Detail Marketi

Sentetik Deri Üstüne Tükenmez Kalemle Atılmış Imza Nasıl Korunur?

'Kil, Yıkama, Kurulama, İç-Dış Temizlik, QD, Plasti' forumunda Knight Rider tarafından 13 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. Knight Rider

Knight Rider DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad - Soyad:
    Orkun Kurun
    Otomobil:
    Arabam yok
    Merhaba Arkadaşlar;

Sentetik deri telefon kılıfım hafiften kararıyordu ben de yakın bir zamanda apc ile kılıfı temizleyecektim ama bugün üstüne bir imza attırdım. İmza Türkiye'de sporun futboldan ibaret olması nedeniyle tanınmayan ama önemli bir sporcunun imzası. İmzanın sahibi Viola Brand adlı Alman artistik bisiklet sporcusu(bmx değil fixed gear[bildiğiniz adıyla kontra pedal] bisikletlerle yapılan bir spor). Bu sporcu 2018 yılında artistik bisiklette Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi oldu. Bu hafta da İstanbul'a geldi. Bugün Unibike bisiklet fuarında gösteri, sonrasında söyleşi yaptı. Ondan sonra da kendisinden telefon kılıfıma tükenmez kalemle imza aldım:

Muhtemelen bu imzanın üstüne bir streç film parçası bantlayacam ama acaba bu imzayı korumanın daha profesyonel bir yolu var mıdır? Elimin teriyle imza silinir diye korkuyorum. Veya kılıfı temizledikten sonra bir kenara kaldırıp yenisini alacam.

Bu Viola Brand'in bir videosu:

Bu da hakkında bilgi:
    https://www.famousbirthdays.com/people/viola-brand.html

DBY Detailing bunu beğendi.
  2. cptANGRIST

cptANGRIST DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    melih
    Otomobil:
    Jetta
    uv ışık ile sertleşen (polimerleşen) bir koruyucu araştırmanızı öneririm, arada sırada üst katmanı silip koruyucuyu yenileyerek çok uzun süreler yazının silinmesini engelleyebilirsiniz.
    ( bu maddelerde genelde uçucu lar aktifleştiriciler kullanılıyor, tükenmez kalem boyasının içindeki pigmentleri yakıp yakmayacağını başka bir yerde deneyin uygulamadan önce mutlaka )

3. lrfan

lrfan Forum Admin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    703
    Ad - Soyad:
    lrfan
    Otomobil:
    Skoda
    Ahhhh Viola, fuarda izledim ve sohbet ettim :)

DBY Detailing bunu beğendi.
  4. cliocu

cliocu astraşk 3 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad - Soyad:
    ayhan emre
    Otomobil:
    Opel
    Nasıl korursun bilmiyorum ama video yu seyrettikten sonra bu spora gönül verdim bende.

5. _Goker_

_Goker_ Vintage Detailing Ana Sponsor

Alınan Beğeniler:
    573
    Ad - Soyad:
    Göker Derya
    Otomobil:
    Subaru
    İmza öncesi yüzeyi IPA ile temizleyip üst kaplamayı sökseydiniz o mürekkep alttaki boyanın içine işlerdi. Pratik olarak o kılıfı bir daha kullanmaz ve temizlemezseniz mürekkep uçmaz. Ama kullanılırsa zamanla silikleşir.Bu arada fixie ile kontra pedal aynı şey değil :)

6. beyefendi006

beyefendi006 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad - Soyad:
    talat
    Otomobil:
    Toyota
    kapak arkasına komple vernik lazım :l

Bu Sayfayı Paylaş