Detail Marketi

Istanbul'da Pasta Cila Ve Temizlik Için Uygun Yer Tavsiyesi

'Benim Arabam...' forumunda hoobastank tarafından 1 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. hoobastank

hoobastank DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    hoobastank
    Otomobil:
    Nissan
    Merhabalar,

Bu sitedeki konuların tamamıyla yabancısıyım. Nissan Micra aracımın boyası bana biraz mat geliyor ve bir iki yerde de çizikler var. O sebeple pasta cila ve iyi bir iç temizlik yaptırmak istiyorum. Ne var ki nette okuduğum yorumlardan coğu yerin bu işin hakkını vererek yapmadığını boyayı daha kötü hale getirdiğini anladım. Hatta marka yerlerin bile bu konuda sıkıntılı olduğunu anladım.

Örneğin bu siteye denk gelene kadar clay bardan bile haberim yoktu. Gittiğim yerde usta basit bir yıkamadan sonra doğrudan işe cila ile başlasa iyi ne güzel yapıyor derdim.

Özelde derdim çizikleri gidermek, boyayı biraz canlı hale getirmek. Kimi yerde gelişi güzel uygulamalardan dolayı pastanın boyayı çok incelttiğini de okudum. Özellikle sık pasta cila yaptıranların ilerde boyada güneş yanıklarından şikayet etiğini okudum. Ne kadar doğru bilmiyorum. Derdim aslında boyayı biraz canlı hale getirmek olduğu için tüm arabaya pasta yapılmasına da gerek yok, belki sadece çiziklerin olduğu bölgeye yapılabilir ama bu konuda bilgim olmadığı için uygulamayı yapacak kişiyi yönlendiremem. Tam tersi ustanın beni doğru yönlendirmesine ihtiyacım var.

Anladığım kadarıyla bu işler aslında yarım günlük ucuz işler değil, ucaza kaçmak istemiyorum ama araba da altı üstü Micra olunca abartı fiyatlar da vermek istemiyorum. Ekstra boya koruma yaptırmayı da düşünmüyorum. Ekonomik, beni doğru yönlendirecek, gereksiz işlem yapmayacak İstanbul'da bu işleri yaptırabileceğim yer tavsiyenize ihtiyacım var.

Biraz uzun oldu ama umarım derdimi anlatabildim.

2. Dr HCD

Dr HCD DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad - Soyad:
    Halil Can Doğan
    Otomobil:
    Renault
    Fiyatı ne olur bilmiyorum ancak seramik kaplama değil de boya koruma fiyatları daha uygundur Anadolu yakasında Heroic detailing e yaptırabilirsiniz başka iyi yerler de vardır araba sıfır km veya çok yeni boya düzeltme yapılmışsa lokal pasta ile düzeltme olur yoksa boya pasta ile düzeltilmeden verim alamazsınız Boya yakmamak ve fazla inceltmemek için silikonsuz pasta kullanılmalıdır Doğru işlem sırası Yıkama demir tozu temizliği kil temizliği boya durumuna göre pasta kombinasyonu ipa ile temizlik ve koruma aşamasıdır Bu işi butik olarak yapan yerleri arayın dediğim aşamalar olup olmadığını sorun daha fazla bilgi için forumu kurcalayıp arama bölümüne aratıp okuyabilirsiniz

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. S-Works

S-Works Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    1,330
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
    Merhaba. Avrupa yakasında yardımcı olabilirim. 545 562 13 93 den ulaşırsanız detaylı bilgi aktarabilirim.

Bu Sayfayı Paylaş