Detail Marketi

Kaputtaki Çıkmayan Lekeler Nasıl Çıkar?

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda ekrm tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. ekrm

ekrm DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    eko
    Otomobil:
    Seat
    Arkadaşlar aracıma menzerna ürünlerini kullanarak pasta cila yaptım.Ondan sonra m600 tinerle tüm kaportayı temizledim sonra kiwami aşırı parlak waxtan attım.Bu şekilde 1 aya yakın kullandım geçen gün ışık altında baktığım da kaput üzerinde resimdeki lekeleri gördüm.Nasıl ve neden oldu niye oldu hiç anlamadım.Arabayı kapalı ortamda 3d wash & wax şampuanıyla çift kova yıkayıp hemen kuruluyorum dikkat ediyorum her zaman.Şimdi bu lekeleri gidermek için ne yapmam lazım ? Siliyorum çıkmıyor bu lekeler biraz pasta ile denedim anca o zaman çıkıyor,tekrar pasta cila atmadan bu lekeleri nasıl çıkartabilirim ve bir daha böyle sorun olmaması için ne yapmalıyım.Teşekkürler.

https://hizliresim.com/9N4X49

2. southbridge

southbridge DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    82
    Ad - Soyad:
    Doğa BAŞER
    Otomobil:
    Mitsubishi
    Hanimin seat ibizasinda aynısından var araciniz ne? ben kil ile ugrasarak cikarttim ama anam agladi hala da cikmayan yerler var artik sudan supheleniyorum ama kirec olsa 3d eraser da cikarmiyor kil hamurum var mavi o da cok agresif kaldi. İsin ilginc yani kapi iclerindeki boyada bile var. Kil sungeri hediye gelmisti aliexpressten onunla cikardim ama nokta nokta ugrasmak gerekiyor. Kendi aracimda da ayni urunleri kullaniyorum ayni yerde yikiyorum bu lekeler yok ben de soft99 fusso kullaniyorum ama kapi icine surmedim nasil oldu, waxtan olsa alkolle neden cikmiyor anlamadim cok dertliyim. Elinizi surunce de zimparamsi bi yapi var mi

3. smertt1

smertt1 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad - Soyad:
    Mert
    Otomobil:
    Toyota
    ya korkutmayın beni :D ibizam var haftasonu bayram temizliği soft99 süreceğim :D

4. erayunal07

erayunal07 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad - Soyad:
    Eray
    Otomobil:
    Arabam yok
    Aracınıza pasta işlemi yaptığınızı belirtmissiniz ancak ben lekere bakmak için resmi yakinlastirinca ışığın kaputa vurduğu bölgede oldukça yoğun çizikler görüyorum sanki araca hiç polisaj işlemi yapilmamis gibi
    Kaput uzerindeki lekeler kirece benziyor muhtemelen aracı park ettiginiz bir yerde aracın üzerine kirecli su gelmiş ve kurumuş 3d eraser denemenizi öneririm çözüm olmassa kil denenir ve polisajla sorun hallolur düşüncesindeyim

5. ekrm

ekrm DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    eko
    Otomobil:
    Seat
    Aracım seat leon fr 2014 model alındığından beri hiç pasta cila yapıldığını sanmıyor çünkü baya yoğun çizik vardı ve yün pedim yoktu menzerna 400 yaparken ve çok fazla ısındığından panel korktum anca bu kadar çizik alabildim,çok güzel parladı araç ama çiziklerin yüzde 60 ı gitti kalan bunlar işte,kireçli su gelceğini zannetmiyorum öyle bir yere bırakmıyorum,benim tahminim waxtan 2 gün sonra aracı yıkarken jantları temizlerken duruladığım su üzerinde kurudu galiba bu yüzden oldu yün ped alıp tekrar 400-2500-3800 uygulaması yapacağım bu sefer wax 2 hafta atmayıp,aracı aynı yerde aynı suyla yıkayıp deneyeceğim bakalım lekeler tekrar oluşuyor mu diye

Bu Sayfayı Paylaş