Detail Marketi

Güneş Ağarması Başlamış Aracı Seramikle Eski Haline Döndürme Ve Koruma Projesi

'Boya Koruma, Wax, Sealant, Glaze' forumunda sedat-dmrcn tarafından 23 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    [​IMG] [​IMG]

mrb.arkadaşlar dün yeni aracımı aldım.Almaya gidince sadece tavanda çok hafiften renk matlaşması gibi bir renk tonu gözüme çarptı.Satıcı hiç söylememişti sorunca ;hocam ben alırken de böyleydi dedi. Artmadı mı bu hiç dedim,hayır dedi.Bende bunu böyle alamam dedim pasta cila ile gecer bu dediler.Neyse gittik sanayiye adam 1.5 dakka pasta yaptı(ince pasta) ve yaptığı yerdeki matlaşma tamamen gitti boyası sıfır gibi parladı.Bu tekrar olur mu dedim ustaya,5-6 aya geri gelebilir sonuçta vernik yanmaya başlamış dedi.Ama geri gelmeyebilir de dedi.Neyse ben pasta ile gittiğini görünce tamam alayım dedim.Bi şekilde korurum boyasını dedim burdan pasta-cila uygulamaları adına okuyup 1-2 arabama uygulamışlığım vardı.Buna da g3 pastam var.Hafif sulu onu atmayı planlıyorum muhtemelen tavan komple parlayacak ve vernik yanığı kalmayacak ama beni sonrasında tekrar gelmemesi için seramik yada boya koruyucu vs olup olmadığı konusu çok düşündürüyor açıkçası binmek için aldım ama eğer o boya eski halini alırsa ben araca binmek istemem gibime geliyor.Lütfen karşılaşan yada tavsiyesi olan varsa yorumunu eksik etmesin.Bu arada araç 2011 model 1.3 astra;yanıklı fotoğrafları şimdi ekliyorum bakabilirseniz sevinirim.

2. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    başka bir siteden de yükşedim resmi,yukardaki linkte sanki yükleyemedim resmi gören varsa lütfen söylesin:)

3. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    635
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Fotoğraf göremedim ama seffaf koruma filmi ( poliüretan olanlardan) yaptır kökten çöz hocam olayı bence

4. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    [​IMG][/url][/IMG]
    tekrar denedim ama yapamıyrum resim yüklemeyi sanırım:(hocam şimdi bende nette ona bakıyordum oraguard 270 diye bi serinin iyi olduğunu ve koruma sağlayacağını söyledilerdi.Korkum şu;şeffaf olduğu için acaba güneşin aşağıya rahatça inip bir de nefes alamayıp iyice yanık oluşmasına sebep olur mu? satanlar açıklamaya uv korumalı demiş ama iyice arastırıp yaptırıp benzer sekilde çözüm bulan birilerini bulursam hemen yaptırcam

5. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    https://hizliresim.com/0H09N0
    resim adresini direk paylaştım kopyala yapıştır yapsanız açar mı acaba?photobuckete üyeolmayı denedim olmadı.imagechackı de beceremedim

6. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    635
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Ya Oracle değilde bütçe müsait ise stek bence. Oracle in o serisi pvc mi yoksa poliüretan mi bilemiyorum ayrica. Birde stek daha uzun ömürlü olacak her türlü. Bence stekten önce bi fiyat alın derim. Ankara vintage detailing yapıyor mesela

7. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    abi stek için milyarlar para isterler gibime geliyo veremem o kadar inan:) ama 750-1000 tl bandında olsa düşünürüm

8. cerrah

cerrah DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    635
    Ad - Soyad:
    ilker özel
    Otomobil:
    Mercedes
    Bence stek dynolite icin bi fiyat al yinede. Cunku ömrünü 1 senede tamamlayacak bir ürün yaptırıp sonra 1 sene sonra söktürürken sorun yaşama ihtimali filan can sıkıcı olabilir

9. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    abi stek bilmiyorum ama poliüretan olan bir ürün için fiyat aldım:bagaj+tavan+kaput için 2100.eğer bir alt kalite olursada 1100 tlye aynı işlem.karar veremedim 2100 vrmeye gerek olduğunu düşünmüyrum çünki uv koruması aynı diyo.ayrıca oracal 270 serisi film kullanıp 3 sene sonra söküp sıkıntı yaşamayanlar da var.foto atılar ama kararsızım yinede cünki önce bi seramik mi denesem belki de seramik yapınca da geri gelmeyebilir diye araştırıyorum.

10. sedat-dmrcn

sedat-dmrcn DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad - Soyad:
    sedat bey
    Otomobil:
    Ford
    ÇÖZÜMÜMÜ YAZIYORUM:
    Bu astralarda özellikle koyu grilerde güneş yanığı çok oluyor sanırım kronik.Ben de korumak için araştırmalarım sonucu Crystal Serum Light 30ml ürününün uv koruması olduğunu ve üzerine 6 ayda bir atılacak olan aynı markanın c2v3 adlı ürününü de elimde bulunduruyorum.Bu sayede korumanın 5 yıl olacağı vaad ediliyor!!!İddialı bir süre ama bakıp göreceğiz.Seramik ürününü atmadan önce kil temizliği+ pasta makinem ile pasta yapma işlemi yaklaşık 5-6 saat sürdü ve seramiğe hazır hale geldi araç.Ardından seramiği uygulamaya başladım.Nette fazlası ile video var bu konuda ve aldığım ürünle hata bile yapsanız pasta makineniz varsa hatayı telafi edebilirsiniz.Şükür hata yapmadan işlem tamamlandı.Resimleri becerebilirsem yüklüyorum ilk aldığım seramiksiz haliyle sonraki haline bakabilirsiniz..
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

saidkerem41 ve EmirhanYigiter bunu beğendi.
  11. demirhan

demirhan Elegance Hastası DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    81
    Ad - Soyad:
    y.demirhan
    Otomobil:
    Seat
    Elinize sağlık resimlerden göründüğü kadarı ile gayet güzel olmuş. Fakat bu detailing ürünlerinin fiyatları uçtu gitti şimdi crystal serum un fiyatına baktım 600 TL olmuş. Valla bu fiyatları görünce arabayla uğraşasım hiç gelmiyor artık. Bende yeni araç aldım boyası kılcal çizikler ve hareler içinde. İnanın o boyayı düzeltmek hiç içimden gelmiyor artık Erdem boya varken istediğimiz ürünleri bölünmüş pasta ve cilalari alıp kendi işimizi kendimiz düşük maliyetlerle yapıyorduk. Fakat şimdi Koch cehmie nin ürünlerini sipariş etmek için İnternette bir araştırayım dedim ürünler hep 1 lt lik ve fiyatlar 200 TL civarı aracı istediğim hale getirmek için sadece ürünlere 600 TL civarı para ödemem gerekecek bende vazgeçtim :( çok yazık hobilerimizi bile artık yapamaz hale geldik :( konuyu biraz değiştirdim ama kusurum affola

saidkerem41 bunu beğendi.
  12. Gurolbaban

Gurolbaban DT Üyesi

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad - Soyad:
    Gürol Baban
    Otomobil:
    Seat
    Vallahi öyle. Kokusu güzel diye aldığımız sarı meguiars şampuan 140-150 tl olmuş.. Daha da beter olacak gibi gözüküyor.

demirhan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş