Detail Marketi

Opak Kırmızı Boya Için Cila&wax&sealent Tavsiyesi

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda MertHB tarafından 22 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. MertHB

MertHB DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    34
    Ad - Soyad:
    Mert Hüseyin Bakıcı
    Otomobil:
    VW
    Herkese merhabalar. Uzun zaman sonra yeniden aranızdayım. Geçtiğimiz günlerde ailemin kullanıyor olduğu full donanımlı metalik gri s40'ı satıp,daha da donanımlı, özellikle city safety özellikleri olan 13.xxx' km'de opak kırmızı bir s60 aldık. Benim kullanmakta olduğum Opak kırmızı vw polo ile neredeyse aynı renk. Araba konusunda oldukça titiz olduğumu düşünüyorum, detailinge de meraklıyım. Fakat babam benden daha da titiz ve bilinçli bir kullanıcıdır. Araba sevdası babadan oğula devam ediyor yani :) Neyse konudan daha fazla kopmadan sadede geliyorum.

Araba hediyesini ve babalar gününü birleştirip kaliteli bir cila almak istiyorum, fakat marka/model konusunda kararsız kaldım. Arabanın boya durumu gayet iyi. (Çok çok hafif muhtemelen kurulama sırasında oluşan kılcal hareler dışında bir kusuru yok. Bu aşamada pasta yaptırmak gereksiz boya aşınmasına sebep olacak. Zaten mümkün olduğu kadar koruma, pastaya ihtiyaç duyulmaması çabası içindeyiz.) Bu sebeple zaten oldukça iyi kabul edilebilecek boya durumunu hem parlak, hem de koruyucu özellikli, doğal, boyaya mümkünse faydası olacak, bütçeyi de mümkün mertebe sarsmayacak bir ürün arayışı içindeyim. Zamanında kendi arabam için de aynı araştırma içine girmiş ve en son soft99 authentic premiumda karar kılmıştım fakat o zamandan bu zamana forumdan ve yeniliklerden geri kaldım. Gördüğüm kadarıyla güncel olarak bu konuda konuşulmamış, bu sebeple bu başlığı açtım. Eğer yönetim başlığa taşımak isterse hiç problem değil.) Teknoloji de hala gelişmekte, her gün yeni ürünler çıkmakta. Bu sebeple siz değerli forum üyelerine fikir danışmanın iyi olacağını düşündüm. Ortalama 1 yada 2 ayda bir cila atılıyor zaten arabaya. Bu sebeple fusso ya da kivamidense authentic'e yöneldim. Parlaması ve su iticiliği muhteşem gördüğüm kadarıyla. Bana bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi günler dilerim :)

Not: Kaliteli, çizmeyecek, kurularken yormayacak, dayanıklı ve çok da pahalı olmayan bir kurulama bezi önerirseniz çok makbule geçer. :)

Bu Sayfayı Paylaş