Detail Marketi

Hangi Ürünleri Kullanmalıyım?

'Polisaj, Çizik Giderme, Aşındırıcılar, Far Temizle' forumunda oozgur16 tarafından 19 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. oozgur16

oozgur16 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ömer Özgür
    Otomobil:
    Kia
    Herkese merhabalar
    Aracım yola çıkalı 1 yıl oldu.Hiç fırça ile yıkamadım veya yıkatmadım.Şampuan olarak sonax ın konsantre şampuanı ile yıkıyorum.Fakat gece sokak lambası altında veya gündüz dikkatlice baktığım zaman harelenmeler mevcut.Bunları nasıl çözebilirim ? Biraz araştırdığım kadarıyla önce demir tozu temizliği daha sonra kil temizliği ve sonrasında polisaj işlemi tavsiye ediliyor fakat polisaj işlemi için makine gerekiyormuş sanırım.Makinem yok,el ile uygulanabilecek malzemelerin tavsiyelerini alabilir miyim ? Demir tozu ve kil için de ürün tavsiye ederseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. Ercan Balbay

Ercan Balbay M U L T I J E T DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    462
    Ad - Soyad:
    Ercan BALBAY
    Otomobil:
    Opel
    Işık altında bir tane fotoğraf çekebilirseniz öneri daha kolay olur.

Demir tozu + kil doğru tercih.

Makine olmadan hareleri almak biraz zor olabilir. Dolgu özellikli SRP gibi bir ürün ile elle iyi sonuçlar alabilirsiniz ama her yıkamada o dolgular akar ve belli bir süre sonra eski çizikler geri gelir :)

Sıfır arabada çizik olmasının temel sebebi showroomdaki yanlış uygulamalar yada araç teslimi öncesi yanlış yıkamalar olabilir ;;)

3. oozgur16

oozgur16 DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad - Soyad:
    Ömer Özgür
    Otomobil:
    Kia
    Muhtemelen showroom ve bez çizikleri bana da öyle geliyor harelerin sebebi de üzerinde boya koruma olmaması tabiki.
    Hocam bulduğum bir yer demir toz+kil temizliği ve sonrasında pasta cila uygulaması için 350TL istiyor.Bana bu ücret çok geldi o yüzden hem içime sinmesi açısından hem de daha ucuz olsun diye kendim yapayım dedim.El ile ne kadar oluyorsa o kadar yapayım diye düşünüyorum ya yavaş yavaş makineye de geçeriz inşallah.
    Demir tozu ve kil için öneriniz var mı ? Hangi markanın ürünlerini kullanmalıyım ?

Bu Sayfayı Paylaş