıldız
    Otomobil:
    Ford
    Seramik Kaplama hizmeti boya yüzeyinde derin, yüzeysel ve kılcal çizikleri bulunan sıfır araçlara uygulanır. Kurtulması oldukça zor olan derin çiziklerden bu hizmet sayesinde rahatlıkla kurtulabilir, aracınızın değerinin düşmesinin önüne geçebilirsiniz…

Avantajları Nelerdir?

• Kışın aracın üzerinde biriken kar kütlelerinin temizlenmesi sırasında araç boyasında oluşabilecek çizikleri önler.
    • Kışın yollara serpilen kimyasalların ve tuzun oluşturabileceği renk solmalarının önüne geçer.
    • Sert rüzgarlar ve ağır yol şartlarından doğan boya yüzeyine gelebilecek partiküllerin zarar vermesini önler.
    • Kuş dışkılarında bulunan ürik asitin boya yüzeyine vereceği zararlardan korur.
    • Boyanın ömrünün uzun olmasını sağlar.
    • Aracın değerini korumasını sağlar.
    • Aracın boya yüzeyi 3 yıl boyunca parlaklığı bozulmadan korunur.
    • Sürüş keyfini artırır.
    Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulanacak işçiliğin kalitesi önemlidir. Acemi bir ele bırakılmayacak kadar önemli bir uygulama olan bu işlem, aracınızın değerini korurken size de daha keyif alacağınız bir ortam sunar.

Çankaya Garage seramik kaplama atölyemizi deneyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için aşağıda verilen linki ziyaret ederek randevu da alabilirsiniz. https://cankayagarage.com/seramik-kaplama/

Bu Sayfayı Paylaş