Detail Marketi

Kireç Lekesi Sonucu Oluşan Büyük Sorun

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda achteruit tarafından 19 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. achteruit

achteruit DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Orhan Ak
    Otomobil:
    Renault
    Arkadaşlar merhabalar sırf bu sorun yüzünden foruma üye oldum daha 200kmde olan aracım kapalı otoparktayken beton suyu ve üstüne tavandan damla şeklinde beton gibi yapışkan bir malzeme aktı ve ilk ne oldugunu anlamadan hafif tırnağımla kaldırarak almaya çalıştım lakin azıcık çıkarınca saatler süreceğini anlayıp bıraktım site yönetimi bir kimyasalla bu yapışan tabakayı aldıklarını söylediler ki gerçektende hemen çıkardılar. Gelelim soruna ekteki sekilde beyaz bir tabaka kaldı kireç lekesi olduğunu düşündüm sitenin içindeki bu lekeyi çıkartan otoyıkamacı yıkadıkça geçer bu beyaz tabaka takma kafana dedi carspa denilen yıkamacıya gittiğimde arabada birsürü çizik var o beyaz yerler senin çıkartırken yaptığın çizikler olarak söylediler fakat evet bazı çizikler görsemde beyaz tabakayla alakasını anlayamadım lokal olarak pasta cila yaparız 100tlye çözeriz dediler arabayı alalı daha 15 gün oldu ve başıma bu geldi inanınki sinirim bozuldu arabaya baktıkça ağlayasım geliyor sizce yepyeni araca pasta cila yapmalı mıyım yoksa para tokatlamak için mi beni gaza getirmekteler fotoğraflar ektedir biraz gece fotoğrafı gündüz çekemedim ama anlaşılmıyorsa atabilirim ek olarak ıslakken bu beyaz tabaka gözükmüyor kuruyunca yüzey beyazlık çıkıyor ve arabanın dibine dikkatli bakıp açı değiştirince görüyorum arkadaşlar bir yorum yapabilir misiniz:worried:

2. umut111

umut111 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad - Soyad:
    Umut Taşlı
    Otomobil:
    Peugeot
  3. achteruit

achteruit DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Orhan Ak
    Otomobil:
    Renault
  4. lrfan

lrfan Forum Admin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    805
    Ad - Soyad:
    lrfan
    Otomobil:
    Skoda
    Orta sert bir pastayı mf bez veya süngerle elle uygulayın, araca boyaya verniğe zararı olmaz bu uygulamanın

5. achteruit

achteruit DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Orhan Ak
    Otomobil:
    Renault
    Merhabalar,

Simdi yönetimle konuştum zararımı karşılayacaklarını masrafı lokal pasta cilayı karşılayacaklarını söylediler, kendim deneyerek riske girmeye gerek duymadım öyle olunca

Metalik boyada pasta cila lokal olarak sorun yaratır mı? yani hepsini yaptırmak istemiyorum araba daha 20 günlük ve bekleyen bu tabaka zamanla boyaya zarar verir mi?

Sadece kozmetik bir sorun mu oluşturur

Saygılarımla.

6. ShelbyGarage07

ShelbyGarage07 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Safa Dağ
    Otomobil:
    Mazda
    herhangi bi sorun çıkarmaz biz bayiden çıkan araçlar dahil uygulama yapıyoruz o konuda içiniz rahat olsun sonuçta boyayla işimiz yok işimiz vernikle =)
    saygılar selamlar

Bu Sayfayı Paylaş