Detail Marketi

Şampuan Tavsiyesi

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda UMT tarafından 10 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. UMT

UMT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Umut .
    Otomobil:
    Skoda
    Kwazar vb ile atacağım. Sonra durulayacağım. Çift kova ile uğraşamam.

Yeterli seviyede kir söken. İyi köpüren ne önerirsiniz? Valet pro foumala vb?

Bir de bu şekilde köpük ve durulama sonrası kurulama havlusu ile silmek aracı çizer mi? (çift kova yapmadan)
    (Araçta seramik var)

Son düzenleme: 10 Şubat 2021
  2. Gokhantr

Gokhantr DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad - Soyad:
    Gokhan
    Otomobil:
    Mazda
    Seramik olması çizmeyeceği anlamına gelmez. ipolsan maxi pompa ile bende foamula kullanıyorum. Seramikte mevcut. Advance snow foamda iyi köpürür. Ph olmasından dolayı kir çözme orta seviyede. Benzinlikte yıkıyorum. Ön yıkama sonrası çift kova gerekli, ister istemez çizilir, özellikle etek altları. Fazladan 20 dk daha uğraşmaya değer . Kurularken kafan rahat oluyor. @UMT

3. UMT

UMT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Umut .
    Otomobil:
    Skoda
    Benzinlikte çift kova yapmaya utanırım ben :) O zaman bunu alıp silmeden ıslak bırakayım, kendi kurusun bari. Ya da nötr den bir tık kuvvetli bir şampuan alınabilir.

Ben hiçbir yıkamacıda çift kova görmedim, belki bazı detailing firmaları yapıyordur. O zaman onlar ya çiziyor ya da kuvvetli şampuan kullanıyorlar.

4. saidkerem41

saidkerem41 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,368
    Ad - Soyad:
    Said Kerem Küçük
    Otomobil:
    Arabam yok
    Benzinlikte çift kova yapmaya utananlardan biriyim, imkan varsa kendinize ait bir alanda yapmakta fayda var. Hadi benzinlikte çift kova ile yıkamayı da göze aldın diyelim, bir çoğu kireçli kuyu suyu kullanıyorlar. Aracın camlarında-nikelajlarında başta olmak üzere lekeler bırakıyor. Şebeke suyu kullananı ara ki bulasın.

Çift kova yapan yıkamacıyı da aynı şekilde ara ki bulasın. Büyük şehirlerde butik uygulama merkezleri yahut bilindik markaların bayileri "premium yıkama" adıyla bu tür uygulamalar yapıyorlar, belki çevrenizde bulabilirsiniz. Ürün tüketimi, harcanan zaman arttığı için ücreti de normal bir yıkamanın iki katı ve daha fazlasıdır herhalde.

Bu Sayfayı Paylaş