Detail Marketi

Nano Kaplama Gerekli Aşamalar ?

'Nano Teknolojik Ürünler' forumunda nbacak tarafından 28 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. nbacak

nbacak DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Necmettin Bacak
    Otomobil:
    Jetta
    Sayın abilerim kardeşlerim ve değerli üye dostlarım yöneticiler

Öncelikle konu'yu yanlış yere açtı isem hatamız veyahutta kusurumuz var ise affola en başta

Yıllardır zar zor birikimlerim ile artık bir araç alma vakitinin geldiğini kanaatine vardım ve allaha şükürler olsun ilk aracımı 10 şubat itibariyle aldım.İçimdeki heves heycan adrenalin mutluluk hiçbir ama hiçbirşekilde anlatılamaz.Sanki 2. bir sefer düğünüm oluyormuş gibi eglenceliyim bu aralar halen :) :) :)

Ve bu ilk aracım olmasına karşılık siz değerli kişilere bir takım sorularım olucak.Bu konuda bana yardım eden herkeze canı gönülden teşekkür ediyor saygılarımı ve sevgilerimi sonsuz bir hürmet olarak sunuyorum.

Aracıma NANO KAPLAMA ( seramik kaplama , ultra kaplama , boya zırhı vs ) dedikleri işlemleri kendim uygulamak istiyorum.Yanlız bunun için bir takım sorunlar ve sıkıntılar başımı 5 gündür oyalıyor.

Arkadaşım yeni aracımın şerefine 1 adet nano kaplama seti ücretsiz olarak alıcak inşallah ay başında sözünü aldık ortalama 200 300 lirası bir set alıcaktır tahminimce

Ya bu arabayı CAM gibi yapıcağım , yada foruma hibe edicem herkez bir parçasını kendi isteğince cilalasın yıkasın koruma yapsın bakalım ne tür sonuçlar elde ediceğiz :)

Forumu sabah saatlerinden beri inceliyorum ama herkezin tercih ve yönergesi farklı oldugu için bir türlü istediğim bilgiyi alamadım.Aldı isemde kafam tamamiyle karıştı.Bu sebepten şu maddeler eşliginde yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saglıcakla teşekkürler herkeze

1-) Nano kaplama öncesi aracımı nasıl bir yıkama ve temizleme kirden arındırma vs ile temizlemeliyim , kil vs bir takım polisaj denilen işlemler okudum ama kendim ne işlem yapmam gerektirmektedir.

2-) Kaplama sonra aracımı artık hangi şampuan ile yıkamalıyım ömrünün uzun olması için

3-) Kaplama sonrası cila işlemine gerek varmı ? Gerek yok ise hızlı cila gereklimi ?

Saygılarımla Necmettin Bacak - Ankara

2. ozgur_gs_91

ozgur_gs_91 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3,288
    Ad - Soyad:
    Özgür Özdemir
    Otomobil:
    BMW
    Bana okumamışsınız gibi geldi, sayfalarca bu konu hakkında yazılmış yazılar var.

cvckburak bunu beğendi.
  3. nbacak

nbacak DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Necmettin Bacak
    Otomobil:
    Jetta

Şu an hala okumaktayım.

bir takım bilgilere sahip oldum örnek = kaplama sonraski ph değeri nötr şampuan kullanmam gerektiği bu sayedede kaplama süresinin daha ileri tarihe kadar ömrü uzayacagını anlamış oldum

fakat abimiz gtechniq Gwash tavsiye etmiş ama sonrasında sonax premium carnauba wax adlı ürünü sürdüğünü söylemiş.

ama kaplama sonrası wax lı ( cila ) kullanılmaması gerekiyor diye mesajlar okudum ? acaba yapılan işlemmi farklı ki ?

işte sorun burada kaynaklı herkez bir takım farklı işlemler ile çıkmış forumda.kimisi kendi isteğince yapmış.kimisi ise bir yıkamacıdan yada bu işin bilgisini tam manasıyla profesyonel olarak bilgisine sahip olup yapmış.

bu tarz olaylara zaten yabancı oldugum için tamamiyle bir karmaşanın içinde buluyorum kendimi.sbahtan beri alışveriş sitelerinden 50 ürün sepete ekledim 60 tane geri çıkardım 100 den fazla marka model ürünler inceledim devlerim iyi durumda degil açıkcası :)

4. ozgur_gs_91

ozgur_gs_91 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3,288
    Ad - Soyad:
    Özgür Özdemir
    Otomobil:
    BMW
    Kafanız karışmadan söyliyim o zaman, öncrlikle aracınız yenide olsa
    1. Aracı yıkayın, ph naturel ürünler olursa iyi olur her yıkama için bu geçerli, benzinlik köpüklerini kullanmayın normal kullanım süresinde, ama nanodan önce bunu yapabilirsiniz, arkasından forumda çift kova yıkama yönteminr bakın.
    2. Olarak aracınızda koruma varsa wax içerikli şampuanlar kullanmayın bunlar korumayı zayıflatırlar,
    3. Olarak nanodan önce araçta temizlik gerekir, bunlar sırasıyle demir tozu, kil, yıkama, polisaj, yüzeyi yağlardan ve pasta artıklarından ayırmak için temizleyici, sonrasında ürünü kullanmak gelir.

5. RıfatERDEM

RıfatERDEM Moderatör

Alınan Beğeniler:
    3,461
    Ad - Soyad:
    RIFAT YASİN ERDEM
    Otomobil:
    Ford
    Aracınız sifir mi ikinci el mi yasi nedir boya durumu nedir?
    Eğer çizik bir zemin varsa zemini düzeltmek daha iyi olur .
    Eğer yüzey size yeterli geliyorsa veya herhangi bir kusur yoksa ön hazırlık işlemleri ardından istediginiz ürünü uygulayabilir siniz tavsiyem uygulamai kolay ürünler seçmeniz
    Ör;
    Drbeasleynanoresin
    Nanolex si3d

LG-D610TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. nbacak

nbacak DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Necmettin Bacak
    Otomobil:
    Jetta
    Aracım ikinci el , yüzeyde çizik hiç yok araç 6 yıldır yatan bir araç çünki garajdan dışarı hiç çıkmamış üstü kapalı şekilde.

Kaplama olayını arkadaşım halledicek ne alacak bilgim yok marka olarak ne verirse o artık onada şükür :)

Hah hocam işte tam noktaya hedef aldık şimdi ateş etmek kaldı :)

İşte bu yapılacka işlemler için ne malzemesi kullanmalıyım ben marka model ?

1-) Demir tozu işlemi yapıcagım ilk olarak = iron cur yada Gtechniq W6 markadan birisi - demir tozu temizleyici oldu seçimim

2-) Kil hamuru olarak = MEGUİARS ın yada 3M CLAY BAR alıcagım

3-) Yıkama dediğiniz olayı anlayamadım ÇİFT KOVA mı yapıcagım bu işlemlerden sonra ?

4-) Polisaj olarakta aracımda çizik yok eğer pasta'dan bahsediyorsanız . yada ne olmalı doğrusu yinede ?

5-) yağ ve kirden arındırmak için temizleyici olarak ise bir ürün bulamadım.ne diye geçiyor bunlar tavsiyeniz varmıdır ?

sevgi ve saygılarımla teşekkürler

7. hsn

hsn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    494
    Ad - Soyad:
    hasan
    Otomobil:
    Kia
    Çift kova ile yıkama aracı bir Kovada köpüklü su diğer Kovada sadece suyun olduğu bir yıkama yöntemidir. Su olan Kovada ayrıca Grid Guard denilen suzgec misali aparat olur. Bu suzgec sayesinde araca uyguladığınız yıkama pedini sürerek ped işlemiş olan kirleri temizler ve ardından köpüklü kovaya daldirarak tekrar temiz pedle yıkamaya devam edersiniz. Böylece araç üstündeki kirleri aracı çizmesine engel olursunuz.

Polisaj cizikleri almak için ve de daha iyi bir parlaklık elde etmek için gereklidir. Eğer siz aracın parlakligindan memnunsaniz bu adımı atlayabilirisiniz.

Yağ ve kirlerden temizlik için ipa alıp kullanabilirsiniz.

8. mahapurusha

mahapurusha DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    585
    Ad - Soyad:
    Murat
    Otomobil:
    VW
    Hocam arabada çizik olmaması boyasının kusursuz olduğu anlamına gelmez. Asıl olan spot ışıkta yüzeye bakmak ve ardından yüzeyi kusursuz hale getirmektir. 6 yıllık bir aracın yüzeyinde illaki kusurlar vardır diye düşünüyorum.

Arabanın detaylı fotoğraflarını yollarsanız daha kolay yorumda bulunabiliriz.

9. 34burak34

34burak34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Burak acıkgoz
    Otomobil:
    Audi
    Aracıma seramik yaptırmak istiyorum lütfen bilgisi olan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. someone

someone DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    138
    Ad - Soyad:
    Tunahan
    Otomobil:
    Skoda

emredkmn ve 34burak34 bunu beğendi.
  11. sleep_r

sleep_r detay jeday DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    447
    Ad - Soyad:
    selman
    Otomobil:
    Seat
    Merhaba, hoşgeldiniz şimdiden kolay gelsin,benden de iki bilgi gelsin 1- aracınızda çizik var 2- nano kaplama zırh değil :)

Gnyz bunu beğendi.
  12. 34burak34

34burak34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Burak acıkgoz
    Otomobil:
    Audi
    ??

13. emredkmn

emredkmn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    318
    Ad - Soyad:
    Emre Dikmen
    Otomobil:
    Ford
    Aleyküm selam(!), kim olduğunuz bilinse yardımcı olacak birileri çıkardı sanıyorum..

14. 34burak34

34burak34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Burak acıkgoz
    Otomobil:
    Audi
    Adım burak istanbulda yaşıyorum ve seramik kaplama hakkında bilgim yok yardımcı olabilecek varmı

15. emredkmn

emredkmn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    318
    Ad - Soyad:
    Emre Dikmen
    Otomobil:
    Ford
    İstanbul'da bu işi yapabilecek birçok forum sponsoru mevcut. Hepsi de işini çok iyi yapan beklentiyi karşılayan yerler. Biraz araştırma yapabilirsiniz bu şekilde soru sordukça cevap alamazsınız. Seramik hakkında bilgi istiyorum doğru soru değil çünkü bunun cevabı forumda daha önce birçok kez verilmiş arama butonunu kullanmanız gerekiyor biraz. Daha sonra anlayamadığınız bi nokta olursa sorulması gereken soru bu olmalı bence. Sizin sorduğunuz sorular bütün konuyu kapsıyor. Önce biraz araştırma forumun amacı budur zaten.

16. 34burak34

34burak34 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Burak acıkgoz
    Otomobil:
    Audi
    Anlamadıgım için soruyorum ve bu konuyla alakalı siz degerli bilgileri olan arkadaşlardan yardım almak için buraya uye oldum aklımda birkaç marka ve yapılmış testler var aslında bununla alakalı ileride yıne sorularım olacak affınıza sıgınarak şimdiden tesekkur ederım yardımlarınız için

Bu Sayfayı Paylaş