Detail Marketi

Ilk Polisajım,öneriler Bekliyorum.. Pedi Çok Mu Aşındırmışım??

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda sedat-dmrcn tarafından 18 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    merhaba ilk defa makine aldım black decker marka 1300 w polisaj mak.oldukça güçlü 6 devir galiba ve ben turuncu schools ped ile çalışırken g3 liquid pasta ile çalıştım ve 4 .ayarı geçmedim kolay kolay ama biraz fazla mı baskı uyguladım bilemiyorum çünki böyle kaliteli pedin bile hali ortada:) sizce hatayı nerde yaptım..pedin daha cok kenarlardaki kısmı asınmış baskıyı çok yaptığımı zannediyorum ama arac epey cizikten kurtuldu yani hoşuma gitti çıkan iş:)üstüne ipa ile silip wax attım ama ipa ile silince ne yazıkki beyazlık gibi sisli izler oluştu kaporta aksamında ben de uçunca gider diye tekrar yıkamadan wax attım ama hala bazı yerlerde o izler görünüyor:( ipadan sonra tekrar yıkamak mı gerekti? Arkadaş 3 kere zaten yıkadım 4.gözüm almadı ne zahmetli işmiş şu..6-7 saatimi aldı.. hatta bunun mor pedi ile biraz kalın sayılacak çizikleri bile aldı bana göre:) ilk defa makine ile polisaj yaptım yardımınızı bekliyorum.Ha bu arada plastik kısımları koruyamadım ve beyazlama oldu.Acaba normal öğrenci silgisi ile cıkarmı onlar? nette gördüm de? veya illa plastik koruyucu canlandırıcı falan mı almak gerek..yardımlarınız için tesekkürler[​IMG] [​IMG]

2. ali dayı

ali dayı ihtiyar detaycı Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,964
    Ad - Soyad:
    ali dayı
    Otomobil:
    Polo
    eline sağlık sedat bey,
    ilk kez polisaj yapan biri içün bence gayet gözel olmuş..
    ilk polisajımda o izler bendede olmuştu..
    ikinci kez hafif polisajda kaybolup getmişti..
    pedi kenara plakaya sivri yerler fazlaca sürtmüş olabilirsin aşınma onun içündür..
    ayrıca,hare gibi ufak tefek şeyler oluşmuş olabilir önemli del
    tecrübe gazandın bundan keri çok daha gözel olur..

sedat-dmrcn ve executive bunu beğendi.
  3. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    cok sağol ali dayım,o izler oluşmması için ipadan sonra tekrar yıkayıp öylemi pasta atmak gerekiyor? hare olmaması için turuncu pedle gectim hare giderici pasta ve turuncu ped hareyi almamış mıdır acaba?

4. DetayMarketim

DetayMarketim Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    158
    Ad - Soyad:
    Rıfat Erdem
    Otomobil:
    Ford
    Izleri fotograf olarak ekleyebilirseniz daha objektif yorumlarda bulunabiliriz.
    Pedinizi kenarlarda biraz yıpratmışsıniz sanırım ipa ile sildikten sonra yikamaya gerek kalmayabilir bu sizin calisma sekliniz ile alakali

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ali dayı

ali dayı ihtiyar detaycı Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,964
    Ad - Soyad:
    ali dayı
    Otomobil:
    Polo
    rıfat'ın dediği gibi foto olsa daha iyi olurdu ama,
    tekrar polisaj yapacaksan ipa ya gerek yok gözelce yıka sonra aşındırıcılığı en hafif pasta ile veya hare giderici ile çalış..
    çok fazlada boyayı inceltmeye gerek yok..
    yalnız köşeleri kenarları plastikleri cam fitillerini maskeleme bandı ile iyice kapatalım..
    plastiklerdeki polisaj izleri silgi ile gider ama daha sonra geri gelme ihtimali var..
    biz dikkatli olalım maskelememiz iyi olsun..plastiklere pek dokunmayalım.

polisaja gelince,
    birincisi polisajda zaman kısıtlanmanız olmamalı yani vaktiniz bol olmalı..
    acele etmemelisiniz yorulursanız dinlenin veya bir sonraki gün tozları getsin deye bi kova su döküp devam edelim..
    boyacıya getmemek içün hatalar yapmayalım..
    ilk polisajda hatalar olabilir ama ikinci kerede eliniz alıştığı içün panel panel çalışıp eşit baskı uygulamalısınız..
    amatörler içün ped çapı 150-160 mm yi geçmemeli

ikincisi hare gidericiyi uygularken en yumuşak en soft pedle en düşük devirde yine panel panel uzun uzun çalışmalısınız
    yüksek devirlere çıkmayın yoksa hareler galır..

önemli olan başlamakdı siz başlamışsınız bundan keri gerisi gelir artık...
    çünkü işin sonunda boya büyüleyici bir gözelliğe gavuşuyor..
    başarmanın verdiği zevkin yanında
    araba huri gibi oluyor anasını satayım..
    ahahahahahahahaha.....:D

siami bunu beğendi.
  6. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    resim eklemeye çalışayım led telefon ışığıyla gece bikaç resim çektim olur mu bilmiyorum ama,bu işte yeniyimya resim bile cekmeyi bilmiyorum:) ilk yapınca çekmeyince bidaha içimden gelmedi sonrada iş güç derken ilk defa aracı dün yıkayıp çektim bikaç tane ordan sizbakıp karar verin hare kalmış mı anlaşılır mı acaba bana azcık hare kalmış gibi geldi ama ince çiziklerin bayağısı gitti yaparken daha gördüm bunu..ilk resim polisaj yapmadan önceki,sonraki resimde bittikten sonra cekmiştim izler dediğim 2.resimde görünen izler ama onlarda aracı yıkayınca gitti sanki.[​IMG] [​IMG]

7. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    bu arada polisajdan önceki bi foto buldum ordan durumun berbatlığını anlarsınız:) ilk resim o,diğerleri polisaj sonrası çekildi biraz hare var görünüyor.ayrıca siyah plastikler bembeyaz olup çıkmıyordu yıkama ile ben de yağçöz kullanarak epey iyi bi hale getirdim çok şükür.pasta içinde çok mu yağlı ürün var ne anlamadım?değerlendirme yapılabilir mi resimlerden bilmiyorum ama...resimlerde su damlacık izleri de var onu söyleyim:)[​IMG] [​IMG] [​IMG]

8. S-Works

S-Works Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    1,182
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
    Öncelikle pedin o hale gelmesi köşelere sivri yerlere sürtmesinden kaynaklı. .

Aracın genel durumu vasat görünüyor. Ped seçiminiz yanlış.

Bu arabaya yün ped ile işlem yapın. Daha rahat edersniz.

Araçta hare var. Led ışığı tuttugunuz zaman sadece led i görmeniz lazım. Uzayan ışık olamalı.

Plastik aksamları maskeleyin. Ayrıca çok fazla ''pasta '' bulaşmış. Kurumadan temizleyin. Çok uğraştırır sonra .

BlaJKeagle bunu beğendi.
  9. asii_teo

asii_teo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad - Soyad:
    uğur kabak
    Otomobil:
    Octavia A5
    Hare-hologramları gidermek için yani menzerna 2500 ve 3800 tarzı ürünleri kullanırken hangi devir aralığı ve ne kadarlık bir baskıyla uygulamalıyız?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş