Detail Marketi


Iphone 11 (ios 13), Golf Mk7 Bluetooth Problemi

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda designer tarafından 2 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

 1. designer

  designer DT Üyesi

  Yaş:
  43
  Katılım:
  31 Ocak 2017
  Mesaj:
  165
  Alınan Beğeniler:
  134
  Şehir:
  istanbul
  Ad - Soyad:
  Mεhmεt
  Otomobil:
  Golf
  Herkese merhaba, yeni aldığım iPhone 11 (iOS 13.2 yazılımlı) telefonumu, 2016 MK 7 confortline aracımın standard bluetooth donanımıyla kullanırken sorun yaşıyorum. Telefondan müzik çalarken sorunsuz ses yayını yapılabiliyor, ancak birisiyle konuşmaya kalktığımda karşı tarafın sesi bozuk plak gibi kesik-kesik geliyor. İşin ilginç tarafı iPhone 11 modelinden önceki cihazlarda sorun olmaması. iPhone 6 veya iPhone 7 cihazla sorunsuz herşeyin çalışması.

  Sorunun çözümü konusunda VW tarafında bir yazılım güncellemesi vb. yapılabilir mi? (yeni cihazlarda yeni nesil bluetooth teknolojileri olduğu için soruyorum) Sorun çıkaran iPhone 11 bluetooth 5.0 ile gelirken, eski telefonum ve sorun çıkarmayan iPhone 6 bluetooth 4.0 ile geliyordu. Ancak yeni teknolojilerin geriye dönük destek verdiklerini düşünürsek bu sorun olmamalı.

  2017 polo'su olan bir arkadaş sorun yaşamadığını söyledi.

  Ek bir not, konuyla ilgili yurtdışında araştırmadığım yer kalmadı, bluetooth resetlemek, cihaz resetlemek, tüm bağlantı ayarlarını resetlemek vb. hemen her şeyi denedim. iPhone 11 telefonumu şu anda iade ediyorum ve yenisini alarak donanımsal bir sorun var mı onu anlamaya çalışacağım. iPhone 11, iPhone 11pro veya iPhone 11pro Max kullanan ve MK7 confortline üstünden benzer sorun yaşayanlar var mı?
   
 2. designer

  designer DT Üyesi

  Yaş:
  43
  Katılım:
  31 Ocak 2017
  Mesaj:
  165
  Alınan Beğeniler:
  134
  Şehir:
  istanbul
  Ad - Soyad:
  Mεhmεt
  Otomobil:
  Golf
  Apple ile dünkü görüşmemi aktarıyorum, eğer benzer sorunlar yaşarsanız direkt olarak Apple'a başvurun. (cihazınızı aldığınız ülkedeki Apple destek ekibine) Onlar size en uygun çözümü üretirken aynı zamanda konunun anlaşılması ve sorunun nereden kaynaklandığının tespit edilmesine katkı sağlamış olacaksınız. Konuşmalarımıza dayanarak sorunun donanımsal gibi göründüğü sonucu çıkıyor, ama yazılımla düzelen cihazlar da var.
   
  lrfan bunu beğendi.
 3. hitech

  hitech DT Üyesi

  Yaş:
  39
  Katılım:
  13 Şubat 2014
  Mesaj:
  8
  Alınan Beğeniler:
  5
  Şehir:
  Antalya
  Ad - Soyad:
  Hüseyin
  Otomobil:
  Seat

Bu Sayfayı Paylaş