Detail Marketi

Hikari Pro Seramik Kaplama

'Nano Teknolojik Ürünler' forumunda erayunal07 tarafından 26 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. erayunal07

erayunal07 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad - Soyad:
    Eray
    Otomobil:
    Arabam yok
    Arkadaşlar seramik kaplama olarak hikari markasina kulağınız aşinadır

Bu markanın yeni çıkarmış olduğu hikari-pro hakkinda görüşleri almak isterim

Google amcada yada youtube da pek bilgi yok su an ancak facede abdulkadir gülbahar ismini çoğumuz biliyordur kendisinin sayfasindaki son 2 video yu izlerseniz ürünün farkini görmüş olursunuz

2. Rizeli

Rizeli DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    152
    Ad - Soyad:
    fatih
    Otomobil:
    Renault
    Ürün yeni nesil filmler gibi, üzerinde oluşan çizikler sıcak görünce duzeliyor. Sıcak su, güneş, fön kulanımı iş yarıyor. Muhtemelen genleşme yapıp açık alanı kendisi kapatıyor.

Biçilen ömür hakkında bilgi bulamadim. Uzun süre yazıyor ama detay yok.

Cam etkisi bırakıyor araç üzerinde. Videosunda ki su kaydırması muazzam.

Tek sorun etki geçerlilik süresi!!!

3. BoraErgun

BoraErgun Ana Sponsor Ana Sponsor

Alınan Beğeniler:
    2,446
    Ad - Soyad:
    Bora Ergün
    Otomobil:
    Mini
    Kendini yenilemesi ile ilgili kaynak var mi acaba merak ettim siz soyleyince de bulamadim.
    Bir link paylasirsaniz sevinirim.
    Saygilar

YunusEmre42 bunu beğendi.
  4. Erol.50

Erol.50 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    286
    Ad - Soyad:
    Erol SARITOSUN
    Otomobil:
    VW
    Hikari Pro, geçtiğimiz hafta japondayan gelen ekiple incelenip , görüşülüp , anlaşmaya varılmış bir ürün.
    Gerekli testleri uzun zamandır sürmekteydi, şuan nihayi sona erildi.
    Bu ürün uygulamacılara satışı yapılmayacak bir ürün, bayiilik sistemi ile her ilde bir uygulama merkezine verilecek, ürün koruma altına alınmış oluyor böylece, bayiilerle ilgili olay netlik kazanmadı, şuan ön çalışması yapılıyor ve teklifler alınıyor bildiğim kadarıyla.
    Hikari pro ile güzel şeyler yapılması hedefleniyor, umarım herkese hayırlı olur.

AUTO GLYM, YunusEmre42 ve mali 07 bunu beğendi.
  5. Rizeli

Rizeli DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    152
    Ad - Soyad:
    fatih
    Otomobil:
    Renault
    https://www.instagram.com/hikariproturkey/

Instagram hesabinda iki video var.wep Sitesi yeni kurulmus fazla detaya inilmemis...

@yamaclardetailing bu konuda bizi aydınlatabilir

YunusEmre42 ve BoraErgun bunu beğendi.
  6. erayunal07

erayunal07 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad - Soyad:
    Eray
    Otomobil:
    Arabam yok
    Bu özelliğe sahip başka bir ürün kullanan yada gözlemleyen oldumu acaba aramızda ?

7. !Mustafa..

!Mustafa.. Astra Classic III HB DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad - Soyad:
    Mustafa
    Otomobil:
    Skoda
    Foruma sponsor olmadan da tanıtım yapabilirsiniz diye biliyorum. Gizliden sen sor ben cevaplayıma gerek yok. Ya Bi buluşma düzenlersiniz, ya da forumda inceleme yapabilecek gönüllü arkadaşlara ürünü gönderirsiniz ama ben yaptım olduyu bile dolaylı yoldan verirseniz inandırıcılık zedelenir. Şahsen ürün meraktan ziyade antipati uyandırdı konunuzda. Hayırlı şatışlar. Tüm yorumlarım ürüne değil bunu tanıtma ve pazarlamaya çalışma şeklinizedir.

Boyassi ve feza bunu beğendi.
  8. Erol.50

Erol.50 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    286
    Ad - Soyad:
    Erol SARITOSUN
    Otomobil:
    VW
    Burada yazılanlar firmaya ulaşmıyor ki , :D yani burada yazılanlara cevap alamamanız normal, ürünün tanıtımı zaten bayiilere yapılıyor, perakende satışı olmayacağı içinde uygulamacıların dışında tanıtım yapma gereği duymamışlardır, tanıtım ve pazarlama için tam bir yol izlenmeye başlanmadı, biraz daha zamanı var bazı şeylerin.
    En kısa sürede olayın netleşeceğini düşünüyorum.

9. asii_teo

asii_teo DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad - Soyad:
    uğur kabak
    Otomobil:
    Octavia A5
    Yani kendi uygulama merkezlerinde olan hikari proyla herkese satışı olan diamond karşılaştırılsa keşke

Ebayda hikari pro 150$
    Türkiyede satılan daimond ürünü var tr fiyatı 600-650 arası o da ebayda 99$

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. Çöllü

Çöllü DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    882
    Ad - Soyad:
    Selçuk Çöllü AKDENİZ
    Otomobil:
    Seat
    Takip +1

11. SubaruOutback

SubaruOutback Nano Ürün Uzmanı DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2,879
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    Kur yükselmeden ve paypal Ülkeden gitmeden önce paletle almak lazımmış da öngöremedik işte.

Gözlemlediğim kadarıyla herkese satışı olan ve serinin PRO'dan sonra gelen versiyonunda da hafif dairesel çizikleri maskeleme özelliği var. O değilde, uygulaması aynı zorlukta olan başka ürünlerin TR'de herkese satışı varken ve bahsi geçen ürününde türlü yerlerde herkese satışı varken iş bu Ülke'ye gelince bunu bir tek biz uygulayabiliyoruz deniliyor. Ceramic Pro'nun da satışı yok ama yurt dışında herkese satışı var, hatta en iyi biz uygularız diyenlerinde youtube kanalında sergiledikleri sonuçlarıda hepimiz gördük.

Değişik bireyler vardır ya, evini sadece evli çifte kiralar, kızını sadece mühendise verir bu durumu aynen ona benzetiyorum. Boya tabancası ile uygulanması gereken immortal gibi bir üründür o zaman anlarım, herkese satışı yapmazsın belki sadece senden eğitim alanlara bu ürünü satarsın. Ama bu üründen çok daha zor uygulaması olan ve bildiğin esnek ve lastik gibi kaplama yapan ürünün bile satışı yapılıyor.

Neyse canım satmasınlar, eldekiler bitince ben gider kendime alırım uygularım bol bolda video çekerim merak edilenleri de anlatırım olur biter :)

12. dragstar

dragstar Kıdemli DT üyesi DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4,342
    Ad - Soyad:
    süleyman yollu
    Otomobil:
    BMW
    Hakan Hikari global beni tanıyor mesaj vs. Yoluyla görüşmüşlügümüz var hali hazırda ilk alışverişte tyre coat hediye edecek ve site üzerinden belli bir indirim saglayacak. koli koli alırız kardeşim.
    Yanlız benim Benim bu tür ürünlere pek itibarım kalmadı. Mercedes bmw neredeyse çizilmez porselen vernik atacak araçlarına Böyle çizilmez bir ürün olacak onların argeleri bunu araştırmayacak, sıfırdan araçlarına uygulayıp fiyat farkıyla çizilmez diye satılırdı.
    Esnek kendini ısıyla tamir eden yüzey tamam vernik çizilince ne olacak araç yine çizilecek. Vernigin çizilmesine engel ürünler lazım onuda bizden önce büyük araba firmaları kapar zaten..

Sonax cc36 da bu tür esnek yüzey saglayan bi ürün 75 euro. Bencede Heryerde satışı olan ürünlerin TR de sadece biz satarız uygularız olayıda bi garip..

