Detail Marketi

Menzerna Için Ped Tercihi.

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda asmarena6 tarafından 12 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. asmarena6

asmarena6 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    berkay eraslan
    Otomobil:
    BMW
    Selamlar,

2012 Siyah F30 aracım var. Alındığından beri sanıyorum pasta cila yüzü görmediği için inanılmaz derecede çizik ve harelenmeler var. . Araştırmalarım ile bazı ürünleri temin ettim . Ancak ped tercihin yapamıyorum.

Fiyatı çok pahalı ürün almak istemiyorum ne yazıkki öğrencilik bütçesi kısıtlı malum :)

Aldığım ürünler.
    Menzerna 400-2500-3800.
    Valet Pro Mavi Kil. - IPA
    Cila içinde Soft99 KIWAMI Aşırı parlak tercih ettim.

Pastalar için ped öneriniz nedir. Yanlış okumadıysam yün ped önerilmekte. Ama emin olamadım. Çok fazla seçenek var acemisi oluncada anlayamıyorum malesef.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. gecceanduana

gecceanduana DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    679
    Ad - Soyad:
    gecceanduana
    Otomobil:
    Honda
    Fg400 yün ped - arkasından polish ped ve 2500 - en son finish ped ve 3800. Duruma göre 2500 veya 3800 elenebilir.

baba2600 bunu beğendi.
  3. asmarena6

asmarena6 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    berkay eraslan
    Otomobil:
    BMW

Teşekkür ederim. Befar ın ürünleri öneriliyor sanki f/p olarak. Ancak hangisi alınmalı 2500-3800 için ? Moru mavisi turuncusu ? Yada başka bir ped mi önerirsiniz?

4. gecceanduana

gecceanduana DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    679
    Ad - Soyad:
    gecceanduana
    Otomobil:
    Honda
    Renklerini hatırlamıyorum befarın. Çinde spta firmasının pedlerini kullanıyprum rotaryde güzel sonuçlar alıyorum.

5. Safaks

Safaks DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad - Soyad:
    Şafak
    Otomobil:
    Seat
    Bende erdem boyadan set halinde befarin siyah ve turuncu pedini tablasiyla aldim. Siyahla Gri enk fiorinoda 3800 uyguladim. Gayet guzel is gordu. Yakin zamanda 400 ude turuncu ped veya ordan aldigim yun pedle (12tl mi 18tl mi oyle bisiydi) denemeyi dusunuyorum. Arac siyah seat leon. Havalar duzelirde denersem yazabilirim. Ama kotu durmuyor bu pedler.
    Edit:befar turuncu ped ve menzerna 400 le seat leon boyasinda cizik almak cok zor oldu. Yun ped le devam ettim hep. 1000 zimpara izlerini aliyor ama ne hikmetse aractaki cizikleri almakta cok zorlandim. Hatta alamadigim bile vardi.

Son düzenleme: 12 Ekim 2018
  6. asmarena6

asmarena6 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    berkay eraslan
    Otomobil:
    BMW
    Anladım 400 ün ilacı yün demekki. 400 ü yünle yapıp diğerlerinide ped lerle yapacağız. Teşekkür ederim.

Edit: AutoHDM nin yün pedine, polishing ve finishing padine karar verdim gibi . Sonuçları inşallah burada paylaşacağım.

Son düzenleme: 13 Ekim 2018
    Safaks bunu beğendi.
  7. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    63
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Hortlatmak gibi olmasın ancak sorum var. SPTA 3'lü ped seti aldım. Aldığım yerde Tools Manufactory Store isimli bir satıcı. Turuncu, mavi ve siyah ped var. Çekiklere güvenmeyip UFS keçe aldım. Makine de rotary belirteyim. Aldığım satıcı açıklamada mavi cutting, turuncu finishing, siyah da cila pedi demiş. Ancak SPTA kendisi turuncu hare, mavi tek adım için hare, siyah finish pedi yazmış. Kafam allak bullak oldu açıkçası. Siz nasıl kullanıyorsunuz acaba? Aldığım satıcının açıklaması da bu şekilde,

About the Blue Medium-Cut Pad
    The Blue Medium-Heavy Cutting Pad is a firm, high density foam pad that is ideal for scratch and defect removal. This pad offers the correction of a typical compounding pad while at the same time allowing the polishing ability of a light cut foam pad. When used with heavier compounds, it will remove moderate swirls and scratches with little or no haze. It is an all around pad that will work on most light to moderate imperfections.

About the Orange Finishing/Polishing Pad
    The Orange Finishing Pad is a finishing pad that has no cut so it can apply thin, even coats of waxes, sealants and glazes. The super fine composition of the finishing pad is firm enough to withstand added pressure during final finishing to deliver a perfect result every time.

About the Black Light Polishing/Finishing Pad
    The Black Light Polishing/Finishing Pad delivers a super fine finish for use with ultra fine polishes, glazes and light surface cleaners.

SPTA ise bu şekilde,

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

8. Ali Murat

Ali Murat DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ali Murat Sancar
    Otomobil:
    Seat
    Elimde menzerna 400 ve 2500 ve de auto glym srp dax var bunlar için en uygun ped öneriniz ne olur arkadaşlar? Yukarıda 400 ve 2500 için yün tavsiyesi verilmiş, bunun herhangi bir türü var mıdır?

9. allper

allper DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    228
    Ad - Soyad:
    Alper Turgut
    Otomobil:
    VW
    Bende menzerna 400 2500 kullandım ilk kötü seçimden sonra doğru yolu buldum. Boya kalınlığı sertliğine göre illaki değişir ama vw e yani sert kalın boyaya 400 için keçe şart detaymarketim den Yasin Erdem beyin de tavsiyesiyle ufs keçe ve 2500 için koch sarı ped aldım gayet başarılı özellikle koch uzun ömürlü olacak belli bir tanede rotary aldım onun içinde direk Yasin beyin tavsiyesi ufs domestic keçeden 2 tane bugün siparişini verdim. Boya daha narinse bir kat inceltebilirsin. Keçe yerine sert ped gibi. Pedleri keçeleri temizleme konusuna dikkat etmeni tavsiye ederim ısınmasına sıcak suya aman diyim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Punch ve Ali Murat bunu beğendi.
  10. Ali Murat

Ali Murat DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad - Soyad:
    Ali Murat Sancar
    Otomobil:
    Seat
    Teşekkür ederim bilgi için.

allper bunu beğendi.