Detail Marketi

Havalandırma Izgarası Boyama

'İç Temizlik/Koruma' forumunda atakanredflag tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. atakanredflag

atakanredflag DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Atakan Albayrak
    Otomobil:
    BMW
    Merhabalar herkese,

BMW 116i aracımın iç aksamda ki havalandırma ızgaraları güneş yanığı gibi bir şey olmuş durumda.
    Auto Finesse nın plastik aksam ve kauçuk parçaları boyamada kullanılan kimyasalı iç aksamda kullanabilir miyim? Bir problem oluşturur mu? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir ise sevinirim.[​IMG] [​IMG]

Mentalfeed bunu beğendi.
  2. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    199
    Ad - Soyad:
    Gürol Baban
    Otomobil:
    Seat
    kullanılabilir fakat havalandırmayı her açışınızda oradaki kimyasalı solumak durumunda olacağınız için bence o parçaları söküp boyatmak daha mantıklı ve kalıcı bir çözüm olur

atakanredflag bunu beğendi.
  3. S-Works

S-Works Premium Üye Premium Üye

Alınan Beğeniler:
    1,315
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
  4. atakanredflag

atakanredflag DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Atakan Albayrak
    Otomobil:
    BMW
    Konunuzu inceledim araç ellerinizde tekrardan doğmuş resmen. Aracımı aldığım zaman boya düzeltme ve koruma işlemi yaptırmıştım. Emin olun bir daha ki boya bakım zamanında sizin yanınızda olacağım. Sormak istediğim ufak bir kaç nokta var. Izgaraların sökümü çok uğraştırıcı bir iş midir? Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir. Boya olarak kullandığınız ürün nedir ve boyayı uygularken kullandığınız ekipman hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim. Bu işi profesyonel olarak yapıp hem de bilgilerinizi tecrübenizi paylaştığınız için de teşekkür ederim.

Ek olarak https://tr.aliexpress.com/item/5-ad...906.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.7bdb2e0eESFiGb linkte ki ürünü boyama yapmak için kullanmayı düşünüyorum. İş görür mü sizce ?

S-Works bunu beğendi.
  5. S-Works

Alınan Beğeniler:
    1,315
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia

Sökmesi kolay ızgaraları. Kendinize doğru plastik levye ile çekerseniz gelecektir.

Sprey boya ile boyadım. Aplikatör- fırca vs ihtiyacınız yok. Motip veya kolay ulaşabildiğiniz MAT SİYAH sprey boya ile uzaktan (en az 30 cm) gölge şeklinde 4 5 6 7 (kapatana kadar ) kat olarak uygulayın.

Bu arada boyaya başlamadan önce ızgarada yağ kalmamalı. Üzerinizde ve etrafta PARFÜM vs olmamalı (silikon yapar )
    m600 veya ipa ile mutlaka temizleyin.

ysnakrs bunu beğendi.
  6. atakanredflag

atakanredflag DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad - Soyad:
    Atakan Albayrak
    Otomobil:
    BMW
    hocam çok oluyorum ama bir sorum daha olacak. Orta tarafın ızgarasında kapı kilit, DTC gibi butonlarda bulunuyor. Sökerken soket şeklinde sök tak gibi sökülüyor bu butonların bağlantısı. Zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

7. S-Works

Alınan Beğeniler:
    1,315
    Ad - Soyad:
    Bayram BAŞKAYA
    Otomobil:
    Dacia
    Evet soket var. İncelersen tırnaklıdır. Tırbağı kurtarınca kolayca çıkar.

atakanredflag bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş