Detail Marketi

Ilk Polisaj Deneyimim Olacak,cenazeye Bi El Atın

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda sorcares tarafından 9 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. sorcares

sorcares DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Cüneyt Ergül
    Otomobil:
    Daihatsu
    Aslında polisaj işine çok korkarak yaklaştığım için pek yapma tarafı değildim,ama virüs bulaştıkça nano sparişine geçmeden polish işini hallediyim dedim.her neyse sizden ufak bir kaç sorum olacak.

virtus 427
    Meguiars M83
    Menzerna 106fa

uygulamada seçimim bu şekilde duşundum,aşındırıcı olarak m83 le işimi hallede bilirsem 427 almayacağım ama polisaj işine girdikten sonra kargo margo beklemek istemiyorum 3unu birden alıyım gerekmezse durur kenarda yada hediye ederim.

1-finish olarak 106 fa uygulayıp tamamlamak istiyorum ama virtus 427 den direk 106fa gectiğimde zorlanıcam yada hare alamıcakmısım gibi geliyor.Fazla çizikli yüzeyde illa 3 kademede mi işlem tamamlamam gerekicek.m83 yerine virtus 426 veya m84 gibi bişey tercih etsem ustune direk 106fa ile finish le 2 aşamada bitiremezmiyim?

2- Meguiars ve virtus yağlı sanırım bunların uygulaması yağsız olanlara göre daha mı kolay? hoplama zıplama ,kuruma yanma gibi şeylerden korkuyorum ilk denemem olacak.

3-Bu 3 urun yada vereceğiniz tavsiyeye göre tabla ve pad tavsiyesinde bulunabilir misiniz (Flex 3401 orbital için)
    -Bide geçen huni şeklinde bi pad gordum spot pad deniyor sanırım, ufak yerlerde çalışma yapmak için,çıtalarda,kıvrımlı yerlerde ne tür ped kullanıyorsunuz?

4-Polisaj işleminde yüksek aşındırıcılardan düşük aşındırıcılara doğru sırasıyla işlem yaparken rotary veya orbital olması çok önemli bir şey midir ,yüksek aşındırıcılarda rotary değilde orbital kullanılamaz mı ,yani orbital makina ile tüm işlemleri biraz daha uğraşlıda olsa halledilemez mi?

2. sorcares

sorcares DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Cüneyt Ergül
    Otomobil:
    Daihatsu
    forumu baya bi okudum ettim,son olarak sparis verip ise girismeden bikac sorum olmustu ama yardimci olan cikmayacak herhalde

3. Dr HCD

Dr HCD DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Halil Can Doğan
    Otomobil:
    Renault
    Detailing dünyasında yeni ürün çıkmayınca forum çok aktif olmuyor anladığım kadarıyla bu tarz sorular forumun içinde daha önce farklı yerlerde cevaplandığı için millet artık yazmaktan sıkılıyor kanaatimce forum derya deniz ayrıca arama kısmından aratarak ilgili mesajlara daha hızlı ulaşabilirsiniz şimdiye kadar olan bir ton ürün değerlendirilmiş üyeler tarafından
    Sizin sorunuza gelirsem sadece 4. Yü cevaplayabiliyorum :D çok derin çizik yoksa sadece orbital makine ile çizik alabilirsiniz

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş