Detail Marketi

Köpük tankı alma fikrim geldi!

'Kompresör ve Köpük Tankları' forumunda özkan82 tarafından 19 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. özkan82

özkan82 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad - Soyad:
    Özkan '
    Detayci arkadaşlarım/abilerim meraba.. Ani bir kararla garajımda eksik olan nelerin olduğunu tespit edip beni her pazar oyalacak daha çok oyuncak edinmeye karar verdim. Detay malzemelerinin elerktirikli havalı oyuncaklar olmadan bi yanının eksik kaldığını anladım. İlk iş karcher in 120 bar basınclı yıkama makinesini aldım. Daha sonra köpük hevesimden köpük aparatını aldım.. Ama yıkamacılardaki gibi aracın üzerinde durmadığını gözlemledim. Dolayısıyla pek işe yaramıyor kir sökmede.

Dün itibari ile 24 litre 8 bar olan kompressor aldım. 2 çıkışlı, bir çıkışını aracın icine hava tutmak üzere düzenekledim, diğer ucunu daha uzun bir hortum ile aracın dışına ayırdım.

Şimdi gelelim asıl mevzumuza, arkadaşlar forumlarda ve gogulda saatlerce süren aramalarım sonucu fiyatı ve nerde satıldığı net olmayan bi kaç ürün buldum. Ama aradığımız hobi amaçlı olduğu icin en küçük olanına ihtiyacımız var. 19 litre olanından arıyorum, ve sorularım şu ;

1-) 19 litre olan ve hava ile çalışan tankı 24 litrelik 8 bar lı kompresorde kullanabilirmiyim?

2-) Elimde erdem boya dan almış olduğum epica/epoca (ismini hatırlayamadım şimdi) köpük atan 2 litrelik bi aparat var , onu kompresore bağlayabilirmiyim, bağlarsam randıman alabilirmiyim ?

3-) Benzin ile temizleme tabancalarıda elimde mevcut , bunun ucunu değiştirip köpük atabilirmiyim ?

2. esteban

esteban Detailing Canlısı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad - Soyad:
    Gökhan
    Otomobil:
    Opel
    Çok detaylı olmasada bildiğim kadarıyla sorularınızı cevaplamaya çalışayım.

1) Oto yıkamalarda bulunan köpük tankları 6 bar ile çalışıyor. Sizin aldığınız kompresörde 19 lt lik tank için uygun olması gerekir. Atas Murat abi daha iyi cevaplar bu sorunuzu. Özel mesaj atın isterseniz.

2) Kompresöre bağlayabilirsiniz. Onunla ilgili şöyle bir video paylaşayım. Bağlantı için lastik siboplarını kullanabilirsiniz.

3) Tank ile köpük atmak için köpük tabancasına ihtiyacınız var.

Köpük Püskürtme Tabancası - Odaksan Yağlama Cihazları

3. DetailingPoint

DetailingPoint DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad - Soyad:
    BATUHAN ÖZBALTALAR
    Otomobil:
    Peugeot
    Yeriniz var ise en mantiklisi olur yeterki gerekli hava ihtiyacini karsilayin..

İnstagram / batuhanozbaltalar

4. atas

atas atas marka sorumlusu DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    117
    Ad - Soyad:
    Murat güray
    Otomobil:
    Renault
    köpük kazanları 4 ila 5 bar arası çalışıyor kompresörünüz yeterli...
    epoka 1,5 bar la çalışıyor ayarından kısıp giriş yapabilirsin yüksek hava 5-6 bar epokayı patlatabilir...Benzin tabancasından köpük zor...

5. özkan82

özkan82 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad - Soyad:
    Özkan '
    Epoca nın içine havayı nasıl nakledeceğimi bulamadım her tarafı kapalı, kalıcı bi aparat ile delik açmam gerekecek, içine havayı tabancadan sıkıp tekrar el ile pompalanmış şekilde kullanmam gerekecek. Sürekli hava ile patlatabiliriz doğru..

6. esteban

esteban Detailing Canlısı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad - Soyad:
    Gökhan
    Otomobil:
    Opel
    Epocada harici güvenlik hava çıkışı yoksa patlama ihtimali yüksek. Kompresörün basıncı ayarlanabiliyorsa basınç düşürülüp kullanılabilir. Kompresörü epocaya bağlamanın en iyi yolu lastik sibobu.

7. kıranardı

kıranardı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    59
    Ad - Soyad:
    İbrahim kozan
    Otomobil:
    Citroen
    Kompresörü kaça aldınız

Motorola Atrix

8. özkan82

özkan82 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad - Soyad:
    Özkan '
    250 liraya aldım , aynı bar ve litrede daha uygun olanlarıda var galiba.

Bu Sayfayı Paylaş