Detail Marketi

Polisaj Makinası Kl Pro Orbital

'Polisaj Makineleri' forumunda keremakaln tarafından 25 Mart 2021 tarihinde açılan konu

1. keremakaln

keremakaln DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Kerem Akalın
    Otomobil:
    Toyota
    Merhabalar amatörce polisaj yapmak istiyorum biraz araştırdım kl pronun orbital makinasını önerdiler kullanan bir arkadaşıma sordum kafayı dağıttını iyi olmadığını söyledi rotary makina almamı önerdi kullanıpta şikayetçi olan varmı veya 1200 e kadar makina önerisi olan varmı

2. edward

edward DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    232
    Ad - Soyad:
    Cn
    Otomobil:
    VW
    1200 TL güzel bütçe. Rotary makine daha ucuza alırsınız. Bildigim kadarıyla bu işle profesyonel ugraşanlar rotary ile çizik alır orbital ise finish işlerini yaparlar.
    İki makineninde kendine göre artıları var. Senede birkaçdefa kullanacaksanız 1200 tl bütçe ve orbital makine ne kadar gerekli kişiden kişiye degişir.

Ayrıca daha pasta/pad/demir tozu/kil vs içinde bütçe lazım. Bende daha kullanmadım ama attlas att 1200p aldım geçtim.

Hatta ikinci ele bakın.Özellikle rotary makineler düşüyor. Ben bakarken KLPRO KLPJ42180 rotary buldum faturası yoktu 400 TL ama satıcı istiyor ki evinin önünden alayım dolayısıyla anlaşamadık daha sonra satıldı.Sıfır makineydi fatura olmayınca garantide yoktu tabi.

Letgo/sahibinden gibi sitelere bakın. Rotary olur derseniz temiz makineler düşüyor. Orbitalde ikinci ele düşer ama daha pahalılar az düşüyor.

3. keremakaln

keremakaln DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Kerem Akalın
    Otomobil:
    Toyota
    Reis benim 1200 cihaza ayırdığım bütce ama orbitalda kullanmadım rotaryde sence ne kullanmalıyım orbital için boyayı yakmıyormuş falan dediler

4. edward

edward DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    232
    Ad - Soyad:
    Cn
    Otomobil:
    VW
    Boyayı yakma işi orbital makine eksenden kaçık titreşimli hareket ettigiden yüzey daha az ısınıyor. Boya yakma konusu sürekli aynı yerde yüksek devirde çalışırsanız yanar. Yanılmıyorsam 60 derece civarını rahat görüyor rotary makine ile pasta yaparken sorun yok. Bu videoları izleyin görürsünüz zaten.

Ben normal amatör bir kullanıcıyım.Benimde polisaj deneyimim yok.Benim bütçem sizin kadar yok ben gittim ucuzundan rotary makine aldım.Senede 1/2 defa anca kullanırım zaten. Şua pad/pasta vs araştırıyorum.

Sizi yanlış yönlendirmek istemem forumun Makineler - Aksesuarlar - Yardımcı Ürünler bölümünde daha ayrıntılı yazılar var. Okuyun araştırın kararınızı kendiniz verin.
    Yazdıgım gibi iki makineninde kendine göre artıları var. İnternette bolca yazı ve video var bu konuyla ilgili.

http://www.detailturkey.net/kategori/polisaj-makineleri.35/

keremakaln bunu beğendi.
  5. GokHun

GokHun DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Uylu
    Otomobil:
    Peugeot
    Merhaba foruma henüz yeni katıldım o yüzden konuyu yeni gördüm 1200 tl bütçeye alınabilecek en güzel orbital Klpro dur.Rotary makina riskli ben de acemiyim ancak rotary ile başlamazdım ben de Klpro orbital aldım ama akülüsünü daha kullanamadım ancak sesi titreşimi performansı baya iyi duruyor havalar düzelsin yapıcam bende.

keremakaln bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş