Detail Marketi

Piyasadaki Akrapovic Egzoz Uçları

'Makineler - Aksesuarlar - Yardımcı Ürünler' forumunda cerrah tarafından 3 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    639
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Merhaba. Forumda bakındım ama pek bisey bulamadım. Sahibinden vs gibi birçok yerde bulabildiğimiz Akrapovic uçlar orjinal midir acaba? Benimkiler ısınmaya bağlı bozulmuşlar bugun farkettim basina gelen var mi? Sonuçla orjinal olmadığı belli benimkilerin orjinaline nereden ulaşabiliriz

2. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    438
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Markanızı seçiniz
    Akrapovic'in sitesine girip Türkiye distribütörü kim bulmak lazım. Distribütörlük çoğu zaman parakende satış yapmaz, yapsada bayileri ezmemek adına yüksek rakam verir ama en azından bölge bayilerine yönlendirirler oradan bulursunuz.

3. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad - Soyad:
    11 22
    Otomobil:
    Arabam yok
    piyasada olanların HEPSİ çin üretimi. 25 tl'ye toptan alıp 250-400 tl aralığında satıyorlar bilginiz olsun.
    Bir de yeni seri çıkmış şimdi sanayide görmüştüm 5-6 ay önce. Egsozu karbon kaplayıp folyonun üzerine baskı makinası ile akrapovic markasını basmışlar. 1. Ayda pert oluyor özellikle egsozu çok ısınan araçlarda :D
    Genel olarak ilk ay perçinleri gevşer, titreme yapar ses yapar.. 2. veya 3. ayda zamanla ısınmaya bağlı olarak gördüğünüz vernik çatlaklarından tutun, egsozu birbirine bağlı tutan tüm parçalar yanmaya başlar (Kalitesiz ürünler hepsi, perçinler çelik vs değiller)
    Akrapovic'in Sadece egsoz başlığı olarak ürünü yok. Olsa da 250 tl'ye alabileceğinizi hiç ama hiç sanmıyorum.
    Haa, çakma olarak olmayan bir ürünün satıldığını ve türkiye'de bu kadar satacağından haberi olsaydı akrapovic kesin türkiye'ye bir bayii açar sırf egsoz başlığından köşeyi dönerdi :D

carking58 bunu beğendi.
  4. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    639
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    2017 10. Ayda 500 liraya almistim:) besbelliki Çin değiştireceğim ama ne ile onu bilmiyorum :)

5. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    639
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Mantikli. Zaten gevşemiş dışı ses de yapıyor :/

6. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad - Soyad:
    11 22
    Otomobil:
    Arabam yok
    pianoblack egsoz başlığı üzerine cnc'de kazınarak ///M yazan başlıklar var hoş duruyor. Egsoz başlığına çok para vermeyin tavsiye etmem. En iyisi bu abi dedikleri 2 ay dayanıyor :D Malum ülkemizdeki 10 üründen 8'i çin artık.

7. edward

edward DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    239
    Ad - Soyad:
    Cn
    Otomobil:
    VW
    Piyasada bolca sahtesi mevcut.Birürün ne kadar tutulursa satılırsa illa taklitleri yada bire bir sahteleri oluyor.

Güvenilir yerden almanız gerekir.Kendi sitesinde distribütor penta otomotiv olarak gözüküyor kontrol edin. ama parekende satmazlar muhtemelen iletişime geçn en azından belki saglıklı bilgi alırsınız.

500 TL yazık olmuş anlaşılan.Şuan daha pahalı oldugu kesin hemde 2 adet olarak...

https://www.akrapovic.com/en/where-to-buy

Distributor

PENTA OTO LTD.STi.

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Nr. 125 Ziv , 34722 Istanbul, Turkey

Tel: 00 90 216 449 09 04

E-mail:hakanmelek@pentaoto.com

8. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    639
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Buda ilk aldığım günkü fotoğrafı. Pentayi yarin arayayım ben madem :) @edward

9. ^^Evo^^

^^Evo^^ DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    145
    Ad - Soyad:
    Mehmet Talan
    Otomobil:
    Fiat
    Büyük bir kısmı AliExpressten. Piyasadaki xenon ve ledlerin de büyük bir kısmı AliExpressten. Buraya getirip yüzde yüz kar koyup satıyorlar. 200 250 arası diyorlar bir xenona. Ya da 100 lira bir led. Ben sislere uzunlara led, kısalara xenon, iç aydınlatma kartal gözleri gündüz ledleri derken toplamda 200 lira vermişimdir. En son bir abimize sis ve uzunlar için h1 h11 led aldık. 2 tanesi 90 tl. Şu an piyasada 1 ledin fiyatı nedir açıp bakabilirsiniz.

10. edward

edward DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    239
    Ad - Soyad:
    Cn
    Otomobil:
    VW

akrapovic sitesinden tekrar kontrol edin.Bu tarz işlemler pek ilgimi çekmiyor hele bu fiyatlara egzos ucu :sleeping:

yardımcı olabildiysem ne mutlu.İlla ki sahtesi ile orjinalini ayırt eden işten anlayan birileri vardır.Önce sizin elinizdeki ürünün orjinal olup olmadıgını ögrenin ondan sonra duruma bakarsınız.

En azından penta oto bu konuda bilgi verir belki biyere yönlendirir kontrol ettirirsiniz orjinal degilse duruma göre alırsınız .

11. s1nanozk

s1nanozk DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad - Soyad:
    Sinan Özkerem
    Otomobil:
    Golf
    Akrapovic lerin orjinal teklisi zaten 650-700tl, diğerleri hep aliexpressten geliyordur :)
    Ben de supersprinti çıkarıp orjinale döndüm ama orjinalin kafaya tek çıkış q7 ucu taktırmıştım. Şimdi onu da çifte döndürme niyetim var ama akrapovic lerin orjinalleri çok pahalı, bi egsoz ucuna o kadar para vermek de çok mantıklı gelmiyor tabi varex ya da krom boru ucuna takılmıyorsa :) Hks buldum geçende çifti 250-300 gibi bişeydi.

12. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    639
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Siyah olmasını istiyorum ne alabilirim acaba? Steel diye bi Türk markası var aslında kaliteli olduğunu hatırlıyorum ama bulamadım

13. s1nanozk

s1nanozk DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad - Soyad:
    Sinan Özkerem
    Otomobil:
    Golf
    Bmw ler için carbon uçlar vardı diye hatırlıyorum onlardan taksanız çok daha güzel ve orjinal olur, bahsettiğimiz üzere akrapovic herkeste olmaya başladı zaten. Steel evet ben de gördüm bir sitede ama tam hatırlamıyorum bulursam link atarım, kalitesi hakkında bilgim yok ama.
    https://www.x-tremetuning.com/bmw-m-logolu-karbon-egzoz-ucu/
    Orjinalliği konusunda net bişey denmemiş ama, başına geldiği için bunlarda da sonradan bir sıkıntı olur mu bilmiyorum.

14. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad - Soyad:
    11 22
    Otomobil:
    Arabam yok
    yanık uçlu hks ise onlar daha komik paralara geliyordu çinden yanlış hatırlamıyorsam adet fiyatı 3.5 $ idi :D onların da dışı değil içi paslanıyordu çok pis bir görüntü :(

bu arada aliexpress'in çinden kestiği vergilerden ötürü, aslında yaklaşık 0.50$'lık ürünü 1$'a alıyoruz yarısı aliexpress'e gidiyor. Satıcı ile aliexpress dışında anlaşıp konuşabilirseniz(qq falan veriyorlar veya mail) biz 5.000$'lık ürünü 3.500$'a bitirmiştik.
    ,
    @cerrah
    Bu arada sizin başlıklar ince zımpara + ısıya dayanıklı bir vernik ile tekrar iş görür hale gelebilir diye düşünüyorum (Eğer alttaki carbon ise tabii)

Son düzenleme: 3 Mart 2019
    s1nanozk bunu beğendi.
  15. s1nanozk

s1nanozk DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad - Soyad:
    Sinan Özkerem
    Otomobil:
    Golf
    Vallaha mı hocam, ya o zaman ya direk oradan söylemeli ama ali de göremedim ben. Tabi pas olayı kötüymüş gerçekten. Çok para bayılmak istemiyorum o yüzden böyle düşünüyorum ama olmadı böyle devam edicez :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    639
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Alttakinin pek karbon olduğunu sanmıyorum. Beyaz yerler de sararmış ısıdan. Ama geçici çözüm olarak benim de aklıma geldi deneyeceğim. :)

17. carking58

carking58 Öğrenci Detailer DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,554
    Ad - Soyad:
    Okan YILMAZ
    Otomobil:
    VW
    Ben Akrapovic' in sadece egzos başlığı diye orjinal bir ürünü yok diye biliyorum. Motosiklet ve otomobil ürün grupları hep susturucu veya komple sistem şeklinde. Dolayısıyla bu egzos uçlarını bence hiç orijinali yok

18. OnRe

OnRe Mk7 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    71
    Ad - Soyad:
    Onur
    Otomobil:
    Golf
    İşin ilginci Tr'ye göre Aliexpresste daha pahalıya geliyor. Nereden temin ediyorlar acaba 2 adette bana lazım

19. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    257
    Ad - Soyad:
    11 22
    Otomobil:
    Arabam yok
    hocam 2 adet değilde gidip 200 adet veya 2000 adet alırsanız ticaret amaçlı, zaten satıcı çok komik iskontolar yapıyor 100 tl'lik ürün oluyor 30tl ve aliexpress üzerinden değil genellikle alibaba veya çin de fabrika satışı yapan tedarikçilerin siteleri var biraz uğraşmak gerekli :)

20. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    639
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Az önce sahibinden.com dan bir arkadaştan aldım 1. Sinif replika şeklinde. Umarım bu sefer iyi çıkar :)

Bu Sayfayı Paylaş