Detail Marketi

Polisaj Makinesini Galiba Yaktım:(

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda sedat-dmrcn tarafından 10 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    arkadaşlar 11000 max devri olan bi taşlama makinesi vardı arkadaşta onla dün kil sonrası pastaya başladım,makinede galiba en son ayar olarak 9 var ben de 5 e ayarklayarak bi kapıyı pasta attım ama kaporta dogru dürüst ısınmadı mbile cünki yavaş dönüyor gibime geldi o huz bana..sonra diğer kapıyı yaparken 7.ayara aldım(kaç devir olduğunu bilmmiyorum 7.ayarın:) ) ee baktım kapıya başlar başlamaz dumanlar cıkmaya basladı 20 saniye bile tutmadım o ayarda ama duman cıkınca hemen fisten cektim 15 dakkada bile ateş gibiydi ele alınmıyordu sonra bakayım çalışıyor mu dedim ve açma kapama tuşu bile hareket etmiyordu:( canım sıkıldı hem emanetti hem de sorum şu: Polisaj makinesi ideal olanlar max kaç devirde çalışıyor veya siz pastayı kaçbin devirde atarak başarı elde ediyosunuz? ben 5.ayarı çok yavaş buldum çünki elle atsan bile nerdeyse okadar atar..zaten 5.ayarda makine sık sık duruyordu az bastırınca.Ha bu arada pastayı attığım kafaşık da yumuşaktı yani sert bi başlık değildi artı dyo kalın çizik giderici pastam vardı.Yardım edin lütfen nerde yanlışım var

2. Köksal

Köksal Born to Detail Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    2,716
    Ad - Soyad:
    Köksal
    Otomobil:
    Renault
    Devir ayarlı taşlama 3500-11000 dv/dk çalışır, polisaj makinesi 600-3000 dv/dk dır. Tork farkı var, taşlamalar baskıya dayanmıyor, polisajlar daha torklu oluyor. Taşlama ile ilk bu işe başladığımda 2 kez duman attırmıştım ama bozulmamıştı. Bu işin polisajla yapılacağını çözünce satıp polisaj makinesi aldım.

3. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    298
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Mercedes
    Kaliteli ped kullanırsan 1500'ün üstüne çıkmana gerek yok. Benim makine 100-1700 devir arası çalışıyor 1300'ün üstüne sadece 2 kez çıktım galiba.

4. mselver

mselver DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    181
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    Toyota
    Taşlama makinası yüksek devirde çalışır torku dusuk olur ama dikkat etmezsen yüksek devirden dolayı boyayida yakabilirdin bence sevinmelisin giden taşlama motoru olsun boyaya bi şey olmasında
    En güzeli başlangıç seviyesi bi polisaj makinası alıp kendimizi gelistirmek

Bu Sayfayı Paylaş