Detail Marketi

Menzerna Için Ped Tercihi.

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda asmarena6 tarafından 12 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. asmarena6

asmarena6 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    berkay eraslan
    Otomobil:
    BMW
    Selamlar,

2012 Siyah F30 aracım var. Alındığından beri sanıyorum pasta cila yüzü görmediği için inanılmaz derecede çizik ve harelenmeler var. . Araştırmalarım ile bazı ürünleri temin ettim . Ancak ped tercihin yapamıyorum.

Fiyatı çok pahalı ürün almak istemiyorum ne yazıkki öğrencilik bütçesi kısıtlı malum :)

Aldığım ürünler.
    Menzerna 400-2500-3800.
    Valet Pro Mavi Kil. - IPA
    Cila içinde Soft99 KIWAMI Aşırı parlak tercih ettim.

Pastalar için ped öneriniz nedir. Yanlış okumadıysam yün ped önerilmekte. Ama emin olamadım. Çok fazla seçenek var acemisi oluncada anlayamıyorum malesef.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. gecceanduana

gecceanduana DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    613
    Ad - Soyad:
    gecceanduana
    Otomobil:
    Honda
    Fg400 yün ped - arkasından polish ped ve 2500 - en son finish ped ve 3800. Duruma göre 2500 veya 3800 elenebilir.

3. asmarena6

asmarena6 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    berkay eraslan
    Otomobil:
    BMW

Teşekkür ederim. Befar ın ürünleri öneriliyor sanki f/p olarak. Ancak hangisi alınmalı 2500-3800 için ? Moru mavisi turuncusu ? Yada başka bir ped mi önerirsiniz?

4. gecceanduana

gecceanduana DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    613
    Ad - Soyad:
    gecceanduana
    Otomobil:
    Honda
    Renklerini hatırlamıyorum befarın. Çinde spta firmasının pedlerini kullanıyprum rotaryde güzel sonuçlar alıyorum.

5. Safaks

Safaks DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad - Soyad:
    Şafak
    Otomobil:
    Seat
    Bende erdem boyadan set halinde befarin siyah ve turuncu pedini tablasiyla aldim. Siyahla Gri enk fiorinoda 3800 uyguladim. Gayet guzel is gordu. Yakin zamanda 400 ude turuncu ped veya ordan aldigim yun pedle (12tl mi 18tl mi oyle bisiydi) denemeyi dusunuyorum. Arac siyah seat leon. Havalar duzelirde denersem yazabilirim. Ama kotu durmuyor bu pedler.
    Edit:befar turuncu ped ve menzerna 400 le seat leon boyasinda cizik almak cok zor oldu. Yun ped le devam ettim hep. 1000 zimpara izlerini aliyor ama ne hikmetse aractaki cizikleri almakta cok zorlandim. Hatta alamadigim bile vardi.

Son düzenleme: 12 Ekim 2018
  6. asmarena6

asmarena6 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    6
    Ad - Soyad:
    berkay eraslan
    Otomobil:
    BMW
    Anladım 400 ün ilacı yün demekki. 400 ü yünle yapıp diğerlerinide ped lerle yapacağız. Teşekkür ederim.

Edit: AutoHDM nin yün pedine, polishing ve finishing padine karar verdim gibi . Sonuçları inşallah burada paylaşacağım.

Son düzenleme: 13 Ekim 2018
    Safaks bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş