Detail Marketi

Motip Insect Cleaner / Sinek Böcek Temizleyici Incelemesi

'Dış Temizlik/Koruma - Cam Temizlik/Koruma' forumunda SubaruOutback tarafından 13 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. SubaruOutback

SubaruOutback Nano Ürün Uzmanı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3,110
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    Dün uzun yoldan döner dönmez Subaru'nun ön kısmında biriken cenazeleri temizlemek için Motip Insect Cleaner ürününü kullandım. Subaru'nun yüzeyinde Sonax BSD üzeri Soft99 Fukupika Wipe Gloss var. Ama ön camda kayda değer bir koruma yok.
    Motip markasında iki tip sinek böcek temizleyicisi var birisi likit formda diğeri de aerosol formda. Ben aerosol formda olanından almıştım ve dolayısıyla da onu kullanıp videosunu çektim. Biraz hazırlıksız ve hesapsız bir video oldu. Ama elimden geldiğince içeriğini bol tutmaya çalıştım. Ürünü tamponda, camda, aynalarda kullandım ve açıkçası çok hızlı reaksiyon vermesi nedeniyle de beğenimi kazanmış oldu. Özellikle basınçlı su tutarsanız geride birşey kalmıyor. Uzun uzadıya bekletmeye de gerek yok en fazla 2 dk bekleyip su tutarsanız işlem tamamdır.

Yamaçlardetailing sayfasından temin ederseniz fiyat daha mantıklı bir seviyede kalıyor.

pier0ws, taner meşe ve EmirhanYigiter bunu beğendi.
  2. taner meşe

taner meşe DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    482
    Ad - Soyad:
    Taner MEŞE
    Otomobil:
    Renault
    Dün bende aynı temizlikte perişan oldum ancak durumum şöyle farklı, ben geldiğim gibi değil 10 gün sonra yıkama yapabildim.
    3D 1/10 sulandırılmıştan sıktım 2dk sonra yine sıktım 5dk sonra yine sıktım bekledim. Basınçlı sus tuttum %25i temizlendi :D
    Ardından oxycar ile ironout yaptım basınçlı su tuttum araca %10 daha gitti.
    Yıkarken köpüklü süngeri bastıra bastıra geçtim. yine basınçlı su ile yıkadım %50'si duruyordu.
    Aldım elime süngeri oturdum öne tek tek uğraştım.
    Ki araçla uzun yola çıkmadan hydrorep ile kat kat cila atmıştım öne ve aynalara..

Tecrübem şu, uzun yol bitmeye yakın bir benzinliğe girip basınçlı su ile o an sökmek o pislikleri..

Bu ürünlerin testlerine beklemiş böcek kalıntıları da eklense süper olur benim için.
    Bende araştırdım 3D bug remower sipariş vermeyi düşünüyorum.

SubaruOutback bunu beğendi.
  3. SubaruOutback

SubaruOutback Nano Ürün Uzmanı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3,110
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    Mecburiyetten 2 defa daha uzun yol yapmam gerekecek. Bu üründen elimde bir tane daha var, kalıntıları biraz bekletir öyle de temizlik yaparken video çeker burada paylaşırım. (umarım sizinle aynı sorunlar olmaz, pis pis gezmeyi sevmiyorum ama sırf test için elimden geleni yapacağım :) )

ozankar bunu beğendi.
  4. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    CG'nin böcek temizleyicisi de ön yıkama öncesi sıkıp tazyikle durulamada ciddi derecede başarılıydı. Hatta bir seferinde Ford Cargo'nun ön panel sinek dolmuş diye komple sıkıp tazyik tutmuştuk onda bile baya çıkarmıştı. :D

5. veracocha

veracocha DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad - Soyad:
    Cem
    Otomobil:
    Kia
    atas for est herşeye yetiyor

6. garbis

garbis DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    63
    Ad - Soyad:
    GALİP ARASOĞLU
    Otomobil:
    Opel
    herkese selamlar.
    uzun yolda yapışan bu öcük/böcük mevzusunda ben şu uygulamayı yapıyorum:
    Yola çıkmadan önce ön tarafa hafiften hızlı cila yapıyorum. Yoldan geldikten sonra da sabunsuz duru su ve süngerle bastırmadan hafif hafif yıkıyorum. Tertemiz oluyor.

Bu Sayfayı Paylaş