Detail Marketi


Ölü Linkler

'İstek ve Öneriler' forumunda metintalha tarafından 20 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. metintalha

  metintalha DT Üyesi

  Yaş:
  32
  Katılım:
  16 Eylül 2015
  Mesaj:
  14
  Alınan Beğeniler:
  5
  Ad - Soyad:
  METİN TALHA AYDIN
  Otomobil:
  Fiat
  Forum okumalarında karşılaştığım en sinir bozucu şey uygulamalar hakkında fikir edeneceğimiz fotoğrafların linkleri uçmuş görüntülenemiyor.
  Aynı şekilde ilgili diğer konularla alakalı yönlendirme linkleride konu bulunamadı mesajı veriyor.
  Üstelik bu konulardan bazıları çok eski değil 2013 yılı mesajları


  Bu durum yeni katılan arkadaşların BoraErgünün bahsettiği eski konuları okumak yeni yeni başlık açma sorununa da neden olmuyor mu?

  Bu konuda mesajların okunabilirliğinin sağlanması için fotoğrafların uzun ömürlü olması adına bir çalışma yapılabilir mi ?

  NOT: Forumu tapatalk adroıd sürümünden takip ediyorum.
   
  ok471, saidkerem41 ve scream3057 bunu beğendi.
 2. cdogu

  cdogu Everyday I'm Detailing Süper Moderatör

  Yaş:
  24
  Katılım:
  2 Ocak 2014
  Mesaj:
  3,212
  Alınan Beğeniler:
  2,109
  Şehir:
  Ankara
  Ad - Soyad:
  Cenk Doğu
  Otomobil:
  Citroen
  Şimdi şöyle bir durum var. Bazı fotoğrafların görülmemesi,photobucket gibi sağlayıcı sitelere üye olan üyelerimizin kotalarını doldurmaları sebebiyle meydana geliyor. Bu tarz paylaşımlarda fotoğraf yerine bir kısım reklam görüntüleniyor. Bu şekilde olduğu zaman,üyenin photobucket gibi sağlayıcı sitelere üyeliğine müdahale şansımız olmadığı için,düzelme sağlayamıyoruz.

  Genel tavsiyemiz fotoğraf sunucularına fotoğraf yükleyip paylaşılması,öteki türlü sitenin sunucusuna yüklenen fotoğraflar olası bir güncelleme veyahut sunucu arızasında gidebilir,bu yüzden de sorun yaşayabiliriz. Ancak bu tarz siteleri kullanırken de kullanım kotası,üyelik süresi gibi şartlara dikkat etmek gerekiyor. Ben uzun zamandır photobucket kullanıyorum. Üyeliğim aktif ve kotam dolduğu zaman yeni bir üyelik ile tekrar paylaşım yapmaya dikkat ediyorum.

  Sitenin imaj kodlarıyla alakalı bir problem var ise bunlar düzenlenebilir. Emre kardeşimiz bazı konuların birleştirilmesiyle ilgili çok uzun zamandır,vakit buldukça uğraşıyor. Ancak takdir edersiniz ki eski sistem dahil,binlerce konu var ve bu konuların hepsini düzeltmemiz biraz zor,hem fotoğraflara ulaşmak açısından,hem mesajları güncelleme açısından hem de vakit açısından oldukça israflı bir iş.

  Uygulama merkezlerimizin uygulamalarında fotoğraf kaybı yaşıyorsak eğer,genelde kendileri çok dikkatli oldukları için foto gitti mi güncelliyorlar hemen. Tabii bunun sebebi de kendilerinin fotoğrafları arşivlemesi. Standart paylaşımlarda üyelerimizin 2 yıl önce paylaştığı bir fotoğraf,bilgisayarında bile durmuyor olabilir,bu yüzden güncellemesini bekleyemeyiz.

  Yeterince bilgi bulamadığınız konuları açabilirsiniz tabii ki kimse buna engel olamaz. Bizim ve Bora bey'in söylemek istediği,aracı nasıl yıkarım,cila ne işe yarar,amatör makine ne almalıyım gibi konularda çokça konumuz mevcut. Bariz açık olan konular hakkındadır şikayetler. Sizin kafanızda bir soru var ise,genel sohbet/hızlı soru cevap kısmından sorabilirsiniz. Bunları fotoğraflarla destekleyebilirsiniz. Deneyimli üyelerimiz,sponsorlarımız sağolsunlar her zaman çok yardımcı oldular,olmaya da devam edecekler.

  Dipnot olarak geçmekte fayda var, imgurl sitesi Türkiye'de engellendiği için de fotoğraflar görüntülenemiyor. Bu da fotoğrafları görememenizin en büyük sebeplerinden biri.
   
  ok471, metintalha ve carking58 bunu beğendi.
 3. cemdogu

  cemdogu DT Üyesi

  Yaş:
  24
  Katılım:
  14 Nisan 2014
  Mesaj:
  651
  Alınan Beğeniler:
  415
  Şehir:
  Ankara
  Ad - Soyad:
  Cem Doğu
  Otomobil:
  Nissan
  Fotoğraf depolamak bir web sitesi için çok mümkün değil.hal böyleyken forum sistemleri, hazır cms sistemler bile bunlara belli başlı kısıtlamalar koymuş, alan aşımının önüne geçmiştir.bu sebeple herkes, yani büyük çoğunluk hazır fotoğraf yükleme sitelerine yöneliyor ancak aynı durum bu sitelerde de mevcut.Farkettiyseniz bazı fotoğraflar aynı sağlayıcıdan yüklense bile, farklı farklı tarihlerde ölebiliyor.Bunun sebebi görüntülenme oranı, bandwith.Çok görüntülenen fotoğraf sunucu tarafından hakkını doldurmuş olarak görünerek siliniyor bu sebeple 2012 senesinden fotoğraf ölmezken 2015 konusu fotoğrafı bile silinebiliyor.Forumun geçtiğimiz dönemdeki köklü sistem değişikliği meselesini de hesaba katarsak bu tarz şeyler normal kabul edilmeli bence.Moderatörler, yetkililer bu işe mesaii harcayarak saatler dökerek yeni rehberler de hazırlıyorlar, eski fotoğrafları bulurlarsa onları da yüklüyorlar.

  Foruma dikkat ederseniz, son mesajlar konusu hep hangi ürünler, hangi polisaj makinası ya da Matkapla polisaj konuları.Defalarca açılmış başlıklar bizim gibi müdavimlere çerez gelse de, birçok yeni forum üyesini bilgiden mahrum bırakıyor.Bunun en büyük sebebi üzülerek söylüyorum ki yönetimin yardımseverliği ve iyi tutumudur.hoş niye üzülüyorsam bu iyi birşey :) Ancak böyle defalarca aynı açılan konuların kilitlenmesi, gerekli yerlere yönlendirme yapılması, üyeleri aramaya yönlendirmek gerekiyor bence.Bu hususta forum kurallarında kesin ve net bu durumu açıklayacak bir madde olmalı, konuların kilitleneceğine dair.Zamanla herşey yerine oturacaktır.


  Bu forum neleri atlattı.Tapatalktan yaşanan eziyetler bile geçtiyse bu da geçer hocam, merak etmeyin :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. metintalha

  metintalha DT Üyesi

  Yaş:
  32
  Katılım:
  16 Eylül 2015
  Mesaj:
  14
  Alınan Beğeniler:
  5
  Ad - Soyad:
  METİN TALHA AYDIN
  Otomobil:
  Fiat
  Ayrıntılı cevaplar için teşekkür ederim.
  Napalım artık olduğu kadarıyla yetineceğiz.
   

Bu Sayfayı Paylaş