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Son düzenleme: 27 Mart 2017
  13. SubaruOutback

Alınan Beğeniler:
    2,879
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    Sağolasın canım kardeşim, beraber alırız, yeni ürünleri deneyimleriz. Benim elimde şu anda 3 adet farklı japon markası var. Havalar düzelsin cephaneleri tüketmeye başlayacağım, birinden çok ümitliyim bakalım ne olacak vaziyet.
    Infiniti'de biliyorsun scratch field var; güneşe bırakıyorsun 1 hafta sonra dairesel çizikler yok oluyor. Bu teknoloji kaç senedir var, geliştirmek için adamlar uğraşıyor. Bmw veya Mercedes veya başka bir marka neden bunu yapmıyor veya yapıyorda anasının nikahını istiyor; cevap basit, onlara asıl parayı otomobil satışı değil, serviste yapılanlar kazandırıyor. Adamlar artık herşeyi ömürlü hale getirmeye başladı, atıyorum cam açma kapama butonu 100bin km'de bozulsun diyorlar ona göre ayar çekiliyor. Bunu şu an tek yapmayanlar %100 Japon üretimi olanlar.
    Düşün, adam çizilmez jant, kırılmaz far camı ve ön cam yapsa veya kuş pisliğine karşı dirençli vernik yapsa sonra kim gelecek parça değişimine ve boyatmaya.
    Bir önceki Outback'i 7 sene kullandım; aldıktan sonra Pika Pika Rain sürdüm (Hikari'nin japoncası ) inan bana o ürün sayesinde parlaklık hep zirveydi, zeminde hep o ürün kaldı sonra üzerine o ürün ile uyumlu ürünler sürdüm, satarken bir boya ustası geldi baktı, adam sen delimisin bunun boyasına ne yaptın dedi. Dairesel çizik 1-2 panelde var ile yok arasındaydı. Boya kalınlığı neredeyse ilk günkü kalınlıkta çıktı adamlar şok oldu.
    Faydası illaki var ama iş o üründe bitmiyor tabi, sen düzgün uygulama yapacaksın ve yıkamaları düzgün yapacaksın. Birde bunun hobi olduğunu unutmamak lazım. Düzgün yer açarsan parada kazanırsın ama dediğim gibi böyle ürünü kendine saklama, gösterip vermeme durumlarına acaip ayar oluyorum. Her haltı biliyorum demiyorum ama boş vaktimin neredeyse tamamını bu konuya kanalize ediyorum. Ben depoda xzilon'da var, bu ürünün satışı TR'de yok sadece uygulaması var. Vaktiyle ebay'de 3 kuruş paraya satılıyordu bende affetmedim aldım. Borusan bu ürünü pazarlarken yeni bir gezegen bulmuş gibi anlatıyordu. Benim 3 kuruş paraya satın aldığım ürünü adamlar dışarıya satmadığı gibi o gün için korkunç bir uygulama ücreti talep ediyordu. Ürün 20-30 dolar ama 8 sene önce Borusan istiyordu 1500 TL. Uygulamayı kim yapacak; Kuştepe'li Ferhat, Ferhat gitti Amerika'da konunun eğitimini aldı, ne aldı, takacak yün pedi dalacak boyaya sonra ne ipa ne birşey sürecek boyaya xzilon'u oldu bitti.
    Özet, sen satma, ben kafaya takarsam en olmadı gider Japonya'dan alır gelirim, sen istediğin kadar satma, ya da istediğin kadar fahiş ücret talep et.

hsn, ruudvan, s1nanozk ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  14. dragstar

dragstar Kıdemli DT üyesi DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    4,342
    Ad - Soyad:
    süleyman yollu
    Otomobil:
    BMW
    infiniti deki boyayı biliyorum. Sonradan uygulanacak olan bu ürün ler mantıklı gelmiyor. Yapılan koruma kendi çizigini tamir edecek vernik çizildimi yine benim vernik. Üst katman kendi çizigini tamir edecekmiş bence önemli degil. Sonradan atılan 30 ml üründe kaç mikron kalınlık yapacak. Belki 1 mikron kalınlık ekler. Uygulamadan sonra ölçütügümde glass coat mikron kalınlıgına etkisini göremedim.

Hikaride shappir olan ürünü uyguladım. Beni memnun etmedi. Şöyle bişeyde var 5-6 markanın glass coat (seramik) ürünlerini uyguladım Genel anlamda bu marka ürün süper parlaklık verdi çevresel faktörlerden korumada beni ektiledi dedigim begendigim bi üründe olmadı.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Son düzenleme: 27 Mart 2017
    SubaruOutback bunu beğendi.
  15. vedaaat

vedaaat DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    1,806
    Ad - Soyad:
    vedat
    Otomobil:
    Golf
    istediğin mikronda yüzey koruma filmi yollim ben sana onla kapla :D

dragstar bunu beğendi.
  16. Erol.50

Erol.50 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    286
    Ad - Soyad:
    Erol SARITOSUN
    Otomobil:
    VW
    Arkadaşlar,
    Hikari pro fahiş fiyat verilsin diye değil, firma garanti vereceği için bellirli standartları sağlayabilen kişilerek vermek istediği için böyle bir yol izliyor, bayii olabilecek işletmelerden 5 farklı şartı sağlamalarını istiyor.
    1: Uygulama merkezinin içerisinde ayrı, kapalı ve spot aydınlatmalı bir uygulama alanı,
    2: Bu uygulama odasında mevcut bir klima
    3: uygulama odasında ki tozu dışarı atacak bir havalandırma
    4: Kürleşmeyi sağlamak için ısıtıcılar
    5: uygulama öncesi zemin hazırlığında kullanılacak olan orbital çalışan makine ekipmanları.

bu şartları sağladıktan sonra bayiilik için görüşeceklermiş, şartlar ağır görünüyor, fakat ciddi bir uygulama yapmak için olmazsa olmazlar, tamam hepimiz seramik uygulamaları yapıyoruz, fakat benim şuan ki mevcut durumum bu bayiilik için yeterli değil, standartların yükseltilmesi adına doğru bir karar gibi görünüyor, belki de standartlara ulaşmak adına yeniliğe gidecek bir çok firma olacaktır.
    Şuan için benim bu şartları sağlamam imkansız, gönül isterdi bayiilik almasam bile bu şartları sağlıyor olmayı, yoksa mesele herhangi bir markanın kullanımı değil.

mali 07 ve SubaruOutback bunu beğendi.
  17. SubaruOutback

Alınan Beğeniler:
    2,879
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    30ml ürün ile o videolarda gösterilen kalın tabakaya ulaşmak çok zor. Alırsın 1 lt glass coat onunla defalarca kat atarsın o zaman belki o kalınlık ortaya çıkar. Kimi uygulamalarda neredeyse 10 kat uygulama bile yapılabiliyor. Ne bileyim, ben bugüne kadar kullandıklarımda en çok safkan Japon üretimi olan ürünler beni mutlu edebildi.

dragstar bunu beğendi.
  18. sleep_r

sleep_r detay jeday DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    447
    Ad - Soyad:
    selman
    Otomobil:
    Seat
    ticari olaylardan dolayı böyle herhalde. kendi sitesinde ojeli ablaya uygulama yaptıran bi ürün uygulama manifestosu mevcut. anladığım kadarıyla da japonyada yaklaşık 500 tlyi bastıran herkes alabiliyor. orada garajlarda klima standart galiba.

saidkerem41, SubaruOutback ve dragstar bunu beğendi.
  19. SubaruOutback

Alınan Beğeniler:
    2,879
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    Ürün yurtdışında elden ele satılıyor, uygulama için koşulları ağır ise o zaman satışını da yapmasınlar ki sokaktaki adam alıp uygulamasın. Bu şartları muhtemelen buradaki ithalatçı düzenledi.
    O olsun, bu olsun, uygulama yapacak kişinin adı Ahmet olsun; varya kişiye özel ihaleler, herkes ihaleye girer ama kazanacak bellidir. Bu da o hesap. Şimdi ben Japonya'da olsam Autobacs'dan gider ürünü alırım, istediğim gibide uygularım. Burada uygulama için şartlar var ise o zaman ürün yurt dışında da satılmaması lazım.

20. SubaruOutback

Alınan Beğeniler:
    2,879
    Ad - Soyad:
    Hakan Boxer
    Otomobil:
    Subaru
    Orada kullanıcılar 70m2 evde yaşarken herkesin garajında kürleşme için ısıtıcı, klima, toz kontrol ...vs var. Dedim ya, bu bu burada satılmasın diye yapılan eklentiler. Ben bugüne kadar kaç firma ile görüştüm, kimsede bana çıkıp laboratuar ortamı yaratacaksın demedi.
    Ürünü ben getirdim, benden alıp ancak uygulama yapabilirsin ama uygulama içinde şartlarım bu, uymadı mı, tüh...

Bu Sayfayı Paylaş