Detail Marketi

Polisaj Yapacağım....

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda 2n222 tarafından 22 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. 2n222

2n222 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad - Soyad:
    yavuz
    Otomobil:
    Honda
    Merhaba forumdaşlar uzun süredir yazmıyordum kusura bakmayın :)
    Geçen yaz 2005 accord un iç temizliğini yapmıştım. Bu sene iç temizlik + polisaj niyetine girdim. Elimde Michelin polisaj makinası ve cırtlı bir tabla var sanırım 150 mm ölçmedim.
    Almak istediğim malzemeleri yazıyorum ama aracın durumu kötü kaputta tavanda ve bagaj kapağında güneş yanıkları var. Bu araca polisaj yapılır mı ? yapılırsa hangi malzelemeleri önerirsiniz ?
    kil + ipa + valet carpet pro alacağım...
    polisaj olarak mz 400 + mz 2500 + mz 3500 uygun mu ?
    ped olarak kuzu yünü ped + sarı ped yeterli midir ? yoksa her pasta için 1 ped mi alınıyor ?
    cila atmak gerekir mi ?

Geçen sene ki konu burada
    http://www.detailturkey.net/konu/rekor-sicakligi-firsata-cevirdik.26328/#post-542462

2. S-Works

S-Works Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    1,087
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
    Merhaba. Güneş yanığı olan noktalara Orta sert bir ped ile 2500 yapabilirsin. Sağlam bölümlere çizik durumuna göre yün ped ile 400 kombinasyonu olabilir. Honda boyası yumuşaktır. Çok zorlamaz.

Menzerna 3800 le parlatma işlemi için sarı (Orta sert) ped yerine daha yumuşak bir ped tercih edilebilir. Ancak bütçe yoksa sarı (Orta sert) ped de iş görür.

İşlemler bitince wax ile koruma altına almalısınız.

brkpls bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş