Detail Marketi

Polisaj Makinesi Tavsiyesi Istiyorum. Rupes Yada Flex

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda Timomass tarafından 24 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Timomass

Timomass DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad - Soyad:
    Fatih
    Otomobil:
    Audi
    Merhaba arkadaşlar. 2 yaşındaki aracımda ne kadar dikkat etsemde kılcal çizikler oluşmaya başladı. Geçen sene Skill 1144 polisaj makinası aldım ama henüz hiç kullanmadım. Bu makinayı kullanmadan satıp biraz daha profesyonel bir makina alıp, polisaj işini öğrenmek hatta belkide ileride profesyonel olarak bu işi yapmak istiyorum. Bu sebepten gözümü özellikle Rupes ve Flex e diktim. Öncelikle belirtmeliyim ki hiç polisaj tecrübem yok ama teknik bir personelim ve elimin yatkın olduğunu düşünüyorum. İlk tecrübemi hurda paneller üzerinde yapacağım. Şimdi tecrübeli arkadaşlardan makina tavsiyesi istiyorum.

Kafamdaki 4 makina aşağıdadır

rupes lhr 15 mark II
    rupes lhr 21 mark II
    flex xfe 7-15 150
    meguiars da mt-310

Yorumlarınızda fiyattan ziyade uygulama kolaylığı, titreşim, malzeme kalitesi ve etkisi üzerinde durunuz lütfen.

2. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    287
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Mercedes
    Eğer tek makine olacaksa sadece finisaj için değil çizik giderme işi içinde kullanırsınız. Flex güzel makine ama çizik alma konusunda RUPES kadar iyi değil. Meguiar's kullanmadım ama zaten onunda orbit çapı 8mm. RUPES'te de Flex'te de titreşim piyasadakilerin en düşüğü. Pek deneyiminiz yoksa LHR15 MKII alın, eğimli bölgelere ve köşelere daha rahat işlem yaparsınız. En ağa babası LHR21 MKII, o çizik almada aralarında en iyisi. Eğer deneyimli değilseniz eğimli bölgelerde ve köşelerde LHR21 ile pedi kontrol edemeyebilirsiniz. Bence sizin kararınız için seçenekler LHR21'mi LHR15'mi olmalı.

Not: Meguiar's hariç bahsettiğiniz tüm makineler kalitede piyasanın en iyileri. Flex için polisaj makinelerinin Mercedes'i, RUPES için Ferrari'si diye tabir ediliyor yurtdışında. Meguiar's MT serisi hobi için markete sunuldu, diğerlerindeki performansı ve kaliteyi beklemeyin.

Son düzenleme: 25 Mayıs 2018
    ali dayı bunu beğendi.
  3. Mydyingwishs

Mydyingwishs DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    210
    Ad - Soyad:
    Uğur özcan
    Otomobil:
    VW
    Eğer zaman probleminiz yok ise Çin'den Clover marka makinada alabilirsiniz
    Forumda konusu var
    Bende oldukça araştırdım ve fiyat rupese göre 1/3 olduğu için Çin'den sipariş verdim

helim bunu beğendi.
  4. helim

helim DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    260
    Ad - Soyad:
    HELİM TÜRKMEN
    Otomobil:
    Polo
    çinden gelip gelmeyeceğini merak ediyodum. paylaşımınızı bekliyorum.

5. Jinrohs

Jinrohs DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    58
    Ad - Soyad:
    Guven sanli
    Otomobil:
    Renault
    bende almayi dusunuyom rupes 15 yeterli bence 21 pad leri baya buyuk arabadaki her bolgeye uygun degil diye dusunuyom

AdanaDetailing bunu beğendi.
  6. AdanaDetailing

AdanaDetailing Sponsor

Alınan Beğeniler:
    99
    Ad - Soyad:
    Mahmut MARULDALI
    Otomobil:
    Audi
    Bende flex 7-15 te var rupes lhr 15 m2 de var flexi hiç kullanmadım ondan yorum yapamam rupes çok iyi fakat pedi hemen eskitiyor ben 2 pedi sürekli değiştirerek kullanıyorum . Bunun yanında orbitalin yanında iyi bir rotary makinede tavsiye ederim .

7. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    287
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Mercedes
    Ped eskitme olayında yardımcı olayım size. Özel mesaj atın uzun dava o ama çözdüm o işi. Ticari yapıyorsunuz bide, bir ped erken eskirse büyük zarar.

eneskocak555 ve AdanaDetailing bunu beğendi.
  8. Rwpd

Rwpd DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad - Soyad:
    Aydin
    Otomobil:
    Ford
    bende Rupes 21 mark 2 var, rotary olarak da makita mevcut. rupes hakikaten pedleri cabuk eskitiyor. ayrica 21 yerine 15 tercih edin. ben iyi bir indirim yaksladigim icin almak durumunda kaldim su an ek olarak 15 almayi dusunuyorum

9. gecceanduana

gecceanduana DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    314
    Ad - Soyad:
    gecceanduana
    Otomobil:
    Honda
    ben 2-3 haftadır gece gündüz makineleri yurtdışındaki sitelerden yorumlarını okuyarak, videolarını izleyerek araştırarak takip ediyorum. şimdi şöyle bir durum var. genel olarak bilinçaltı bir algı oluşmuş kullananda da kullanmayanda da. rupes en iyisidir, daha iyisi yoktur ve çıkmayacaktır gibi. böyle hayallerle yaşamakta güzel tabi. yılda 1 kere pasta yapacak kişi bile kendini binbir türlü zorlayarak rupes alıyor. sanki diğer orbitaller çizik almıyormuş, daha uzun sürede çizik alabiliyormuş vs. sanki her hafta araba çıkaracağız. rpm olayı önemli etkenlerden makinelerde. ne kadar çok dönüş, o kadar çabuk sonuç. rpmsi iyi birçok makine var. birde salınımların 21 lerden 15 lerden çok daha fazla düşürüldüğü makineler var. nedense bizde hemen hiç konusu olmayan ve şuan satışı olmayan, bir üst modeli satılan hatta onunda deneme konusu bile olmayan hem orbital hem rotary olarak kullanılan makita po5000c ve makita po6000c.

