Detail Marketi

Konsol Temizlik/koruma (silikonsuz)

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda UMT tarafından 16 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

?

Sizce hangisi?

1. 1

1 oy
    14.3%
  2. 2

2 oy
    28.6%
  3. 3

0 oy
    0.0%
  4. 4

0 oy
    0.0%
  5. 5

0 oy
    0.0%
  6. 6

4 oy
    57.1%
  1. UMT

UMT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Umut .
    Otomobil:
    Skoda
    Sıfır araç içi (Torpido-konsol) silikon içermeyen, temizleyici ya da koruyucu ürünlerden hangisini önerirsiniz?
    Amacım nemli bezden hallice iyi temizlese yeter. Öncelik zarar vermesin. Forumda silikonlu olanların zamanla katman oluşturduğu ve zarar veriği gibi yazılar okudum. Parlatmasa da olur.

ÜRÜNLER:

1-Gyeon Q2M Preserve 250
    2-Koch Chemie TS
    3-Koch Chemie NMPC (sanırım dış için)
    4-Koch Chemie PSS (sanırım dış için)
    5-Koch Chemie RCC (silikonlu maalesef)
    6-Diğer

2. EmirhanYigiter

EmirhanYigiter DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    149
    Ad - Soyad:
    EmirhanYigiter
    Otomobil:
    Ford
    Zaten olabildiğince mat ürünler tercih etmeniz gerekli. TS'nin ömrü biraz kısa ancak koku ve uygulandığı an parlaklığı yeterli. Preserveyi sulandırarak kullandığında memnun olanlar var. Tek adımda geçmenizin yeterli olacağı Auto Finesse Spritz önerebilirim. TS kullanıyordum, arkasından bir de kuru bezle geçmek gerekiyor. Spritzde direk geçmek yeterli, ayrıca az da olsa temizleyici özelliği var yani tozlu yüzeyi tek adımda silmek yeterli oluyor.
    NMPC dış plastik YENİLEME ürünü. Rengi bozulan plastikler için kullanılıyor. UV koruması yok, UV korumalı ve formu normal olan parçalarda kullanmak için PSS var. RCC, NMPC'nin iç mekan hali gibi düşünebilirsiniz genelde iç mekandaki rengi solan parçalar için tercih ediliyor.

UMT bunu beğendi.
  3. UMT

UMT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Umut .
    Otomobil:
    Skoda
    Peki bu ürünlerin hangileri su bazlı hangileri silikon bazlı? Belki de ilk birkaç sene nemli bezle silmeliyim, bilemedim. Genelde eski olanı yeni gibi göstermeye yönelik ürünler sanki.

4. omerfarukakc

omerfarukakc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad - Soyad:
    Ömer AKC
    Otomobil:
    Polo
    Interior detailer (aynı anda temizlik ve koruma sağlayabilen iç detay ürünleri) tarzında bir ürün arıyorsanız eğer Chemical Guys InnerClean veya Auto Finesse Spiritz önerebilirim. Chemical Guys InnerClean mat bir görünüm bırakır ve UV koruması sağlar. Direksiyon vites gibi çok temas edilen ve vücut yağına maruz kalan yerlerdeki kirleride haftalık rutin temizliğiniz sırasında çıkarmaya yardımcı olur ve mango aromasına sahip. Auto Finesse Spiritz ise InnerClean e oranla yarı mat bir görüntü bırakır rutin temizlik için idealdir. Ayrıca anti-statik özelliğe sahiptir böylelikle aracınızın içi daha geç toz tutmaya başlar (benim favori ürünüm :) ve hindistan cevizi aromasına sahip. İkiside yağlı bir hissiyat bırakmayan temizlik ve korumayı beraberinde getiren haftalık rutin iç temizliğinizde deri aksam dahil kullanabileceğiniz ürünlerdir. Kullanım olarakda mikrofiber beze sıkıp yüzeye uygulayın ardından başka bir mikrofiber bez ile uyguladığınız yerin üstünden tekrar geçin ki homojen bir görüntü elde edin.

5. UMT

UMT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Umut .
    Otomobil:
    Skoda
    Gyeon Vinyl Cleaner üstüne arada Preserve nasıl olur? Parlatmasın-mat olsun, silikonsuz olsun, yıpratmasın... Light bir temizlik yani

6. omerfarukakc

omerfarukakc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad - Soyad:
    Ömer AKC
    Otomobil:
    Polo
    O tarz bir temizlikte beraberinde güzel bir koruma sağlar. Gyeon Preserve de UV koruması sağlayan bir üründür. Bildiğim kadarıyla yarı mat bir finish bırakır. Anti statik özelliğide var böylelikle aracınızın plastik aksamı geç tozlanacaktır. Eğer elinizde varsa uygulayabilirsiniz. Ama yok yeni alıcam diyorsanız Auto Finesse Spiritz i öneririm. Spiritz ile aracınızın içi geç tozlanmaya başlayacak ve temizlik işleminizin süresi kısalacaktır.

Son düzenleme: 10 Ocak 2021 17:12
    UMT bunu beğendi.
  7. akın35

akın35 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad - Soyad:
    Akın
    Otomobil:
    Mercedes
    Arkadaşlar atasın plak2r ürünü de silikonsuz değil mi, ancak temizleme özelliği yok diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. UMT

UMT DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Umut .
    Otomobil:
    Skoda
    Gyeon Vinyl Cleaner ve Preserve aldım. Henüz kullanamadım. Maalesef içerikleri yazmıyor. Bir de Vinyl cleaner'ın görselleri şeffafken benim elime gelen ürün dışı beyazdı. Acaba sahte ürün olabilir mi

9. omerfarukakc

omerfarukakc DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad - Soyad:
    Ömer AKC
    Otomobil:
    Polo
    Benim bildiğim kadarıyla bazı ürünlerin paketleri değişik olabiliyor. Mesela Sonax BSD nin mikrofiber bez ile satılan ürünün paketi boyalıydı. Ama sadece Sonax BSD almak isterseniz şeffaf bir pakette satılıyor. Bu arada Gyeon Vinyl Cleaner ın paketi beyaz diye biliyorum sizin gördüğünüz eski paketidir. Gyeon WetCoat da öyleydi. Eskiden paketi şeffaftı şimdi turuncu olmuş. Marka imajı yeniliyor sanırsam :)

Bu Sayfayı Paylaş