Detail Marketi

Meguiars Vs Menzerna

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda -SLH- tarafından 25 Mart 2020 tarihinde açılan konu

?

Meguiars vs Menzerna

1. Meguiars

0 oy
    0.0%
  2. Menzerna

9 oy
    100.0%
  1. -SLH-

-SLH- DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    SLH
    Otomobil:
    Pick-up
    Herkese selamlar;
    Kendim meguiars 105-205 ve nxt wax kullanıyorum ama araştırmalarıma göre Menzerna da başarılı olarak söyleniyor. Menzerna 400-2500 kullansam sizce hangi marka başarılı olur.Tecrübe edenlerden cevap bekliyorum. Şimdi den teşekkürler.

Son düzenleme: 25 Mart 2020
  2. karakazan

karakazan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    433
    Ad - Soyad:
    Tolga Kazan
    Otomobil:
    Markanızı seçiniz
    Sene 2007 olsaydı 105-205 dendiğinde rakibini duymadan karşılaştırma yapma Megs al geç derdim. Fakat şu anda sistem olarak Menzerna oldukça iyi.

Pasta konusunda toz atar biraz ama Megs 105 yine güzel yada 101 de kullanabilirsiniz. Menzernada 400 başta iyi çizik alır sonrasında iyi yedirirseniz pasta incelir güzel finiş alırsınız ama çizik çoksa 2-3 paso daha geçeyim dediğinizde çok çizik almaz. Bu durumda çizik fazlaysa 400 ile birden fazla geçmeniz yada 300 kullanmanız daha iyidir.

Cilada dolgu olmasını istemiyorsanız 205 kullanmayın. 205'te dolgu yapmadan cila yapmak için her işlemden sonra alkolle kontrol etmeniz gerektiğinde tekrarlamanız gerekiyor. Menzernada da 400 zaten oldukça iyi finiş verir 2500 kullanmadan 3000 serisi cila işinizi görür.

3. AKIN17

AKIN17 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    Kamuran
    Otomobil:
    Arabam yok
    400+3800. Çiçek gibi olur :) Ama benim favorim koch chemie

4. mali 07

mali 07 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad - Soyad:
    Mehmet Ali
    Otomobil:
    Honda
    kesinlikle menzerna
    meg nokia telefonlar gibi zamanın en iyisiydi ama zamana ayak uyduramadı, nokia gibi geri kaldı
    cila olarak nxt başarılı buluyorum ama pasta grubu menzerna gayet başarılı

5. -DoGo-

-DoGo- DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    269
    Ad - Soyad:
    Mete
    Otomobil:
    BMW
    Pasta konusuna girmeyeyim ancak NXT kullanmış birisi olarak yorum yapabilirim.Parlaklık,hidrofobi ve kayganlık hissi çok iyi yapıldığında ancak dayanımını çok kısa gözlemledim.Neredeyse kutunun 3/4ü yıllardır duruyor,katı waxlar tercih edip yüzüne bakmadım şahsen.Neredeyse 1 ay bile dayanamadan etkisini kaybetti uygulamalarımda..

Bu Sayfayı Paylaş