Detail Marketi

Kombi tavsiyesi...

'Sohbet' forumunda jodgin tarafından 3 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. jodgin

jodgin DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Bayram
    Otomobil:
    Octavia A5
    Arkadaşlar merabalar. Dün bizim kombi malesef son nefesini verdi gibi yılın üzerine. Yeni bir kombi almayı düşünüyorum ve çok kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler

2. tabteam

tabteam KSKN DETAILING DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad - Soyad:
    Şükrü Keskin
    Otomobil:
    Alfa Romeo
    Ev kac m2 kac metre petek var?

3. mydonnoz

mydonnoz DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Murat
    Otomobil:
    Toyota
    Kombinin devre kartımı iflas etti? genelde öyle olur ve değiştirilir. Yeni kombiye 1500TL vermektense bir kaç yüz TL ye kart değişimi çalışmasını sağlayacaktır. Tabi kombinizin verimliliğinden memnun değilseniz komple değiştirebilirsinizde.

4. dursunaydın

dursunaydın DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,331
    Ad - Soyad:
    Mahmut KORKMAZ
    Otomobil:
    Renault
    Viesman tavsiye olunur.

5. Tulgar

Tulgar DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad - Soyad:
    A.Argun
    Otomobil:
    Ford
    Vailant kullandık uzun yıllar verimli ve sorunsuz bir kombiydi.

6. edincol

edincol Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,444
    Ad - Soyad:
    Emre Dincol
    Otomobil:
    VW
    Buderus kullanıyoruz, bildiğim kadarıyla iyiler arasında. Verimli ve sorunsuz diyebilirim.

7. Volkan

Volkan Sound Pressure Level Yönetici

Alınan Beğeniler:
    416
    Ad - Soyad:
    Volkan
    Otomobil:
    Lada
    Viesmann, vailant tavsiye ederim :eek:k:

ladacivolkan.blogspot.com

8. mygokhan

mygokhan mybaba DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad - Soyad:
    Gökhan
    Otomobil:
    Arabam yok
    Marka bazlı yorum yapmak istemiyorum. Şunu sormak istiyorum. Kombi mi satın almak istiyorsunuz? Yoksa hizmet mi?

9. kevepsi

kevepsi Çekirge DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,540
    Ad - Soyad:
    Ömer
    Otomobil:
    Opel
    Kombiyi alıp , hizmeti unutabileceğimiz bir marka var mı ?

10. tabteam

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad - Soyad:
    Şükrü Keskin
    Otomobil:
    Alfa Romeo
    Arkadaşın m2 ve petek metresini yazmasını bekledim ama henüz cevap gelmedi. İki senaryo için de yorum yapayım.
    şimdi marka dersek vaillant, viessmann ve buderus amiral gemileridir. her 3 firma da alman menşeilidir. Buderus Polonyada üretilir. viessmann Türkiyede üretilir. Vaillant Almayada üretilir.
    Otomobil dünyasından örnek verirsek vaillant kombilerin mercedesidir.
    SERVİS: diğer tüm markalarda servis olayı klasik şekilde "yetkili servis" şeklinde sunulurken vaillant servisleri fimanın maaşlı personelidir. Maksimum 8 saat içerisinde "eğer servis merkezini aradığınızda telefon yönergeleri ile problemi onların yardımı ile siz çözemezseniz" müdahale ederler. gps takip sistemi ile kontrol edilirler. el terminallerine kombinize o an yapılan müdahaleyi işlerler, böylece sizin belirtiğiniz şikayet ile doğru orantılı müdahale edip etmediği kontrol edilir. Müşteri hizmetleri servisi yönlendirmeden önce şikayetinizi telefonda çözmek için uğraşır. kombideki su basıncı düştüğü için sadece, servis evinize kadar gelmez, telefon yönergeleri ile problemi çözerler böylece siz de mesela cumartesi gecesinden pazartesi sabaha kadar servis gelecek diye kombiyi çalıştırmadan beklemezsiniz. probleminiz çabucak halledilir.
    Gelelim yoğuşmalı/yoğuşmasız meselesine
    150 m2 üzeri ve 10 metreden fazla petek uzunluğunuz yoksa, ev yerden ısıtmalı değilse yoğuşmalı kombi gereksizdir. bu yılda 5000 km yol yapan birinin dizel araba alması veya sadece şehiriçi çarşı pazara gitmek için 2000 cc araç almaya benzer.

NOT: Vaillant ile hiçbir maddi manevi ilişkim yoktur. Sadece 2006 dan beri vaillant müşterisiyim. Evime yıllık bakım için çağırmam dışında hiç servis gelmedi. basınç düşmesi, doğalgaz kesintisi sonrası kombinin çalışmaması gibi bir iki şikayeti de hemen telefonda çözdüler.

ottomano ve Hacivat bunu beğendi.
  11. edincol

edincol Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,444
    Ad - Soyad:
    Emre Dincol
    Otomobil:
    VW
    Hocam konu hakkında tam bir bilgim yok ama genelde yoğuşmasız kombilerde %90 verimlilik civarında yazılıyor, yoğuşmalı kombiler %110 verimlilikte olduğu belitriliyor. Alınmışken verimli olanı almak daha mantıklı olmuyor mu ? Bir de şehir içi pazara 2000 cc arabayla gitmek verimsiz bir örnek ama yoğuşmalı kombi almak tasarruf yapmak değil midir ?

12. tabteam

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad - Soyad:
    Şükrü Keskin
    Otomobil:
    Alfa Romeo
    o %90 ve %110 verim mevzuu ancak uzun metrajlı petekler olursa veya konut yerden ısıtmalı olursa f/p olarak aksediyor. kısa metraj peteklerde etkisi yok denecek kadar az.

edit: bu konuda ben de uzman değilim. bilgiyi vaillant teknik servis elemanın ona sorduğum soru üzerine verdiği cevaba dayanarak verdim

bir de şöyle bir link var, benim anlatmak istediğimi daha farklı anlatmış. http://www.uzmantv.com/yogusmali-kombiler-hangi-evler-icin-daha-uygundur

ekşisözlük entry: daha çok büyük evler için önerilen, düzgün şartlar sağlandığında %109 verim ile çalışabilen kombi türü. yogusmali kombiden tam anlamiyla yararlanmak için yuksek isi düsük sicaklik sağlanmalıdır. yani evdeki petek uzunluğunun fazla, kombinin çalisma sicakliginin ise dusuk olmasi gereklidir. bu şartlar sağlanamadığı zaman yoğuşmalı kombinin yoğuşmasızdan hiçbir farkı kalmaz.

bir de işin aslında %110 verim diye bişey olmaz. termodinamiğin ilkelerine aykırı. ama yine de yoğuşmalı kombi normal kombiye göre UYGUN ŞARTLAR SAĞLANDIĞINDA daha verimli ve tasarruflu değil midir. tabi ki öyledir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Kasım 2014
  13. jodgin

jodgin DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Bayram
    Otomobil:
    Octavia A5

14. Can

Can ''Polo & Passat'' DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad - Soyad:
    can
    Otomobil:
    Markanızı seçiniz
    Vaillant.. Bizim eve taşınırken yani 10 yıl önce bağlattık,toplamda 10 metre petek var,170 m2 ev,kışın soluksuz 6 ay durmadan çalışıyor,evin sıcak suyunu,ocağı fırını derken bayağı yük var üstünde. Ama 10 yıldır sadece 1 kez babamla bakımını yaptık. Bir daha hiç ellenme. Ne arıza yaptı,ne servisin gelmesine gerek kalacak bir durum yarattı. Çok memnunuz..

15. lrfan

lrfan Forum Admin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    806
    Ad - Soyad:
    lrfan
    Otomobil:
    Skoda
    Her yıl içini (fan-petekler vs.) temizle ya da temizlettir, leş gibi toz çıkıyor her yıl :)

16. bougoss

bougoss DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad - Soyad:
    Burak Bayram
    Otomobil:
    Renault
    Bakım farkettiriyor hem faturada hem ısınmada ama her sene 60_70 tl vermek pek mantıklı gelmiyor.. Kirada olmasam "bi içini açıp bakarım" da işte mal benim olmayınca çekiniyor insan

17. cdogu

cdogu Everyday I'm Detailing Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    2,183
    Ad - Soyad:
    Cenk Doğu
    Otomobil:
    Citroen
    Öyle demeyin abiler. El alem malı diye ben de çekiniyordum ama eve yerleştikten sonra benim gibi bir ev sahibiniz var ise ve size bozuk kombiyi takmaya çalışırsa uğraşmayın. Sonra değiştirdik. Şimdi de kazanda arıza var idi. 300 lira aldılar kazan değişti. Içim rahat etmedi kombinin bütün muslukları kendim değiştirdim. Peteklerdeki havayı aldım. Dublex evdeyiz,ısınmaz derler,tişörtle geziyorum.

18. semanurcan

semanurcan DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    semanur can
    Otomobil:
    Arabam yok
    arkadaşlar yerli ve milli sermaye kullanalım wismanı vailantı bırakalım. biz 5 yıl önce ofisimize maktek aldık eve de demirdoküm aldık. demirdöküm 3üncü yılda kalibrasyon ayarı sounu yaşadı. maktekte hala tık yok maşallah.

19. ottomano

ottomano DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,217
    Ad - Soyad:
    Can
    Otomobil:
    BMW
    ben bu konudan pek anlamiyorum ama kendi deneyimimi anlatacagim, 5 yil once yeni dubleks ev aldik ev merkezi pay olcerli isitmali alt ust kat toplam 130m2 net, sicak su da merkezi ayda 35 euro oduyoruz ve kisa kolluyla geziyoruz, gelelim kombi meselesine daha onceden 95 metrekare bir dairede oturuyorduk ev kombiliydi ve su anda yeni evi alinca satmadik, kiraya verdik, icinde fransiz mali saunier duval diye bir kombi vardi ve hala da var ayni kombiyi 23 sene once turkiyede demirdokum adiyla gormustum marka degisik ama kombi ayni, anladimki turkiyede demirdokumu o zamanlar bu fransiz saunier duval patentiyle uretiyorlar. neyse arkadaslar 20 kusur yildir tik demedi kombi, inanin kendini 1000 kere amorti etmistir.bizi 22 yil isitti simdi de kiraciyi isitiyor.
    bu asagidaki kombiydi.
    [​IMG][​IMG]

20. melih_

melih_ DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad - Soyad:
    melih canay
    Otomobil:
    BMW
    demirdöküm nitromix kullanıyorum 4 sene oldu, geçen hafta servis çağırdım genleşme tankının havası azalmış hava bastı temizledi sorunsuz çalışıyor.geçen soğuklarda 165 tl geldi ortalama 125 - 130 tl den fazla fatura görmedim.ev 100 m2 tüm petekler açık yanlız benim petek vanaları gaz sensörlü danfoss marka ısıyı iyi ayarlıyor

Bu Sayfayı Paylaş