Detail Marketi

Parlayan Direksiyon Temizleme ( Valet Pro Apc )

'İç Temizlik/Koruma' forumunda Heyamoli53 tarafından 19 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Heyamoli53

Heyamoli53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    Zafer Ak.
    Otomobil:
    Ford
    Uzun zamandan beri planladığım fakat bir türlü zaman bulamadığım, sonunda aracımın direksiyonunu temizledim.
    Valet Pro apc' yi ilk defa kullandım ve sonuç beni yeterince tatmin etti.

Ürün hakkında aklında soru işareti olan arkadaşlara umarım yardımcı olur.
    İyi forumlar.

volkan6154, R Line, Hacivat ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. multispace

multispace DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    85
    Ad - Soyad:
    murat şen
    Otomobil:
    Hyundai
    Direksiyon apc ile temizlenmez

kaanki46, onur2015 ve nuriksari bunu beğendi.
  3. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    Kaç kere söylenecek acaba. Deri temizleme ürünleri ile de lastik mi temizleyelim videoya çekip yol gösterelim.

4. ziyakagac

ziyakagac DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad - Soyad:
    ziya kokarağaç
    Otomobil:
    Ford
    Neden olmasın ki?
    Adı üstünde çok amaçlı temizleyici.
    doğru sulandırma oranı ve doğru fırça ile gayet güzel temizleniyor.

5. volkan6154

volkan6154 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad - Soyad:
    Volkan
    Otomobil:
    Hyundai
    Abi eline koluna sağlık teşekkürler. Deri temizleyici de olur uygun seyreltmede üreticinin belirttiği şekilde de kullanılır . :))

6. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    186
    Ad - Soyad:
    Gürol Baban
    Otomobil:
    Seat
    apc kullanılmaz değil de, içeriği kalıntı bırakabileceğinden dolayı iyi durulama yapılmazsa apc zamanla çatlama, sentetik deride boya dökülmesi veya deride çekilme yapabilir.
    Deri temizleyici kullanma şansınız yoksa, yaptığınız işlem sonrası fırçayı yıkayıp suyla tekrar fırçalayıp arkasından en azından temiz nemli bir bezle tekrar geçilmesi daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Yeni nesil araçların direksiyonunda kullanılan derileri çok kaliteli bulmuyorum en azından 300-400 tl yenileme masrafı açmaktansa direksiyona hassas davranmakta fayda var.

Polonur, Tamer06, Berkay34 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. gemsazr9

gemsazr9 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad - Soyad:
    KAAN P.
    Otomobil:
    Renault
    Heroic detailing eğitim videoları nda da valet pro apc ile yapıyor . Adam profesyonel zarar verse yapmaz elalemin arabasına

cetawe bunu beğendi.
  8. Berkay34

Berkay34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    221
    Ad - Soyad:
    Berkay
    Otomobil:
    Astra
    O tek seferlik yapıyor, biz devamlı yapıyoruz. Devamlı yapıldığında deriye özel temizleyici kullanmak gerekiyor, apc kalıntısı uzun vadede yıpranmaya sebep olur. Oda zaten biliyor bunu emin olun. Tahmini konuşuyorsunuz, her profesyonel deride deri temizleyici kullanılması gerektiğini bilir.

cetawe ve bilalyildirim bunu beğendi.
  9. cdogu

cdogu Everyday I'm Detailing Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    2,195
    Ad - Soyad:
    Cenk Doğu
    Otomobil:
    Citroen
    APC'ler periyodik temizlikler için kesinlikle haşin olacaktır. Ancak yoğun kir temizliğinde @Gurolbaban beyin de dediği gibi durulanarak kullanılmasında da pek bir behis yok. Sonrasında deri bakım ürünleri ile koruma altına alınması, periyodik temizliklerde de deri temizliği için özel sabun bazlı temizleyiciler kullanılmasını öneririm.

Ben de C2'de uzun süre direksiyonu temizleyemediysem, 1/20 Valet Pro APC kullanıyorum ama Alkantara'ya değdirmeden. Ardından temiz ve nemli bir bezle mutlaka geçip Gyeon Leather Coat ile koruma altına alıyorum. Yakın zamanda temizleyebilirsem de Koch Chemie Polstar, hem alkantara hem de derilerde kullanılabilen güzel bir ürün.

El_Diablo ve Berkay34 bunu beğendi.
  10. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    Kaça kaç sulandırdınız? Bir dahakine daha az sulandırıp sihirli sünger kullanın fırça yerine temizlik gücüne inanamayacaksınız. Apc ile elinizi yüzünüzü saçınızı da temizlersiniz burada konu temizleyip temizlememesi değil uzun vadede araca zararının olup olmaması. Yoksa arap sabunu da temizler aracın iç aksamını; dışı için de kostikli şampuan ve jantlar için asitli jant temizleyici temizlik gücü yüksektir. Bu iş hakkında tecrübesi olanları dinlemenizi kulak vermenizi tavsiye ederim sonradan konu açıp aracın boyası çok matlaştı krom yüzeyler zarar gördü deri kısımları yıprandı şu bu diye çözüm aramak için.

bilalyildirim bunu beğendi.
  11. ziyakagac

ziyakagac DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad - Soyad:
    ziya kokarağaç
    Otomobil:
    Ford
    Ben tecrübesi olan birini dinledim zaten :

Ben henüz aracın içine paspaslar hariç apc sürmedim çünkü aracım yeni, en geç iki haftada bir nemli bez ve spritz yapıyorum, yetiyor.

