Detail Marketi

Orbital Makine Tavsiye

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda muzaffercalangu tarafından 3 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. muzaffercalangu

muzaffercalangu DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad - Soyad:
    muzaffer
    Otomobil:
    Mercedes
    Arkadaşlar herkese günaydın,

Biz amatör kullanıcılar Polisaj makinesi ile ve çeşitli pedler, aşındırıcılar ile araçlarımıza vakit buldukça işlemler gerçekleştiriyoruz. Fakat bazı işi bilmeyen arkadaşlar bu işlemler esnasında ne yazık ki boyayı yakabiliyor, bazıları ise yaptığı işlem sonucunda araçta hare kalıyor. Bilindiği üzere orbital makinelerde boya yakma ve hare bırakma sorunu mevcut değil.

Benim gibi amatör detay severlere tavsiye edeceğiniz orbital makine var mı ?

Ben internette yaptığım araştırmalar neticesinde aşağıdaki ürünü buldum. Bu ürünü kullanan, hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa olumlu olumsuz yönleri ile bizleri yönlendirebilirler mi ?

Aşağıdaki ürünün bilgileri Ürünün fiyatı ise 440 TL

KLPRO KLPJ7171 720Watt 150mm Profesyonel Orbital Polisaj Makinesi
    Yüksüz hizi 0-2100-5500 dev/dk.
    Maksimum Disk çapi 150mm
    Mil baglanti disi M14
    Hizli ve yüksek kaliteli son kat isleri için elektronik hiz ayari
    Elektronik hiz ayari sayesinde hassas uygulamalarda kullanilan malzemeye göre en uygun hiz kontrolü
    Çesitli uygulamalarda daha fazla rahatlik ve kontrol için üç konumlu yan tutma kolu
    Yüksek kaliteli komütatör ve dayanikli kömür sayesinde uzun dayaniklilik saglar
    Metal disli kutusu aletin dayanikliligi ve kullanim ömrünü arttirir
    Mil kilidi ile hizli aksesuar degistirme
    Istem disi çalistirmayi önleyen güvenli tetik sistemi
    Kolay ve hizli kömür degistirme sistemi
    Profesyonel Kullanima uygundur
    Agirlik 2,8Kg

2. ok471

ok471 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    144
    Ad - Soyad:
    cenk emre
    Otomobil:
    Peugeot
    Yaklaşık 1 ay önce aldım. Çok memnunum , sadece henüz tam alışamadığım için balans sorunu yaşıyorum.

muzaffercalangu bunu beğendi.
  3. muzaffercalangu

muzaffercalangu DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad - Soyad:
    muzaffer
    Otomobil:
    Mercedes
    Güle güle kullanın İnşallah. Tavsiye ediyorsunuz yani alınabilir? Balans ayarı olmaması ne gibi sorun yaşatıyor acaba. Bizi bilgilendirirmisiniz?

4. çağrıçetin

çağrıçetin DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad - Soyad:
    Çağrı Çetin
    Otomobil:
    VW
    Ben tavsiye ediyorum hocam güzeldir çok memnunum.

5. Rkt

Rkt DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    108
    Ad - Soyad:
    Onur
    Otomobil:
    Peugeot
    Bu makineye sahip olanlar bu makine ile hangi padleri kullaniyorsunuz.

6. muzaffercalangu

muzaffercalangu DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad - Soyad:
    muzaffer
    Otomobil:
    Mercedes
    Peki. Biz amatörlerin en çok karşılaştığı sorun harelenme. Şahsen ben 400 ile çizikleri çok iyi alıyorum fakat polisaj mk ile hare gideremiyorum. Bu makine ile hare giderme ve cila işlemini bir profesyonel gibi giderebilirmiyim?

7. bfikiz

bfikiz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad - Soyad:
    Furkan ikiz
    Otomobil:
    Seat
    Bu makina çok gözüme takıldı makina bakarken ama ucuz etin yahnisi yavan olur diye düşünerek vazgeçtim. O zaman araştırdığımda pek yorum yoktu. Rotary dewalt aldım ancak orbital istiyor gönül. Kullanıp memnun olanları gördükçe bir denemek gerekir diye düşünüyorum. Yükte bayılıp kalmıyorsa pek problem olmaz aslında. Zaten amatör kullanım için olacak.

Tekzen in sitesinde gözüküyor bi mağazada denemek lazım.

8. ok471

ok471 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    144
    Ad - Soyad:
    cenk emre
    Otomobil:
    Peugeot
    Yaklaşık 6 yıl rotary makinadan sonra ilk defa orbitale geçiş yaptım. Rotary olarak bosch ve skill kullanıyorum , ikisinden de son derece memnunum. Özellikle bosch kesinlikle yükte bayılma vb sorunlar yaşatmaz. Orbitali sipariş geçerken bile düşünüyordum ama beni ziyadesiyle memnun etti. Kesinlikle bayılma , ısınma vb yapmıyor. Balansı hata olarak düşünüyordum , Salih Karaali yi arayıp sorunca sağolsun o her zaman olduğu gibi orbitalin titremesinin normal olduğunu ve çalışma prensiplerini gayet güzel izah etti. An itibari ile hiçbir problem yok , herkese tavsiye ederim arkadaşlar.

