Detail Marketi

Şarjlı Polisaj Makinasi

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda lsengul tarafından 9 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
  2. Mentalfeed

Mentalfeed DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad - Soyad:
    Hursit
    Otomobil:
    VW
    Cizik almaniz icin pekcok ugrasmaniz lazim ve tek seferde en fazla ceyrek bilemediniz yarim panel bitirebilirsiniz (tek sarjla). Pastalarin esasi sicaklik artinca etki ettiginden (cizik aldigindan) calistiginiz panelde ne kadar sicaklik artirabilirsiniz? Baski yapilir diye dusunmeyin devri dusecek ve sarji normalden erken bitecektir ve dahi makina pilden asiri akim cektigi icin donmeyi birakip siz tekrar tetige basincaya kadar calismayacaktir. Tek paneli 4 yada 5 parcaya bolup calisilacaksa bi ihtimal is yapar. Bide sarj hususu var ne kadar zamanda sarj oluyor kullanima hazir hale geliyor buda onemli. Mesela 2 saatte sarj olsa bir gunde tahmini 1-2 panel yapilir tabi bu cikarimda hava durumu ve sabir ihmal edilmistir. Bu halde tum arabayi bitirmek 1 hafta kadar surer. Eglence amacli, beklentim 10 ustunden 5-6 derseniz sahane bir parca bence. Bide dolgu amacli sicaklik istemeyen iki uc yikamalik omru olan urunler nispeten basarili olacaktir. Ustalarim, forumdaslar daha net cevap verecektir.
    Selametle.

lsengul bunu beğendi.
  3. Mentalfeed

Mentalfeed DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad - Soyad:
    Hursit
    Otomobil:
    VW
    @Isengul Bide tanisma bolumunden kendinizi tanitirsaniz kurallara uygun davranmis ve ne varmis burada bi bakim cikim isim gorulsun demezseniz daha guzel bir baslangic yapmis olursunuz bu kiymetli forumumuzda.
    Selametle.

lsengul bunu beğendi.
  4. southbridge

southbridge DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    84
    Ad - Soyad:
    Doğa BAŞER
    Otomobil:
    Mitsubishi
    forumda konusu var ne yazık ki bu ürünlerin aşındırıcı olarak kullanılamayacağı belirtiliyor buna para verene kadar uzatma kablosu alınabilir deniyordu.

lsengul bunu beğendi.
  5. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
    hemen tanıtayım bilgi alıp kaçmak gibi bir düşüncem yok aslında şu detailing konusunda çok kafama takılan soru var dışarıda yaptırdım paranın karşılığını alamadım kendim yapmak istiyorum işte apartmanda oturunca olmuyor elektrik yok ondan böyle şarjlı bir ürün alıp boş bir alana gidip kendim yapayım dedim

6. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
    peki sizce hazır turtle wax ın ürünleri var pasta cila şeklinde bunları önce boyaya sürüp bekliyoruz matlaşınca parlatıyoruz malum sürerken bu makinayı kullansam elden daha iyi bir etkisi olur mu? teşekkürler

7. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
    tek sorunum apartmanda oturmak uzatma kablosu ile sitenin bahçesinde yapsam millet iyiki bir arabası var zaten çok yüksekte değil buna maal vermek istemiyorum en azından böyle bir makina alıp boş bir alana gidip uğraşayım diyorum

8. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    208
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    BMW
    Ben normal çift bataryalı şarjlı matkap ve uygun uçlar aldım. Eğlence amaçlı gayet iyi wax seal vs elle yapacağıma matkapla atıyorum ama bastirinca direk devri düşüyor ve şarji azalıyor. Dedigim gibi cila vs atarım eğlenirim kendi halimde diye düşünürsen mantıklı şarjlı cihazlar ama pasta icin hiç sanmıyorum. şarjlı matkapa uygun ufacık bir sünger edindim ve piyanoblack iç trimlerde bile kullandim ama bu alet onu da yapamaz , illa şarjlı bi cihaz alicaksaniz lion pil mutlaka ve bundansa bence şarjlı matkap

lsengul bunu beğendi.
  9. brkpls

brkpls DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,092
    Ad - Soyad:
    burak
    Otomobil:
    VW
    Keske bu tur urunler verimli olsa ancak bununla bir arac duzgun bir sekilde polisaj yapilamaz hem yuzeye baski yapildiginda devir duser hemde batarya cabuk bosalir , ufak tefek alanlarda cizik cikarmak icin kullanilir ama komple polisaj yapilamaz , ben sarjli matkabimla kus pisligi ufak tefek ciziklere uygulama yapiyorum , sarjli matkap daha pratik

lsengul bunu beğendi.
  10. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    298
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Mercedes
    Hocam eğer yeni yeni başlıyorsanız o Koçtaş'taki Metro'daki yada Migros'taki ürünler bizim için pek iyi sayılmaz. Örneğin 500mL koltuk temizleyiciyi 25 liraya alırsınız, biz 80-100 liraya aldığımız 3.79L yada 5L temizleyiciyi 1-4 hatta 1-10 suyla seyreltir kullanırız.

Wax, boya koruma ve polisaj işlerinde oralarda profesyonel ürün olmaz, çok alınırsa Sonax'ın Brilliant Shine Detailer var o olur. Çizik giderici pasta diye satılan şeylere kanmayın genelde finish cilalar kadar çizik alma özelliği vardır. Bu tür ürünler oto boya malzemesi satanlarda yada internette var.

Eğer şarjlı polisaj makinesi istiyorsanız adam akıllı bir iş için Flex'in makinesi keser ancak. Onada o kadar para verilmez bence. 2800'e mi ne geliyordu forumda başka biri alacaktı.

Siz emaneten bi dükkan, garaj vb ayarlayın bence ama önce biraz öğrenmeniz lazım. Bi arkadaşım 1. kat komşusundan uzatma kablosu çekmişti, bu da bi alternatif.

can26, lsengul ve southbridge bunu beğendi.
  11. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
    aslında belki de biraz eğlence profesyonel zaten yapamam peki sizin matkabın özellikleri nasıl devri vs hız ayarı varmı? malum boyayı da yakmak istemem teşekkürler

12. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
    şarjlı matkapta mantıklı gelmeye başladı başka işlerdede kullanabilirim aslında peki hangi markanın hangi modelini kullanıyorsunuz matkap olarak teşekkürler

13. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
    peki boya satan yada internetten satın alsam hangi ürünleri tavsiye edersiniz elle pasta elle cila olarak yada makina ile de olabilir teşekkürler

14. brkpls

brkpls DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,092
    Ad - Soyad:
    burak
    Otomobil:
    VW
    aeg marka 6 senedir kullaniyorum beton bile deliyor

lsengul bunu beğendi.
  15. lsengul

lsengul DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Serkan Eryılmaz
    Otomobil:
    Opel
    peki hız ayarı varmı bu matkabın hocam bir de sana zahmet modelini yazabilirmisin? desteğin için tekrar teşekkürederim

16. brkpls

brkpls DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,092
    Ad - Soyad:
    burak
    Otomobil:
    VW
    2 hiz ayari mevcut ayrica tetiktende hiz ayarlanabiliyor modeli aeg bs12c 2 , artik bu modeli yerine yenileri cikmistir cok oldu alali ,

Bu Sayfayı Paylaş