Başlıkta düzenli temizlik değil de parlayan direksiyon için matlaştırma kastedilmiş ki düzenli temizlik için de ph nötr ve kostiksiz apc'nin 1/10 haliyle sorun yaratacağını sanmıyorum.

1/10 vp apc ile arkadaşımın hiç detaylı temizlik görmemiş 5 yıllık golf 'ünün temizliğini yaptık üstüne de direksiyon için deri bakım ürünü kullandık 6 aydır nemli bez ile arada silerek kullanıyor.

Mentalfeed bunu beğendi.
  12. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    Hangi apc ph nötr paylaşırsanız sevinirim. Dediğim gibi arkadaşınızın hiç detaylı temizlik görmemiş Golfünü sigirli sünger ve 1:6 sulandırılmış apc ile temizleseniz derin bir temizlik olur sonuçtan memnun kalırdınız özellikle deri koltukları mevcutsa. Tartışma ortamı yaratmak ya da karşılıklı laf atmak değil amaç bu işe yeni başlayanları doğru biçimde bilgilendirmek. Deri ürünler deri temizleyici ile temizlenmesi daha sağlıklıdır. Videodaki kişi kimse o da buraya yorum yazabilir başka profesyoneller de ama bu doğru ürün için doğru malzeme gerçeğini değiştirmez. Yoksa etrfa polisajcıyım diyen ksaplarla dolu bir kişinin profesyonel olması bu işin ehli olduğu anlamına malesef gelmiyor.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

13. Hakankılıç

Hakankılıç DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    89
    Ad - Soyad:
    Hakan kılıç
    Otomobil:
    Mercedes
    Yazdıklarına tek noktada itiraz edicem sihirli sünger 6000 zımpara ile aynı işi görüyor, özellikler deri koltukları sihirli sünger ile temizlemek katliam olur, sihirli süngeri sadece araca binerkenki basılan plastiklerde kullanıyorum zorlu bir kir varsa oda.

gokayb ve orhan_eren bunu beğendi.
  14. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    Sihirli sünger örneği orda metafor zaten arkadaşın apc güzel temizledi tertemiz etti demesine istinaden. Sihirli süngeri çok çok bakımsız araçta bir kereliğine kullanabilirsiniz o da artık diğer ürünler çare olamayacak kadar durum vahimse. Yoksa aracın içine sürmek detaycı ruhuna aykırı olur. Boyalı yüzeyde ufak tefek sürtmeleri boya transferlerini giderir camlarda reçine temizliği ve derin temizlik yapar onun dışında evde pek çok inatçı lekede kullanılabilir. Deri yüzeye apc uygulanmaz diyen biri.sizce magic sponge tavsiye eder mi? ;)

gokayb ve orhan_eren bunu beğendi.
  15. oktay

oktay DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    428
    Ad - Soyad:
    Oktay
    Otomobil:
    VW
    Ben tartışmaya yeni bi boyut kazandırayım ;)
    Ben direksiyonu dalin bebe şampuanıyla temizliyorum.. bildiğimden değil mantıken, hassas bebe cildine zarar vermeyen deri direksiyonda vermez düşüncesiyle... yanliz devamlı değil 5/6 ayda bir diğer zamanlar eski bi fanila bezini nemlendirip siliyorum oda arabadan indiğimde çünkü direksiyon yüzeyini biraz nemli bırakıyorum nemi ceksin diye

Mentalfeed bunu beğendi.
  16. Heyamoli53

Heyamoli53 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    Zafer Ak.
    Otomobil:
    Ford
    2 yılda bir bu şekilde direksiyona apc ile temizlik uygulanmasının bence bir mahsuru yok. (Bu arada benim aracım 3,5 yaşında ilk defa direksiyonu temizlendi )

17. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    204
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    3.5 sene o direksiyonla yaşayacaksan olabilir tabiki ya da senede 1 apc.ben daha sık ama daha uygun ürünlerle temizleme taraftarıyım

18. bilalyildirim

bilalyildirim DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad - Soyad:
    Bilal Yıldırım
    Otomobil:
    Markanızı seçiniz
    Bu amaçla üretilmiş ürünler varken APC kullanmayı diretmenin bir anlamı yok.Deri temizleyiciyi alın isterseniz ayda 1 yapın macera aramaya lüzum yok.

orhan_eren ve mrtkfa bunu beğendi.
  19. faceofdeath54

faceofdeath54 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    112
    Ad - Soyad:
    kubilay çabuk
    Otomobil:
    VW
    3000 sulu

berkayesilyurtt bunu beğendi.
  20. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    580
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    BMW
    Hanımın aracının hiç temizlenmeyen deri direksiyonu 1 kez seyreltilmiş Apc ile temizlemiştim. Çokta memnun kalmıştım. Atiyorum ikinci el bir araç alınınca ilk temizlikte bence yapilabilir. Sonra normal ürünlere geçilebilir

Bu Sayfayı Paylaş