9. ok471

ok471 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    144
    Ad - Soyad:
    cenk emre
    Otomobil:
    Peugeot
    Rotary makina ile de gerekli pedi kullanarak hare alabilirsiniz. Hızı ve doğrultuyu ayarlarsanız hareleriniz ile vedalaşırsınız. Ama elbette bir rotary orbital kadar iyi hare alıp parlaklık sağlayamaz. Profesyonel olarak bu işlemlerde başarılı olmanız için mümkün olduğunca çok ürün ve uzun sürelerde çalışmalısınız ve tabi ki elinizin bu uygulamalara yatkınlığı da çok önemli. Ben şahsen yıllardır 2 kişiyi sıkı takip ederim. Cem Özgen ve Salih Karaali , Onlar kadar hatasız iş yapamasamda feyz alma noktasında çok güzel yol gösteriyorlar.

10. mselver

mselver DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    202
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    Toyota
    Kl pro 7171 kullanan arkadaşlar sesi nasıldır
    Cloover ct9000 inceliyordu dolar kuru ile baya pahalı geliyor
    Salih usta cloover için 2000 zımpara izini bile aldı ama biraz sesli çalışıyor diyor

Klnin fiyatı uygun mahalle arasında kullandimizi dusunursek sesi sizce nasildir?

11. cct760

cct760 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    CAN
    Otomobil:
    Ford
    Arkadaşlar kıyaslama yapmak mantıklı değil biliyorum ama sizce bosch gpo 14 ce mi yoksa yukarda bulunan kl pro orbital mi. Benim aracım 2014 model ve 4 senedir hiç ne polisaj yüzü görmüş ne cila yüzü görmüş. Aracım ford boyasını bilen bilir.

12. çağrıçetin

çağrıçetin DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad - Soyad:
    Çağrı Çetin
    Otomobil:
    VW
    katılıyorum.

muzaffercalangu ve ok471 bunu beğendi.
  13. cct760

cct760 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    CAN
    Otomobil:
    Ford
    sence hangisi kullandıysan tecrübelerini paylaşabilirmisin ne kadar sürede çizik alabildin ve harelenmeyi almak kolay oldumu eğer varsa elinde sonuçları paylaşırsan sevinirim teşekkürler.

14. mselver

mselver DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    202
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    Toyota
    Hayırlı akşamlar arkadaşlar

Bu klpj 7171 almayi dusunuyorum amacim cizik almak pek degil vernigin ömrünü fazla yemeden af tripple veya srp ile korumaya almak belki yılda bir
    bi cesaret cizik almayı da denerim
    aslında rotaryden sasmam diyordum ama alt devirlerde bayilabilecegini ust devirlerdede glazenin özelliğini yitirebilecegini düşünerek orbitale karar verdim dewaltda hem fazla ağır hemde biraz tuzlu olacak
    piyasadaki orbital veya da lara rotary deki kullandimiz pedleri kullanabiliyormuyuz arama yaptım ama net bi sonuç bulamadım
    Bide bu klnin sesi normal bi makinaya gore nasıldır çok mu seslimidir?
    Diğer orbitaller nazaran avantajı dezavantajları nelerdir sizce?

15. bfikiz

bfikiz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad - Soyad:
    Furkan ikiz
    Otomobil:
    Seat
    Merhabalar

Bugün merakımı daha fazla bastıramadım ve gidip Koçtaş a şu makinayı biraz kurcalayayım dedim. 2 Tekzen 2 Koçtaş gezdim ve sonunda makinayı Koçtaş’ta buldum. Fiyatı piyasaya göre %50 yukarıda hemen bununla başlayayım. Gidip ellemek için uygun almak için bir ton site bu ürünü satıyor.

Asıl merakım makina bayılacak mı diyeydi. Taktım fişe bi 10 dakika çalıştırdım son devirde. Teşir ettikleri masaya bastım biraz. Son kuvvet çıktım üstüne makinanın. Arabaya öyle dayansak değil boya sacıda alır gider valla. Velhasıl bayılmadı. 10 dakika da en azından. Makina sandığım kadar gürültülü değil. Bendeki dewalt daha sesli gibi geldi bana. Tabi ortam sesi falan derken bana az gelmiş olabilir. Teşir ürünü olduğundan biraz hor davranılmış. Üstündeki tabla biraz narin gibi.

Orbit salınımı kaç milim bulamadım. Disbiritörünü aradım onunda haberi yok. Ama en az 15 dir diye tahmin ediyorum. Gözlemlediğim bu.

Sağlam tutuşta makina kendini duvarlara vurmuyor. Titreşimi oldukça az. Orbital makinalar elden uçar kaçar diyorlar diye biraz sıkı sarılmış olabilir ama :)

Velhasıl senede bir kullanılacak makina için f/p oranı yüksek. Amatör kullanıcı için demek istedim. Alınır gibi geldi. Sipariş ettim bakalım geldiğinde kullanma imkanı bulursam daha detaylı yazarım. Satış danışmanı profesyonel makina diye tutturdu ama ucuz etin malumu. Sanmam.

Umarım alacak olanlara fikir verir.

mselver ve builder bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş