Detail Marketi

Seramik Kaplama Incelemesi

'Nano Teknolojik Ürünler' forumunda Mydyingwishs tarafından 29 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Mydyingwishs

Mydyingwishs DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    210
    Ad - Soyad:
    Uğur özcan
    Otomobil:
    VW
    Herkese merhabalar
    Seramik kaplama marka tercihi konusunda
    Kararsız kalıp araştırma yaparken detailingworld te bulduğum konuyu paylaşmak istedim
    Bence müthiş bir inceleme olmuş
    Sadece videoları incelemek dahi inceleme sonuçlarını anlamaya yetecektir
    Benim gibi marka tercihi konusunda kararsız kalan ve gerçek dayanım sürelerini
    merak edenler inceleyebilir
    http://worldwww.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=380063&highlight=serum+light

kevepsi, Onrcn, can26 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Onrcn

Onrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad - Soyad:
    Onur Can Turkkan
    Otomobil:
    Honda
    Guzel test, tabii bir kisim fikir verecektir fakat bu testleri bazi firmalar icin yapan bir kisi olarak sunu belirtmeliyimki bu test sonuclari verimli degil. Uzun vadede en direkt kir, ruzgar, UV ve isi alan yerler daha az verimli olacaktir. Mesela kaputtaki 5.nokta, yan panellerdeki 8 ve 2. Ayrica aracin nereye park edildigi, yaz aylarinda hangi taraftan gunes aldigi, hangi bolgenin duzenli olarak golgede kaldigi onemli olcude etki edebilir. Ayrica her sampuan her kaplamada ayni avantaji/dezavantaji saglamayabilir.

Fikir olarak guzel, amator olarak uygulanabilecek en iyi testlerden biri(+emege saygi) fakat tam olarak fikir vermesi zor bir test.

3. Mydyingwishs

Mydyingwishs DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    210
    Ad - Soyad:
    Uğur özcan
    Otomobil:
    VW
    Merhabalar
    Aracın her bölgesinin dış etkenlerden etkilenme oranının eşit olmayacağı konusunda haklısınız
    Testi yapan arkadaş aynı ürünü farkı bölgelere uygulayarak mümkün oldukça eşit şartlar oluşturmaya çalışmış
    Bunun ötesinde yapılabilecek testler profesyonel olarak bu iş oluşturulan yerlerde yapılıyor olmalı
    Ancak son kullanıcı olarak maalesef daha profesyonel ve objektif incelemelere ben şahsen ulaşamıyoruz
    Eğer bu konuda bir yönlendirmeniz olursa sevinirim

kevepsi bunu beğendi.
  4. kevepsi

kevepsi Çekirge

Alınan Beğeniler:
    1,418
    Ad - Soyad:
    Ömer
    Otomobil:
    Opel
    Bu konuyu 1 seneden biraz daha eski bir zamanda farketmiştim, bazı başka forumlarda kesilip biçilip kafalarına göre yayın yapanlarda olmuştu ;)

Uygulamada çok iyi bahsedilmiş özellikle çizilmelerin az oluştuğu CSL ürünümüz ve Exov2 ile CSL beraber uygulandığında kombinasyon olarak su iticilik ve parlaklık konusunda.

Tabiki bu bir tek kullanıcı, kim olduğu belli değil, ben 1 tek kişiden büyük bir alkış ve büyük bir emek içeren bir konu yerine 100 tane küçük teşekkürü kişisel olarak bana ulaştıranları hep tercih etmişimdir.

Bu tarz konular hep olmuştur, olacaktır, bireysel övmeler yada kötülemeler de olacaktır.

Benim şahsi fikrim hazır böyle övgülü bir konu varken umuyorum daha samimi gelir sizlere şu yorumum; böyle uluslararası forumları takip ediyorsak eğer, 1-2 tane büyük konudaki başarıdan ziyade satır aralarındaki küçük başarıların toplamını gözleyiniz ve takip ediniz.

Hangi ürünü kullanırsanız kullanın benim sizler gibi sadece temiz ve parlak bir araba meraklısı olduğumu unutmayın lütfen, benim distribütörlüğümde benim hobim, beni tanıyanlar asıl işim olmadığını bilirler. Tüm samimiyetimle çok daha başarılı olacağını bildiğim bir marka bulayım, gider o markanın distribütörlüğünü alırım, bu pek zor birşey değil.

Belki satış fiyatlarımı takip edenler bile yurtdışıyla aynı bazen daha ucuz bazen daha pahalı ama saçma fiyat satışlarım olmadığını gözlemlemişlerdir. Bu bile sadece aşırı ticari kaygım olmadığındandır.

Konu sahibine paylaşımı için teşekkür ederim.

Herkese bol parlak ve keyifli yıkamalı bir yaz dilerim :)

5. Vintage Detailing

Vintage Detailing Exclusive Detailing Company Ana Sponsor

Alınan Beğeniler:
    579
    Ad - Soyad:
    Göker Derya
    Otomobil:
    Subaru
    İnceleme için emek verilmiş, ancak bu testteki ülkenin koşullarıyla kendi ülkemizin koşulları tamamen farklı ve onu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ömer abinin söylediklerine tamamen katılıyorum. Arada yapılan ufak yorumlar çok daha değerli ve fikir verici.

6. gecceanduana

gecceanduana DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    314
    Ad - Soyad:
    gecceanduana
    Otomobil:
    Honda
    detay ürünleri üreten bir firmasın. ürün çıkartıyorsun. diyorsunki bu ürün çok iyi. ama bir tane daha ürünüm var onuda satın alıp üstüne sürersen daha iyi. bu mantık en başından beri saçma geliyor. bu karşılaştırmadaki 2 ürünün üst üste sürülüp üste çıkarılmasını kendimce kabul etmiyorum ki bu markanın birkaç ürününü alıp çöpe atmış biriyken si3d kullanmamıştım hiç ama kendini belli etmiş.

brkpls bunu beğendi.
  7. Mydyingwishs

Mydyingwishs DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    210
    Ad - Soyad:
    Uğur özcan
    Otomobil:
    VW
    Ülke şartlarının bizim ülkemizden farklı oluduğuna katılıyorum
    Lakin bizim ülkemize nazaran daha zor şartlar olduğu düşünülebilir belkide
    Ülke yoğun kar yağışı alan bir ülke ve benim bildiğim kadarı ile karın pH değeri düşük olduğu için asidik olduğu söylenebilir

Bu Sayfayı Paylaş