Makita po5000c 125mm, makita po6000c 150 mm. çok güzel bir makine. ister kolu çevir rotary kullan, ister orbital kullan. birde rupes mille 900 diye bir makine çıkarmıış. aynı prensip üzerinden çalışıyor. fakat çoğunluk makitayı tercih etse bile burada da marka fanatikleri devreye giriyor. marka fanatikliği yapılacaksa bende yıllardır sağlamlığıyla bilinen makitayı seçerim :) rupes iyi bir marka mı? evet, AMAAA hem ülkemizde 1000-1500 tl fazla olması bile 2 makine arasında kalsam bile (ki kalmam makita alırım) tamamen makitaya yönlendirir. Neden bu 2 makine üzerinde durdum. en çok bunlara vakit ayırdığım için mi :D ister amatör için ister pro için üst seviye makineler. iki işinizi aynı anda görecek bir makineden başka ne olabilir diye düşünüyorum :)

clover, torq, flex kullanılan güzel ve iyi makinelerden. ben şuan seçimimi shurhold diye bir makineden yana kullandım. maliyeti 160 dolar gibi oldu. bu makineyi almasam veya değiştirecek olsam alacağım makine makita olurdu kesinlikle.

10. cem_kilinc

cem_kilinc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    475
    Ad - Soyad:
    CEM KILINÇ
    Otomobil:
    Honda
    ben lhr 21 imi satıp flex aldım. ne yalan söyleyeyim daha memnunum. ikisininde çalışma prensipleri aynı zaten .flex bana nedense her zaman daha sağlam gelmiştir. gerçi yarı amatör (ne demekse:))kullancılar kolay kolay eskitemez iki makinayıda.

11. eneskocak555

eneskocak555 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad - Soyad:
    Enes KOÇAK
    Otomobil:
    Lada
    Kaca aldiniz lhr 21 i

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Rwpd

Rwpd DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad - Soyad:
    Aydin
    Otomobil:
    Ford
    Ben yurtdisi gezisi sirasinda almistim, 450 euro fiyati vardi, euro kuru o zaman 4 tl civariydi

13. Timomass

Timomass DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad - Soyad:
    Fatih
    Otomobil:
    Audi
    Arkadaşlar Flex orbital 7-15 150mm almaya karar verdim. Şuan online satış olarak sadece N11 de Arpakçıyapı adında mağazada var görünüyor ve fiyat 2205 Tl. Satıcıya mesaj gönderdim N11 harici satışınız var mı, boşuna %10 komisyon vermeyelim dedim. O da yok dedi. Bu ürünü daha ucuza ve kredi kartına taksitle alabileceğim bir yer var mı?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    287
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Mercedes
    Türkiye distribütörü özkardeşler makina. Google'dan numarasını bulup arayabilirsiniz. Pazarlığa açıklar, daha önceden görüştük ama bayi fiyatının altına inmezler prensip olarak, bayileri ezmemek açısından. Ben makineleri hep yamaçlardan aldım, havale yaparsanız bir miktar daha düşüyor zaten, ellerinde olmasa da distribütörden çekip gönderirler.

15. DetayMarketim

DetayMarketim Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    96
    Ad - Soyad:
    Rıfat Erdem
    Otomobil:
    Ford
    05392869382 Bu numaradan ulasirsaniz size yardımcı olabilirim xfe 7-15 konusunda

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karakazan bunu beğendi.
  16. Timomass

Timomass DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad - Soyad:
    Fatih
    Otomobil:
    Audi
    Rıfat Bey ( @DetayMarketim ) desteği ile Flex xfe 7-15 150mm cihazımın tedarik ettim, kendisinden Allah razı olsun. Öncelikle belirtmeliyim ki bu işi ticari olarak yapmıyorum, hobi safhasındayım ama ileri detay merkezi açmayı düşünmüyor değilim. Şimdi arkadaşlar sizlere yeni bir sorum olacak. Orbital makinaların çizik almada çok iyi olmadığı aşikar. Elimde bir de hiç kullanmadığım skill 1144 rotary polisaj makinası var. Bu makinanın performansı nasıldır? Aracımda örümcek ağı diye tabir edilen kılcak çizikler var. Cihazın kendi tabanı büyük oldugu için 120mm lik taban ve lake country pad almıştım. Bu makina işimi görür mü? bayılma falan yapar mı?

17. multispace

multispace DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad - Soyad:
    murat şen
    Otomobil:
    Hyundai
    Hayırlı olsun ne kadara aldınız

18. Timomass

Timomass DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad - Soyad:
    Fatih
    Otomobil:
    Audi
    Teşekkür ederim. Fiyat vererek bir pot kırmıyorumdur umarım, 1815 TL

multispace bunu beğendi.
  19. Timomass

Timomass DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad - Soyad:
    Fatih
    Otomobil:
    Audi
    Uygulama yapacağım garajda aydınlatma yok, gün ışığı aydınlatıyor ancak kılcak çizikler görünmüyor. Garaj apartmanın ortak kullanımına ait. Bu sebepten çizikleri görebileceğim seyyar bir aydınlatma almak istiyorum. portatif olması işime gelir açıkcası. Önerebileceğiniz bir ürün var mıdır?

20. akhisar

akhisar DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,218
    Ad - Soyad:
    Recep
    Otomobil:
    Passat
    pelsan projektör işinizi görür

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş