Detail Marketi

Mercedes Yarı Deri-yarı Kumaş Koltuk Temizliği Nasıl Olmalı?

'İç Temizlik/Koruma' forumunda akın35 tarafından 18 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. akın35

akın35 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    34
    Ad - Soyad:
    Akın
    Otomobil:
    Mercedes
    Merhaba arkadaşlar , herkese iyi forumlar.
    Forumda çok mesajım ve konum bulunmasa da çokça zaman geçiriyorum , ve sayenizde çok şey öğrendim.

204fl aracımın yar deri yarı kumaş koltuklarının deri kısımlarını iyice temizleyip matlaştırmak istiyorum. Deriler gerçek değil suni deri. Kumaş kısımları çok temiz o yüzden bir temizlik ihtiyacım yok.

-Bunun için at kılından yapılan deri temizlik fırçası almam gerekli mi yoksa orta sertlikte bir diş fırçasından hallice bir fırça ile fırçalamak yeterli olur mu?
    -Colourlock tarzı bir temizlik ürünü gerekli mi yoksa evdeki loc tarzı bir genel temizleyici iş görür mü? Sonuçta temizleyeceğim yerler vinlex.
    -Ve son olarak deri temizleyici bir ürün şart ise bu ürün kumaş yerlere de gelecektir herhangibir lekeye sebebiyet verir mi, yoksa kumaş olan yerleri iyice maskelemem mi gerekli?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Colourlock deri fırçası ve KC polstar işinizi görecektir. Koruyucu olarak Colourlock alabilirsiniz. Kumaş yerde polstarın bir şey yapacağını sanmam kendisi kumaş temizliğinde de kullanılabiliyor zaten. Olursa da nemli bezle geçerseniz bir şey kalacağını sanmıyorum.

3. akın35

akın35 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    34
    Ad - Soyad:
    Akın
    Otomobil:
    Mercedes
    Teşekkür ederim bugün sipariş geçeceğim, bu ürünü gerçek direksiyon derisini matlaştırmak-temizlemek için de kullanabilirim değil mi?

4. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    130
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Colourlock sulandırılan ürünler ile deri temizliği yapılmaz diyor ancak kullanan çok çok fazla kişi var daha bir problem duymadım açıkçası.

5. aknkuleli

aknkuleli DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Akın Furkan Kuleli
    Otomobil:
    VW
    Hocam kumaş olan tarafa ufk bir kağıt bant geçin işinizi görür. Fırçaları diş fırçası kullanmamanızı öneririm zaten deri fırçaları dehşet pahalı ürünler değil. Temizleyici olarak da Colourlock iyidir fakat fiyatları ciddi pahalı. Ben Autoglym kullanıyorum. NOT: Benim aracımda yarı deri ve vinileks koltuklu.

6. akın35

akın35 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    34
    Ad - Soyad:
    Akın
    Otomobil:
    Mercedes
    Teşekkürler

aknkuleli bunu beğendi.
  7. nuriksari

nuriksari DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    240
    Ad - Soyad:
    Nurettin Küçüksarı
    Otomobil:
    Audi
    Deri temizleyiciler kumaşa zarar vermez hatta plastik aksam bile temizlersiniz. Mantık olarak bazı istisnai çok güçlü ağır olanları hariç deri temizleyiciler en nazik kimyasal temizleyicilerden biridr, hele ki apc veya halı temizleyicler ile kıyaslarsanzı yanlarında su kadae masum kalır. Diş fırçası kadar sert plastik fırça riak teikilmedebilir yüzeyler hassas ve dış kaplaması daha da hassas oldupu için. Zarar vermeyecek kadar yumuşak, kirleri sökmenize yardımcı olacak kadar sert bir fırça işinizi görecektir. Duruma göre sadece sünger, mf bez, mf sünger de kullanınalinir.

Bu Sayfayı Paylaş