Detail Marketi

Jelly Belly - Blueberry Araç Kokusu Incelemesi

'Makineler - Aksesuarlar - Yardımcı Ürünler' forumunda serdar8424 tarafından 21 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. serdar8424

serdar8424 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    493
    Ad - Soyad:
    Serdar
    Otomobil:
    Honda
    Merhaba, koku incelemelerine devam ediyoruz, bugünkü test konuğumuz Jelly Belly - Blueberry, yani yaban mersini kokusu.
    Yaban mersini, ılıman iklimlerde yetişen şekerli tadı ve kokusu olan üzümsü bir meyve.

Ürün tanıtımı:

Jelly Belly kokuları yeni teknoloji ile üretilmiştir.
    Uzun süreli etkisi ile bulunduğu ortamı sürekli taze meyve kokusuyla kaplar. Etraftaki kötü kokuları yok eder.
    Kullanım kolaylığı ve dekoratif oluşu ile şık görünüm sunar.

Dip not: Amazonda ürünün tanıtım kısmında şöyle bir şey yazıyor. Ürünü Eski Amerikan Başkanlarından Ronal Reagan oval ofisinde kullanıyormuş, hatta hava kuvvetleri ve NASA da bu kokuyu ve markayı tercih etmiş http://www.detailturkey.net/images/smilies/smile.png

"Endorsed by US Presidents (Ronald Reagan made Jelly Belly jelly beans a staple in the Oval Office, on Air Force One and in meetings with world leaders) and NASA (Jelly Belly jelly beans have even been in outer space!), Jelly Belly have always strived for perfection with their products, regardless of the cost for the ingredients used."

Uygulama şekli:

Asma koku; herhangi bir yere asarak kullanılıyor.
    Tavsiyem; kokuyu kullanırken araç içerisinde çok yakın bir yere asmayınız.
    Ben önce, yoğun kokusunu çok almamak için bir kaç gün aracın bagajına astım ve o şekilde kullandım.(Aracım hatchback bu arada) Sonra da; araç içerisinde aynaya asarak kullandım.

Sonuç:

Gerek kokusuyla olsun gerek dayanımı ile olsun gerekse de şık bir görünümüyle ben oldukça beğendim, fiyatı da makul düzeyde sayılır. Elimdeki kokular bitince tekrar satın alabilirim.

Ürünün kokusu: (8/10)

Yaban mersini kokusunu daha önce duymayanlar için, şekerli meyve kokusu diyebiliriz. Ben beğendim, şekerli kokuları çok sevmem aslında ama belki de yoğunluğundan dolayı da beni rahatsız etmedi.

Koku yoğunluğu: ( 6/10)

Piyasada bulunan diğer şekerli-meyveli kokulara nazaran kokusu çok da yoğun değil, daha öncelerde kullandığım bazı şekerli kokular arabanın içinde baygınlığa sebep olabiliyordu. Şunu da hatırlatmam gerekirse soğuk havalarda ürünün kokusu hissedilir derecede azalıyor havalar ısındığında ise kokusu artıyor.

Dayanıklılık: (8/10)

Ürünün tanıtımında ya da kendi sitesinde ne kadar dayanır anlamında bir ibare bulamadım, sadece uzun süren etki gösterir diye bir cümle var.
    Benim testim süresi boyunca, önce birkaç gün bagaja astım ve yoğun kokusunu atlatması için, sonraları ise araç içerisinde aynaya astım. Teste; 18.12.2017 tarihinde başladım ve yaklaşık 32 gün oldu bu süre zarfında ilk bir hafta koku yoğunluğu çok olsa da haftalar geçtikçe koku azalmaya başladı. Şu an nerdeyse koku yok denecek kadar az. Piyasada bulunan diğer bu tür asma kokularda 60 gün olduğunu iddia edenler var ama bence yine de iyi bir dayanıklılık gösterdi.

Fiyat: (9/10)
    1 adet - 16.52 TL

Fiyatı bence makul, hem kokusu hem görünümü hem de dayanıklılık söz konusu olduğunda tekrardan alınabilir http://www.detailturkey.net/images/smilies/smile.png

Okuduğunuz için teşekkür ederim, başka bir koku incelemesinde görüşmek üzere.

ege, Srr, karamirza ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ersin C

Ersin C Benz Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    1,152
    Ad - Soyad:
    Ersin
    Otomobil:
    Mercedes
    Yaban Mersini aroması elektronik sigarada çok güzel oluyordu , arabada da denemek lazım demekki :) İnceleme için teşekkürler.

serdar8424 bunu beğendi.
  3. serdar8424

serdar8424 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    493
    Ad - Soyad:
    Serdar
    Otomobil:
    Honda
    Tavsiye ederim, elekt. sigaradaki tadı ve kokusu nasıl bilmiyorum ama denenebilir bu hali de :)

4. Oguzbozkurt

Oguzbozkurt DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad - Soyad:
    oğuz bozkurt
    Otomobil:
    Toyota
    varmidir favori likitiniz:) bnde meyveli likitleri seviyorum ejderya meyvesi suchka punc mi ne var onu deniyorum suanda hocam:)

5. umitkilic

umitkilic DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    197
    Ad - Soyad:
    ümit kılıç
    Otomobil:
    Alfa Romeo
    Kendi yaptığım Yaban mersini aromalı likiti içiyorum bu sıralar.ama ben aromayı çok az koyuyorum.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oguzbozkurt bunu beğendi.
  6. Oguzbozkurt

Oguzbozkurt DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad - Soyad:
    oğuz bozkurt
    Otomobil:
    Toyota
    becerebilirsem bende kendım yapıcam hocam inş

7. BoraErgun